Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Az tényleg igaz hogy az ember...

Az tényleg igaz hogy az ember jobban jár ha van gázfűtés a házában ezen okok miatt?

Figyelt kérdés

Most éppen egy háznak a megvásárlása közepette vagyok , ahol fával szeretnék fűteni , és mivel hogy nem vagyok jártas a témában egy kis segítséget kértem egy rokontól aki egyre ( legalábbis számomra ) furcsább dolgokat kezd mondani ...


Többek között arról beszélt hogy mindenképpen szükséges hogy legyen gázfűtés egy állandó lakhatásra szánt házban , mert hogy a fával való fűtés állitólag károsabb a környezet számára , illetve hogy a hatóságok nem igazán nézik jó szemmel azt ha valakinek nincs gázfűtése a bejelentett állandó lakcímén ...


Sőt még arra is tett utalást hogy vagy a magyar kormány vagy egyenesen az Európai Bizottság felvetett egy olyan tervet hogy fokozatosan , pénzbírság használata által , felszámolná a fával való fűtést Magyarország és/vagy az egész Európai Unió területén belül ...


Van bármiféle igazság ezekben az állitásokban meg utalásokban ? Vagy inkább valaki máshoz kéne forduljak tanácsért ilyen ügyben ?



2019. jún. 25. 22:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
74%

Rokonod egyszerűen buta, es minden clickbait-nek bedől...


1. A fa annyi szennyező anyagot tud égése során a levegőbe juttatni, amennyit élete folyamán meg köt. A fa egy megújuló erőforrás, magyarország erdőgazdálkodása kiválló és példaértékű, több ma az erdő az országban, mint az 1900as évek elején.


2. A gáz fosszílis tüzelőanyag, mint ilyen rohadtul nem környezetbarát.


3. A száraz keményfa, igen ezzel kéne tüzelni, nem szennyez szinte semmit a levegőn. Jóformán tiszta széndioxig megy ki a kéményen, nem ez a felelős a szmogért, hanem az, hogy sokan minden szemetet elégetnek. Vagy fenyővel ne adj isten vizes fenyővel fűtenek...


4. 2019 ben nem állja meg a helyét, hogy a gáz kényelmes, a fa meg nem...


5. Az, hogy egyre drágább a fa, es erőltetik, hogy mindenki kötessen gázt, az egyetlen valódi oka, hogy kedves miniszterelnökünk kedvenc oligarchája egy gázszerelő...


6. A tüzifa államilag vissza van tartva, menjetek el túrázni erdőkbe, ott áll a kivágott fa halmokban, és egyszerólűen nem adhatják el az erdőgazdák.


90négyzetméter a házam, asztalos vagy9k, evidens, hogy fával fűtök.

Van a kazán mellett egy 2000literes puffer, reggel és este telepakolom a kazánt es begyújtok, ezen kívül nem foglalkozom vele.

A többi a termosztát dolga, egész nap stabilan tartja a 23 fokot az egész házban.

Külön kazánházam van, így az sem igaz, hogy koszol... Nyilván koszol, de a kazánházban pont leszarom, hetente egyszer kisöpröm...

2019. jún. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%

Lássuk csak a fával mi a teendő.


- pakolni kell, magától ugye nem ugrik a helyére

- 2 évnyi mennyiséget tárolni kell, foglalja a helyet a telken

- naponta begyújtani

- majd rakni a tüzet

- a kazánt hetente legalább egyszer, hideg időben 2 naponta pucolni kell.

- kéményt ugyancsak évente 1-2 alkalommal kikormolni (magadnak, vagy kéményseprő)


Oké, lássuk a gázkazánt:


- termosztáton néha tekerni egyet

- minden ősszel kihívni a szerelőt, aki karbantartja

- évente egyszer jön a kéményseprő


A puffer tartály és a fojtás nélküli tüzelés valóban tisztább, de a fatüzelés csak akkor nem kormol, ha faelgázosító kazánt használsz (aminek az árából kijön kettő, három hi-tech gázkazán), egyébként szépen hozzájárul a téli a szálló porhoz.

