Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az USA-ban miért ilyen kataszt...

Az USA-ban miért ilyen katasztrofális az egészségbiztosítás és a kórházi rendszer?

Figyelt kérdés

A legtöbb embernek a mai napig nincs semmilyen egészségbiztosítása, és es legtöbbször azért van, mert a biztosítás rettenetesen drága. Egy doktornő is elmondta egy interjúban, hogy az USA-ban egy család pénzügyi csődjének elsődleges (és leggyakoribb) oka nem más, mint kórházi számlák.

Egy másik orvos példát is mondott, hogy a Hepatitis C elleni 3 hónapos gyógyszer 90 ezer dollárba, vagyis átszámítva 26 millió forintba kerül!


Sok ember elmondta, hogy a kórházak annyit számláznak fel, amennyit akarnak. Egy nőnek egy orvosi időpontért a kórházban 300 dollárt, azaz kb 90 ezer forintot kellett fizetnie, az orvos meg alig csinált valamit.


Nemrég vezették csak be, hogy az egészségpénztárak nem utasíthatnak el valakit, régebbi betegségre hivatkozva.

Tehát ha valakinek mondjuk egy operációja vagy nagyobb/súlyosabb betegsége volt régebben, az egészségpénztár kerek-perec kijelenthette, hogy nem biztosítják az illetőt!


Ez valami vicc?


Tudom, hogy Magyarországon sem fényes a helyzet, de egy ilyen gazdag országban, mint az USA hogyan lehetséges ez? Európában elképzelhetetlen, hogy valaki nem lehet egészségbiztosítása, csak azért, mert volt valamilyen betegsége.


Miért nem próbálják ezt szabályozni vagy megoldani? Mi a hátráltatója ennek?


Egy másik személy az interjúban elmondta, hogy neki 500 dollárt kellett fizetnie havonta az egészségbiztosításért, de mivel nincs szabályozva, hogy a kórházak meg a biztosítók mennyit kérhetnek, egyszerűen megemelték az összeget 1800 dollárra. Azóta az illetőnek nincs biztosítása, mert nem tudná kifizetni.



2019. ápr. 25. 18:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
6%

Csak a világ legsikeresebb és legfejlettebb egészségügyi rendszerét fikázod, hamis adatokkal, de semmi baj. :)

Menj el a XII. kerületi kórházba, az külföldön is híres:

[link]

Írd, be a Google keresőbe, hogy "Hospital in Hungary" ez a második amit kihoz! Elég híres, itt majd ellátnak rendesen, nem úgy mint a csúnya USA-ban

2019. ápr. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Az USA-ban csak annak van eü biztosítása aki fizet (ahogy egyébként a világ legtöbb országában) Csak amíg a világ legtöbb országában ez a fizetés adó-szerűen, kötelező módon történik, az USA-ban ez nem kötelező (ahogy a nyugdíjjárulék sem). Az emberek többsége nem is követeli, hogy bármit is kapjon amiért nem fizetett. Ha az amerikai állampolgárokra kötelező befizetést rónának ki, abból hatalmas lázadás lenne.
2019. ápr. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
Ez meg a másik, hogyha nekünk nem kellene nyugdíj járulékot fizetnünk, amiből mi úgysem fogunk visszakapni már semmit, akkor nekünk is SIMÁN telne minőségi egészségügyi ellátásra és magánkórházra. Csak ugye nálunk a régi rendszerben tengernyi hitelt halmoztak fel a nagyszüleink, ezért a fizetésünk nagy részét nekik kell fizetnünk, így az egészségügyi ellátásukat is meg mindent. És nálunk kötelező a magas összegű nyugdíjjárulék, szóval mi nagy hátrányból indulunk az USA-val szemben. Nézd meg az USA-t hogy pörög a gazdaság. Egyes városokban nettó 6000 dollár fölött van az ÁTLAG havi fizetés. Akár hogy is számolod öcsisajt, ez majdnem 2 millió forint, amit kézhez kap egy átlag ember ott! Ebből sok mindenre telik, és ő dönti el mire költi, nem az állam.
2019. ápr. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy rendkívül rossz rendszernek tartom az amerikai modellt, mert rengeteg ember egyszerűen kiesik az ellátásból. Ha pedig egy olyan személyen végrehajtanak egy életmentő beavatkozást, akinek nem volt pénze biztosításra, akkor amíg él, fizethet. Vagy ha valaki hajlamosabb pl egy adott betegségre, mint az átlag, akkor neki akár többszörös díjat kell fizetnie, vagy adott esetben nem is vállalja a biztosító, mert túl nagy kockázat számára és nem tud profitot maximalizálni.


A legnagyobb probléma pedig ez, hogy itthon is elkezdtünk egy ilyen irányba elmenni.

