Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményed? Valóban...

Mi a véleményed? Valóban azok, akik előre vinnék az országot, azok mennek el innen? (kivándorlás, elvándorlás téma)

Figyelt kérdés

HA POLITIZÁLSZ, ÓCSÁROLSZ, OFFOLSZ, BEÍROGATSZ, AKKOR KÉRLEK KERESS MÁS KÉRDÉSEKET!!!!! én csakis véleményekre vagyok kíváncsi, elsősorban azokéra akik értik a kérdést tartalmilag (pl. diplomások vagy ismerősük, rokonuk, stb...)



tegnap beszélgettem egy ismerősömmel, aki azt mondta, hogy befejezi a tanulmányait és utána elmegy Ausztriába vagy Olaszországba.

erre megkérdeztük tőle, hogy mi nem tetszik neki Magyarországban?

azt válaszolta röviden, hogy alapvetően nincs baja a tájjal, a várossal (Budapest) és az emberekkel, de az nagyon zavarja, hogy azok, akik előre vinnék az országot, a tehetségesek, diplomások, azok mennek el innen.


nekem az jött rögtön, hogy nekem is több ismerősöm elment már, és ők is (több) diplomások, több nyelvet beszélnek, és vinni akarják valamire-ezeket ők mondták.


vettem a fáradtságot, és megnéztem az álláshitedéseket (kb. 3 héten keresztül, hetente 2-szer) az álláskereső oldalakon és én is úgy láttam, hogy valóban van munka bőven, de azokhoz vagy nem szükséges diploma vagy elegendő egy alapdiploma/főiskolai diploma, szóval a lényeg, hogy magas szintű tudást nem keresnek sehol vagy nagyon nagyon ritkán. most értettem meg az elvándorolt ismerőseimet, hogy miről is beszéltek.


vélemények? szerinted igaz az, hogy akik előre vinnék az országot, azok mennek el innen?



2019. jún. 20. 14:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
még annyit, hogy akik előre vinnék az országot, azok vannak kevesebben a lakosság számát tekintve, de annál nagyobb jelentőséggel bírnak/bírnának vagy bírtak volna(?)
2019. jún. 20. 15:04
 2/13 A kérdező kommentje:
egymást lécci ne ócsároljátok, mert azt én biztos nem olvasom el!
2019. jún. 20. 15:05
 3/13 A kérdező kommentje:
köszi
2019. jún. 20. 15:05
 4/13 anonim ***** válasza:
Nincsenek adataim, de nem gondolom, hogy kizárólag a magasan képzett (mesterdiplomával vagy doktori fokozattal rendelkező) emberek mennének el az országból. Viszont mennek pincérek, sofőrök, ápolók, hegesztők. Aki magasan képzett, könnyen talál munkát itthon, és keres annyit, hogy ne kelljen nyomorognia. Az más, ha valaki olyan területbe akarja beleásni magát, amellyel itthon tényleg nem lehet boldogulni, például űrrepülőgép-tervezés vagy tengeerbiológia. Nem gondolom, hogy ez túl gyakori lenne.
2019. jún. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 mindentudó99 ***** válasza:
Mindenki megy alapjában véve. Nem csak a diplomások. Sőt nagyobb szükség lenne és nagyobb a hiány a jó szakmunkásokból szerintem. De ők is mennek. Ők ugyanúgy előre vinnék az országot. És bármilyen hihetetlen a képzetlenek is hisz rájuk is szükség van. Mert a gyárakban sincs ember és a mezőgazdaságban sincs. Magyarul már napszámos sincs. Manapsàg már nem hinném hogy ki lehetne jelenteni hogy egyik másik területen hiány van. Minden területen az van sajnos.
2019. jún. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is azok mentek el akik tudnak és akarhatnak még tenni valami saját és a közösségük boldogulásáért.

De sivatagba nem akarnak vizet hordani. Tehát a méla bódult begyepesedett többséggel szemben egy- két titán nem veheti fel a harcot.

2019. jún. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Mi a véleményed? Valóban azok, akik előre vinnék az országot, azok mennek el innen? "

Ez önellentmondás.

Akik előre AKARNÁK vinni az országot azoknak vagy eszük ágában nem lenne inen elmenni vagy eleve azért mennének ki, hogy viszajőve még hasznosabbak lehessenek maguknak, a családjuknak és vele az országnak is.

Azért lettünk az EU tagjai, hogy szabadon dönthessen mindenki hol akar élni, itt vagy más országban. Miért kell ezt világvégeként kezelni, hogy sikerült és táényleg élnek sokan ezzel a lehetőséggel?

2019. jún. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

Aki anyagiak miatt "megy el innen", az soha nem "vinné előbbre az országot".


Úgy néz ki nem a nyelvvizsga kéne követelménynek a tanulmányokhoz, hanem valamiféle erkölcsi tartás, hovatartozás-érzés vizsgálat.


Mert miért költünk pénzt azokra, akik aztán idegen országban fognak hatni, alkotni, gyarapítani? Aztán nagypofával visszatántorogni x év múlva?


Itt van a 8 év szoci-libsi oktatás hatása? Vagy a szülők gyökér(telen)sége?

2019. jún. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Utolsó igen érdekes véleményt fogalmazott meg...


Merem feltételezni, ahogy sokan mások, úgy akár én is ezekhez az emberekhez tartozhatnék. Tizennyolc éves diák vagyok, sok társammal együtt külföldön (Angliában elsősorban) készülünk továbbtanulni. Jó iskolákba jártunk, sokat tanultunk, jól beszélünk nyelveket.


Ami talán biztató, hogy többségünk — így én is — vissza tervezünk jönni azután, hogy kint felhalmoztunk egy kis anyagi és kapcsolati tőkét, tapasztaltunk, mindezek után pedig itthon tervezünk elhelyezkedni. A korombeli generáció tagjaiban mintha ez mind közös lenne. Aktívan érdekel minket a politika, hogyan lehetne társadalmi katalizátorrá válni, stb., szóval igen izgalmas.


Nekem ez a "tapasztalatom". Közvetlen forrásból, de őszintén. Remélem, azért nincs minden veszve. :)

2019. jún. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9

Ez a lényeg, az én generációm, a szüleidé, pontosan ezt akarta, hogy nektek már legyen erre lehetőségetek.

Menjetek, tapasztaljatok - majd gyertek haza.

Mi is javítottunk azon az országon, amiben felnőttünk, ahogyan az előttünk levő generációk is - most majd rajtatok lesz a sor.

2019. jún. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!