Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van itt még valaki, aki...

Van itt még valaki, aki annyira nem szereti a demokráciát?

Figyelt kérdés
Szerintem a demokráciát össze lehet foglalni kb. annyiban, hogy van egy adott számú csoport, akik mást akarnak, és mindegyik csoport reménykedik, hogy az ő csoportja a legnépesebb, hogy ráerőszakolja a többi csoportra az ő akaratát. Szerintem az jobb rendszer lenne, hogyha ugyan úgy mindenki szavazna arra, hogy a három fő érték (egyenlőség, szabadság, stabilitás) közül neki melyik a legfontosabb, és az ugyan azt a legfontosabbnak tartó csoportok alapján három részre oszlana az adott ország népessége, mindhárom saját gazdasággal. Így ha valamelyik csoport túlzásba vinné a neki legfontosabb érték szem előtt tartását, akkor nem kerülne az ország egész népessége bajba, hanem csak egyharmad része. Ez az emberi természettel is összhangban van olyan szempontból, hogy az emberek olyan csoportokban érzik magukat a legjobban, ahol az emberek értékrendje hasonló. Ezzel viszont az a probléma, hogy túl sok ember akarja megmondani a másiknak, hogy mit csináljon, ezért ez valószínűleg sehol sem fog megvalósulni.

2019. nov. 12. 12:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hát mit szeretnél? Dolgozz látástól Mikulásig az urak meg a megtermelt javakat költsék prostikra, drogra, orgiákra büntetlenül?
2019. nov. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Amit leírtál, az egy sajátos rendszerrel működő demokrácia.

Vagy ha vezetőt választanak (és nem a megfelelőt) akkor diktatúra. A lényeg, hogy ez a működésmódszer nem zárná ki a demokráciát (aminek jelentése egyébként: népuralom. Úgy vélem, te nem ez ellen fakadtál ki, hanem annak egy szerinted rosszul működő formája ellen. Bocsi, ha félreértettelek.)

Egyébként tetszik, amit leírtál, szívesen olvasnám bővebben kifejtve(akár priviben is =))

(További megfontolásokat igényel az, hogy mit kezdjünk a vagyonbeli különbségekkel, hiszen a tehetősebb réteg legjobban valószínűleg a 'szabadság' oldallal jár, hiszen azzal kivitelezhető a kapitalizmus.

Továbbá egy ország működése nem kizárólag a gazdaságából áll, ezekkel is kérdéses, hogy mi történjék. Vagy az önálló gazdaság alatt valójában inkább önálló közigazgatást értettél? Kíváncsian várom, nem is számítottam ilyen érdekes témára a kérdés alapján)

2019. nov. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

#12:


Hát igen, gondoltam rá, hogy úgy is lehetne igazából értelmezni a kérdésemet, hogy azt gondolom, hogy igazából nem eléggé vagy nem jó módon demokratikus a rendszer. Igen, önállö közigazgatásokra gondoltam igazából :)

2019. nov. 18. 13:13
 14/14 anonim ***** válasza:

És hogy oszlana az ország? Mindenki vándoroljon össze-vissza, van egy Szabadság-Magyarország, egy Egyenlőség-Magyarország... És ha a szabadságpártiak úgy látják, hogy az ország vezetői éppenséggel elnyomják őket, vagy az egyenlőségpártiak, hogy semmi egyenlőség nincs?


Akkora zagyvaságot hordtál itt össze, hogy az nem igaz.

2019. dec. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!