Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Zárt égésterű kandallónak...

Szudan kérdése:

Zárt égésterű kandallónak miért jobb a hatásfoka mint a nyitottnak?

Figyelt kérdés
zárt égésterű kandalló ha s küldő hideg levegővel üzemel, hogy lehet jobb a hatásfoka mint a nem zárt kandallóbetét?
2018. dec. 5. 09:04
 1/4 anonim válasza:

Az mit jelent, hogy "külső hideg levegővel üzemel"?


A zárt tűzterű felmelegíti (pl.) a samottot, aminek magas a hőtartó képessége, és az adja le a hőt. A nyílt tűzterű kandallónál viszont túlnyomórészt csak a nyílt tűzből származó hőleadással számolhatunk.

2018. dec. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Számomra ez egy különleges kandalló lehet,de az 1 es válasza is az .A nyitott,vagy zárt égésterű készülékeknek,(eddig csak gázosról ) hallottam,de ettől lehet még valamilyen .

A lényeg egyátalán nem a hatásfokról szól.Nem ettől lettek zárt rendszerűek .

2018. dec. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Hát, nekem meg a te válaszod érdekes, kettes. Hogyhogy még csak gázosról hallottál? Egyről beszélünk?


Azt írja a kérdező, hogy nyílt égésterű kandalló. Ami ilyen: [link]


A zárt égésterű kandalló, másnéven a kandallókályha, az pedig ilyen: [link]

2018. dec. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Félre értettétek. mind a 2őn van üvegajtó, csak az eggyiknek a házon kívülről kell bevezetni az égést tápláló levegőt, ez a zárt égésterű, a nyitott lehet rosszul írtam a nevet azért megtévesztő, pedig a lakásból veszi az égéshez szükséges levegőt mint egy cserépkályha.

Tehát van egy kandallóbetét amiből van mind a 2 fajta, és a zárt égésterűnek jobb a hatásfoka. Egyébként a zárt égésterű annyiből jobb hogy nem hoz létre a lakásba vákumot és így nem szív be máshonnan levegőt rosszabbik esetbe egy nyitott gázbojlerből szénmonoxidot. De nem értem hogy lehet a zártnak jobb a hatásfoka ha hideg levegőt használ a tűz égéséhez.

2018. dec. 14. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!