Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Komolyan ennyibe kerül a ház...

Komolyan ennyibe kerül a ház hő-szigetelés?

Figyelt kérdés

Ajánlatokat kaptam 100 m2 ház szigetelésére (kb. 200 m2 homklokfelület) 3M forintot.

Nem értem, mert úgy tudtam, a szigetelésnek van anyagi értelme.

Az eddigi rekord napi gázfogyasztásom 20 m3/nap, ami szerintem kb. 2000Ft/nap 22-23 fokon melegvízzel együtt.

Ha a gázfogyasztásom évi 180 napnyi rekord fogyasztással számolom és feltételezem, hogy a szigeteléssel 0ra csökken fogyasztásom a megtérülési idő kb. 8,5 év.

Ha csak a felére csökken a gázfogyasztásom: 17 év.

A szigetelés tulajdonképpen egy luxus?

Vagy most szálltak el a szakember árak?



2019. jan. 16. 12:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
67%

SOKKAL komfortosabb lesz a ház a szigetelés által.


Mindig jönnek az ilyen kétkedők, mint te, kérdező, hogy soha nem térül meg.


Gondoljátok, hogy 10-15-20 év múlva is ennyibe fog a gáz kerülni?


Húsz év múlva, lehet, hogy 1 millió lesz kifűteni egy házat!


Kérem, ezekkel az adatokkal is számolják ki a kétkedők a megtérülést, ne csak a mai árakkal.


MINDENKÉPPEN MEGÉRI A SZIGETELÉS! Csak érdemes jobban utánajárni az áraknak.

2019. jan. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen irreális az ajánlat. Kezdjük ott, hogy 100 m2 ház homlokfelelüte, lábazattal együtt sem lehet több 150-160 m2-nél. A szigetelés ára anyag+munkadíj+szinezés 10ezer/m2 körül mozog (10cm grafitos rendszer + vakolat 4,5ezer/m2, munkadíj: szigetelés+szinezés a mostani szakember árakkal is kijön 5,5 ezer/m2-ből) ebből mindenhogy maximum 2 milliós, de inkább az alatti ár jön ki a szigetelésre.
2019. jan. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
61%
Úgy voltak vele hogy "hátha rábólint a hülye".
2019. jan. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
92%
Bizony, fránya dolog a megtérülés. Elemi érdeked, hogy minél olcsóbban fűtsél, de minél olcsóbban fűtesz, annál lassabban térül meg a beinvesztált összeg. :-))
2019. jan. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nyílászárók cseréje, födém szigetelés, homlokzati fal szigetelése. Ez a sorrend. A legnagyobb veszteséget okozó felől haladunk a legkisebb felé.

3500 ft/m2 manapság a homlokzati szigetelés felrakása.


Megtérül-nem térül kérdést gyorsan le lehet zárni: megtérül, csak hát nagyon nem mindegy milyen szigetelés milyen házon. Ebből nincs két egyforma. Jól átgondolt rendszerrel 10-15 év. De addig se tétlenkedsz, mert élvezed a komfortot télen-nyáron.


Csak a kóklerektől mentsen meg az Isten!

2019. jan. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Mi nyílászáró cserék, fűtés korszerűsítés és szigetelés után(padlás és alagsori is) a leghidegebb télen is fele annyi gázt fogyasztottunk, mint a teljes beruházás előtt. Így is kb. 15 év lesz mire megtérül, úgy becsültük, de hosszútávon nekünk megérte. Sokkal jobb a komfort érzetünk, nincs penész, nincs "huzat", többet ér a ház is.

Csak szigetelésre szerintem ez brutális ár. A mi hasonló méretű házunk fele ennyiből jött ki és nem a legtrébb szigetelést választottuk. Igaz nem is a legdrágábbat.


Van egy lakásunk is. Ott két éve gondolkozott el a társasház a hőszigetelésen. Energetikus lett bevonva, gondosan meg lett tervezve és kiviteli ajánlatok lettek bekérve. A lakóközösség eddig a pontig támogatta a kezdeményezést, mi már azelőtt is szkeptikusok voltunk. Egy nem túl régi épület egyébként, mai kornak megfelelő fűtési rendszerrel és műanyag nyílászárókkal. Porotherm téglából épült. Semmi gond nincs vele.

Úgy jött volna ki, hogy nagyjából 1,8 milliót kell bedobni lakásonként. És ez átlag 2.300 Ft-os fűtés csökkenést eredményezne... Ha azt számolom, hogy egy évben mondjuk 6 hónapot fűtünk (de általában nem kell annyit), akkor 6 x 2300 Ft, az évente 13.800 Ft-ot hoz nekem a konyhára. Ezért fizettem volna 1,8 milliót. Osszátok el hány év a megtérülés. Nem vagyok szigetelés ellenes, mint a fenti példa is mutatja, de azért a hülyeségnek is van határa. :) És ezekután még mindig megpróbálta néhány lakó megmagyarázni, hogy mennyire jó lesz ez nekünk.

Sok esetben többet ér a nyílászáró csere. Ezeknek a lakásoknak az esetében pl.

2019. jan. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!