2019. jún. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
85%

Ha újonnan csináltatsz fűtést, eszedbe ne jusson fával fűteni, hacsak nincs erdőd, vagy más módon nem tudsz olcsó fához jutni.

Az 20 éve volt, hogy a fa sokkal olcsóbb volt, mint a gáz. De azóta a gázt érintette a rezsicsökkentés, a fa ára meg duplájára emelkedett.

Ha veszel a gázkazán mellé egy 2 m3-es puffertartályt, és ehhez a fát rönkben vásárolod az erdészettől, és te dolgozod fel, akkor így a fűtésed annyiba kerül, esetleg még pár Ft-tal olcsóbb is, mint a gáz. De ha nincs puffered, és hasogatott fát veszel, az garantáltan 20-40 %-kal drágább, mint a gázfűtés.

Nekem mindkettő van, próbálgattam évekig, melyikkel hogy jövök ki, szóval engem nem lehet megetetni azzal, hogy a fa olcsó.

Oké, ha a rendszerbe beteszel egy legolcsóbb vegyes tüzelésűt, akár egy bontottat, annak van értelme, mert ha épp nincs gáz vagy áram, akkor is tudsz fűteni. Vagy ha adódik néha valami fa, ami ingyen van, abból hosszú távon bejön a kazán ára, és meg van oldva a tartalék fűtés. Ez nálam is játszik. De fő tüzelési módnak fát, hát annak nincs értelme.

És akkor a kényelemről, a bármikor rendelkezésre álló melegről még nem is beszéltünk. Manapság már olyan gázkazánok vannak, hogy amikor hazaindulsz a munkahelyről, telefonról bekapcsolod a fűtést, hogy meleg legyen, mire hazaérsz, nap közben meg spórolsz. A fával csak úgy tudsz spórolni, hogy fagyoskodsz.

2019. júl. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
88%
Bár nem mindenkinek van, ne nekem pl van utánfutóm, 3-4 hetente rákeresek jófogason a megyémben lévő ingyen elvihető faanyagokra, ezzel a módszerrel már 3.éve hogy ingyen fűtök, es legalább 3 évnyi betárazott faanyagom van jelen pillanatban.
2019. júl. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Bereczk Jénos ***** válasza:

Sokan azt hiszik, hogy tudnak fűteni, aztán kiderül, a gáz mégis csak kényelmes, de drága, ezért más fűtőanyagok és rendszerek felé kacsingatnak,

aztán a kísérletek és a csalódások visszavezetik a gázhoz!!!!! Akkor most mi a jobb? Éjjel felkelni és rakni a tűzre, vagy berakni a szenet és 24 órán át fűteni, felügyelet nélkül? Ki-ki pénztárcája, vagy zöld elképzelése miatt választ, leginkább fát, mert az "karbon semleges", pedig ha kicsit utána nézne, megtudná, hogy a fában is a szén energiája van, csak mivel nem tudja hasznosítani, csak szennyezi a környezetet, vagy háromszoros mennyiséget éget el, hogy melegítsen!!!!!!

Sokan kísérleteznek, meghalnak CO mérgezésben, leégetik a házat, vagy felrobbantják a kazánt!!!!!

Név nélküli cikkek 'SEGÍTENEK(?)' eligazodni, aztán eltűnnek, Te meg tovább kísérletezel, kandalló, kazán, nap, szél, bio, geotermikus, "ingyen" fűtések után kutatva!!!!!!!!!

Szóljál, vagy írd le ha megtaláltad, más is had tanuljon belőle!!!!!!!!

2022. dec. 30. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki hogyan van vele tegnap 16,30kor a lakásban 20,4fok/ez a leghidegebb pontunk/ volt akkor gyújtottam be Fával.Nem pakoltam teli 19h kor tettem utoljára rá és most 22,6fok van.
2022. dec. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
76%
Mikor covidos voltam év elején, csak hasonfeküdni tudtam miközben 39fokos lázzal folyott a genny a tüdőmből amitől fuldokoltam, akkor tanultam meg, hogy kell valami alternatíva a fatüzelés mellé mindenképpen. Mert van az az állapot, mikor nem tudsz kimenni fáért, hogy megpakold a kazánt,
2022. dec. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!