2019. ápr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Európában elképzelhetetlen, hogy valaki nem lehet egészségbiztosítása, csak azért, mert volt valamilyen betegsége."


Pedig Európában is van az amerikaihoz hasonló rendszer - annyi kivétellel, hogy a TB kötelező - és az is működik.

2019. ápr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is elképesztően rossz az amerikai rendszer, remélem Magyarországon soha nem jön el az az idő mikor csak az fizet ilyen járulékot aki akar és aki fizet annak a biztosítója dönti el érdemes e az ellátásokra vagy megtagadja ahogy Amerikában ez mindennapos dolog. Annak idején Gyurcsány pedzegette ezt a biztosítós rendszert és most a fidesz kormány is már bebedobja a témát ahhoz képest mennyire jól teljesítünk. Nem szabad hagyni, hogy itt is biztosítók mondják ki a halálos ítéletet gyermekre felnőttre annak ellenére, hogy létezik és elérhető az orvostudomány számára a kezelés ami megmentené őket. Nem tudom miért nem tetszett az embereknek az obamacare, az valami ilyesmi lett volna, mint a mi rendszerünk, de Trump eltörölte ha jól tudom.
2019. ápr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Ez a mindenki fizet valójában jól hangzik,de a valóságban nem igaz.


Vannak emberek akik képtelenek fizetni még egy minimás összeget is,így ugyanúgy az adófizetők fizetik.


Szerintem van az amerikainak jó oldala is,meg rossz is.


Ha valaki pl egészségesen él miért fizessen kötelezően,amikor sosem megy orvoshoz,és 60 éves koráig nem lesz semmi baja?


Mások meg már fiatalon elhíznak,dohányoznak,isznak.Ők már 30 felett is egészségügyi gondokkal küszködnek.

2019. ápr. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
USA-ban éltem 5 évet epilepsziásként. Melyik biztosító állt volna szóba velem? Nekik egészséges emberek kellenek, csak az a baj, hogy bármikor beteg lehet az ember, vagy balesete lehet. Mivel nem volt biztosításom sajnos voltak rohamaim és többször vitt már be mentő kórházba. Elláttak szépen, valóban jó színvonalon, csak pár napra rá kijött a több ezer dolláros csekk. Mivel nem tudtam fizetni fekete listára kerültem. Onnantól kezdve folyamatosan zaklattak,de nem tudtam mit kezdeni, mert nem volt miből kifizetnem. Egyik ismerősömnek csípőprotézist tettek be, azt hiszem 200ezer dollár felett volt a számlája. Az amerikai rendszer a tehetősebbeknek való.
2019. ápr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

TB nélkül itthon és az EUn belül is drága minden.

Egyszer benéztem az uniós TB kártya lejárati idejét és pont akkor sikerült szétvágnom a talpam az Adrián - lejárat után 3 nappal. A helyi ambulancián egy kis betadin, leragasztás valamit két szempillantás az orvostól 18 000Ftnyi euróba került.


A tetanuszt itthon adattam be ( az előző még nem futott ki, időben voltam). A kiváltásért TBvel valami 30 forintot fizettem, megkérdeztem TB nélkül 26 000Ft egy tetanusz injekció a gyógyszertárban.. néhány ezer dollárt itthon is össze lehet hozni egy komolyabb balesettel...

2019. ápr. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

Ennek az oka az eltorzult, buta és egoista amerikai mentslitásban keresendő.

Egy olyan egészségügyi rendszert, mint ami Európában van, úgy lehetne elérni, hogy adót kéne (mindenkinél) emelni vagy kivetni, és ebből lehetne ezt finanszírozni.

Viszont az amerikaiak a szó legszorosabb értelmében mindent elutasítanak, ami adóemeléssel kapcsolatos. Inkább meghalnak, nem mennek el az orvoshoz vagy kórházba, mert képtelenek kifizetni a kezelést, de adót azt ne emeljen senki, mert az ennél is rosszabb szerintük. Pontosan emiatt katasztrófa az, ami ott van.

Ráadásul a legtöbb ember azon a véleményen van, hogy szinte már a kommunizmushoz hasonló az, ha az állam kezeli az egészségpénztárakat meg a kórházakat. Ez nevetségesen szánalmas hozzáállás, és nagyon elferdült mentalitás.


Az USA-ban teljesen normális az, hogy hagyják a beteget meghalni "így járt, ő hibája" alapon, mert az illetőnek nincs biztosítása. Az ObamaCare-t is több tagállam bojkottálta. Ahol meg nem tudnak az egészségbiztosítók profitálni a kórházakkal, onnan egyszerűen kivonul az egészségügy, az emberekkel meg majd lesz valami, vagy nem.

Nem hiába mondják sokan, hogy az USA a "kapitalizmus végstádiuma". Háborúra meg vad patriotizmusra érdekes módon mindig van pénzük.

2019. ápr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!