Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek hány kórházi ágy...

Szerintetek hány kórházi ágy van ténylegesen?

Figyelt kérdés

Először 900 ágyat kiáltottak ki karanténnak és ha jól értettem, akkor ezek többsége csak mezei kórtermi ágy volt.


Legutóbb már 1600 lélegeztető gépről nyilatkoztak, viszont az ellenzék meg azt állítja, hogy az intenzíven lévő ágyakhoz van főleg lélegeztető gép, ezek többsége meg foglalt 50-100 darabra teszik a szabad ágyak számát (viszont talán 600 intenzív osztályos ágyról indultak, 500-550-et tartottak foglaltnak).


Gondolom, hogy az 1600 tekinthető felső becslésnek, ami legfeljebb rendelkezésre áll De mennyi a tényleges lélegeztető gépek száma, amit épp nem használnak másik betegeken? Nyilván pontos számot nem lehet mondani, de 50-1600 között még a nagyságrendet sem tudom belőni.


2020. márc. 11. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt érdemes elolvasni: [link]
2020. márc. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, érdemes elolvasni, mert jól látni, hogy hazudnak.

A rendőröket nem véletlenül hívták ki.

Törtek-zúztak.

2020. márc. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
NEM törtek-zúztak, hanem érthető módon felháborodtak és akkor már biztosan türelmüket vesztve kiabáltak mikor kiderült, hogy összezárták őket hermetikusan egy fertőzöttel. Kíváncsi vagyok ki mennyire őrizné meg a hidegvérét ha egészségesként az orbáni egészségügy fertőzné meg a koronával!
2020. márc. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1600 szerintem.

De igazából tökmindegy, mert amikor influenza járvány van akkor heti szinten 30-40 ezren betegednek meg, pedig az ellen van oltás, illetve a lakosság egy része már találkozott a vírussal. (a koronavírus kb. kétszer olyan fertőző mint az influenza)

Kb. 6-8 ezer komoly beteg lenne hetente. Most szerinted nem tök mindegy, hogy 1000 vagy 100 lélegeztetőgép van szabadon amikor a súlyos betegek száma minimum 10-szer több lenne?


#1 érdemes elolvasni csak miért hiszel jobban egy insta sztorinak mint a hatóságoknak? (eleve insta sztori megy de egy nyomorult fordítót már nem képes megnyitni a telefonján, hogy tudjon magyarokkal kommunikálni?)

2020. márc. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk én pont azon gondolkodtam, mikor olvastam, hogy vajon az angolul nem tudó nővérrel, hogy kommunikálnak, hogy legalább valamit megértenek. Lehet, hogy pont google fordítóval és nem jól fordít...
2020. márc. 11. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!