Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van bejelentett tartózkodasi...

Van bejelentett tartózkodasi helyem, szavazhatok ott?

Figyelt kérdés

Szóval van egy állandó lakcímem és egy tartózkodàsi helyem, szavazhatok a mostani választáson a tartózkodàsi helyemen?

Lehet hülye kérdés, de első szavazásom lenne, szóval ezért nem tudom.

Kérlek csak értelmes válaszokat írjatok!


2019. okt. 10. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor szavazatsz a bejelentett tartózkodási helyeden, ha átjelentkeztél, hogy ott akarsz szavazni.
2019. okt. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Beadtam a kérelmet, de elutasították.
2019. okt. 10. 15:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom akkor szavazhatsz a tartózkodási helyeden, ha tegnapig átjelentkeztél.


Index.hu: Ha valaki nem a lakóhelyén, hanem a bejelentett tartózkodási helyén akar szavazni, oda előzetesen átjelentkezhet, és akkor a tartózkodási helyén választhat az ott lévő jelöltek közül. (Tehát például egy debreceni állandó lakcímmel rendelkező választó, aki budapest 11. kerületi tartózkodási helyre van bejelentve, átjelentkezhet az újbudai jelöltekre szavazni.) Mindezt október 9-éig lehet megtenni.

2019. okt. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor jelentkezhetsz át, és szavazhatsz a tartózkodási helyeden, ha a tartózkodási helyedet 2019. július 1-e előtt létesítetted és bejelentetted. Ezt követő dátummal létesült tartózkodási hellyel már nem lehet átjelentkezni.
2019. okt. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Andizsuzsi ***** válasza:
ha elutasították a kérelmet, akkor nyilván nem mehetsz
2019. okt. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. okt. 10. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!