Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha a lakásnak jó a szigetelése...

Ha a lakásnak jó a szigetelése, akkor nyáron hűvös a lakás?

Figyelt kérdés

Téglaépítésű 3.emeleti lakásba költözök.

Ma megint megnéztem a lakást, és olyan 25 fok körül volt a lakásban,míg kint vagy 33fok kánikula.

Tudom függ a nyílászáróktól és az ablaküvegtől.


Ez jót jelent? Vagy azt jelenti,hogy télen is hideg lesz a lakás?



2017. júl. 31. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel ennyiből nem derül ki, a fűtés számlába lenne érdemes belenézni. Az elárul sok mindent a téli viszonyokról.
2017. júl. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Laktam panelban párszor szerintem attól függ javarészt hogy mi van az épület körül ha puszta betonplacc akkor nagyon meleg van bent de ha fák árnyékolnak minden oldalról szinte akkor jó hogy hüvi van bent. Télen meg fűtés függő... laktam központi fütéses kecóban hát az ablak olyan volt hogy majd kiesett belőle az üveg de még így is kikelett nyitni néha mert olyan meleg volt ha pedig gáz akkor minél korszerűbb a konvektor annál jobban jársz ha pedig régi akkor sajna vastag számla lessz kivéve ha az alattad lakó valami 99 éves fázós néni aki 50 fokra fűti a lakást szóval sok tényező van...
2017. júl. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Alapvetően jó, mert nyáron is fontos a komfort, de ez inkább a hőtehetetlenség eredménye, ami vastag tégla falaknál nagy lehet. Persze össze függ a szigeteléssel is. A biztos a fűtés számla.
2017. júl. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ha jó a szigetelés a házon, akkor elvileg az segít a belső hő megtartásában, ha fűtesz abban, ha hűtesz meg abban. Attól is függ, hogy akik alattad laknak, ők mennyit fűtenek, mert ha egy fázós család dübörögteti a fűtést alattad, plusz esetleg még a mellső szomszédok is, akkor átmelegszenek a falak és ingyen padlófűtést is kapsz alulról :) Ezért gazdaságosabb egy lakást fűteni, mint egy családi házat, mert nem minden fala külső fal. Hogy télen mennyire jól fűthető, milyen meleg, az attól is függ, milyen a fűtési rendszer, mennyire hatékony. Szó-szó, egy szigeteletlen panelnél szerintem mindenképpen jobb lesz! :)
2017. aug. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Télen a fal hőszigetelő képessége, nyáron a hőtároló képessége számít, a kettő két külön dolog, független egymástól. Eltúlozva ha csak hőszigetelésből építene az ember házat, akkor télen nagyon jó lenne, de nyáron nem érne semmit, mert gyorsan "átmelegszik". Ha 3 centis betonból épít az ember házat az nyáron jó hűs lesz, mert nem tud felmelegedni olyan gyorsan, de mivel a hőszigetelő képessége alacsonyabb, ezért télen rosszul járna vele az ember. Manapság ezért építenek réteges falakat 30 cm téglafal (mészhomok a legjobb) +15-20 cm hőszigetelés. A mészhomoktégla biztosítja a szerkezet teherbírását és hőtároló képességét (ami nyáron jön jól), a hőszigetelés pedig a hőszigetelő képességét, ami ugye télen hasznos.


Egy régi háznál tehát abból hogy nyáron hűvös nem következik az, hogy télen hideg vagy meleg lesz a lakásban. A csak "csupasz" hőszigetelés nélküli vastag téglafalak vannak, akkor az nyáron kellemes lehet, de télen is lehetséges, hogy hűvösebb lesz. Viszont ha ezek a vaskos téglafalak szakszerűen hőszigetelve lettek, akkor télen nem szökik a meleg, nyáron pedig kellemesen hűvös (a vastag téglafal, nem a hőszig. miatt).

2017. aug. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!