Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Új ország létrehozása?

Új ország létrehozása?

Figyelt kérdés

Na tehát, ugye országoktól nem vehetsz olyan területet amit kikiálthatnál független országnak mert az még mindig Magyarországhoz tartozik! Tehát gondolkodjunk egy szigetben, ami nem tartozik senkihez sem. Van pár ilyen szóval... Odamegyek, megveszem, lerakom a zászlóm és akkor van egy országom. Viszont hogy lesz ennek gazdasága? Hogy tudok állampolgárságot adni egy embernek? Hogyan lesz az embereknek fizetése?


Nem szeretnék országot létrehozni, csak csumán érdekel hogyan lehet egy gazdaságot konkrétan a 0-ról felépíteni.


Más kérdéseknél láttam ezért megválaszolom előre.


1. Nem vagyok Viktor!!!!

2. Nem drogozom!!!!

3. Nem akarok diktatúrát létrehozni, vagy király lenni!!!!


A NORMÁLIS válaszokat előre is köszönöm!!!!



2019. júl. 29. 03:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Először meg kell győznöd a többieket, hogy elismerjék, hogy létezel. Ha ez sikerül, utána csak teleszülöd a szigetet és elküldöd a kölköket pecázni. Aztán szólsz egy havernak, hogy vigye mán el eladni a dolgokat és hozzon helyette mást.
2019. júl. 29. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Igen arra én is gondoltam hogy valahogy így működik, de azért még várom a további válaszokat! Ment a zöld :)
2019. júl. 29. 03:38
 3/25 anonim ***** válasza:
78%
Nem árt ha papíron rendben van az ország, legyen alaptörvénye például. Ez tartalmazza az ország hivatalos elnevezését, államformáját, szabályait, az ország vezetője ki lesz, választják v. öröklődik a hatalom, mi a hivatalos fizetőeszköz stb.
2019. júl. 29. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

"gondolkodjunk egy szigetben, ami nem tartozik senkihez sem. Van pár ilyen szóval... "


Mondanál példát?

No és kitől veszed meg, ha senkié?

2019. júl. 29. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

#3Úgy értettem országhoz nem tartozik. Igenis van pár ilyen.



Tehát ha pl. 10 ember él ott és azok halásznak hajókon ami a szigeté és havi 40 ezer dollárt termelnek és pl 20 ezer dollár a 10 ember fizetése összesen havonta, akkor az ország GDP-je 40 ezer dollár lesz fejenként 4 ezerrel?

2019. júl. 29. 05:04
 6/25 A kérdező kommentje:
Egyébként 3-as csak hogy tisztázzuk, itt nem az a lényeg hogy van e eladó sziget mert mint mondtam nem akarok létrehozni semmit. Hanem inkább a gazdaság megteremtésére vagyok kíváncsi!
2019. júl. 29. 06:39
 7/25 anonim ***** válasza:

Egy "állam" nem lehet 10 ember, ez egy nagyobb család.

Egy új állam alapításához ennél jóval több ember kell, anélkül semmiféle szervezett rendszer nem lehetséges.

Emellett megfelelöen sokrétü szakképzett emberek kellenek, hogy alapvetö mezögazdaság, szolgáltatások biztosíthatóak legyenek, hogy ne haljanak éhen az emberek, és meg tudjanak élni.

Elvileg ha van elég megtermelt akármi, a fölösleggel lehet kereskedni, de ehhez elöször azokat elö kell állítani.

Többek közt ezért is igencsak lehetetlen a semmiböl létrehozni új államot, mert egyszerre kellene sok mindennek elöször meglennie.

2019. júl. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy nem 10 emberből áll egy állam. Ez most csak egy példa volt. Amúgy nem kell egyből ezer ember sem, hiszen hónapról hónapra évről évre is bővülhet ez a kis szigetecske, tehát nem kell azonnal elismernie mindenkinek. Mindenkinek köszönöm a válaszát, viszont várok még tövábbi kommenteket!
2019. júl. 29. 07:52
 9/25 anonim ***** válasza:
11%
Az előző válaszolón nagyot nevetek. Látni hogy fingja sincs mit beszél, csak okoskodni akar :))
2019. júl. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
100%

Államalapításhoz NINCS meghatározva, hogy 1, 10, 1000, 100000 ember kell-e hozzá. Nem is kell állandó lakossnak lennie. A lényeg, hogy legyen valamilyen formában lakosa.


A területe sincs meghatározva. Bármekkora lehet,a lényeg hogy legyen.


Legyen képes nemzetközi szinten is kapcsolatot alakítani és fenntartani, a nemzetközi rendszer ismerje el.


Forrás: nemzetközi jog.


De ha kereskedeni akarsz valakivel, ahhoz az is kell, hogy elismerje az országod államiságát. PLUSZ: figyelembe kell venni ennek nemzetközi hullámát is. Lásd Koszovó. Ha elismeri egy állam Koszovót/vagy a Te államdoat, lehet, hogy nem kereskednek vele. Ezért inkább nem fogja elismerni ő sem.

2019. júl. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!