Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért csak a turizmussal...

Miért csak a turizmussal foglalkozik mindenki? A kertészeti ágazatokban milliók fekszenek.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Feltűnt, hogy senki nem beszél a kertészetekről. Nekem is kertészeti vállalkozásom van, rengeteg pénz benne van fél éve és most nem tudjuk értékesíteni a termékeket. A helyi önkormányzatok a piacokat sorra bezárják, a multikat viszont nyitva hagyják. Ez csak nekem felháborító? A piac szabad légtér. A külföldi kisteherautóval érkező vevőinket beterelik a kamionok közé, így már inkább nem is jönnek. Hangsúlyozom, nem veszélyes ország állampolgárairól van szó.


Gyakorlatilag itt nem csak bevételkieséa van, hanem tőkevesztés. A multik meg szárnyalnak, holott járványügyi szempontból sokkal veszélyesebbek.


Ha a termelő réteget ilyen szinten megrokkantják, akkor minden ráépülő ágazat összeroppan.


2020. márc. 14. 17:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Minden, ismétlem: MINDEN ágazat szívni fog.

A turizmus egy "kicsit" nagyobb hal, mint a kertészet.

Nem várhatod el, hogy minden egyes szakmáról külön cikkeket írjanak.

A vendégházat vagy hotelt üzemeltetők nem tudnak mást csinálni...

Neked még vannak lehetőségeid.

Megpróbálhatod hirdetni a dolgidat.

Facebook-on, jófogáson, szakmai portálokon, stb.

Akár házhozszállítással.


Értem én, hogy neked is nehéz, mindenkinek nehéz.

De ne írjunk már ilyen baromságokat, hogy a multik szárnyalnak.

Néhányan felvásárolták a liszet meg a cukrot, hidd el, nem több százmilliót hagytak ott. A multiknak ez semmi. Viszont alig megy be ember, nem veszik a friss árut, nem viszik el a termékeket a szokott mértékben. Nekik is ugyanúgy bevételkiesés, mint neked.

2020. márc. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Te viccelsz? Saját nyilatkozatuk alapján nagyobb a forgalom mint karácsonykor. Ezeket az élelmiszereket nem lehet hirdetni, ez mennyiség. A turizmus vendéglátásnál csak bevételkiesésről beszélhetünk, de a probléma nem ez, hanem a piacok bezárása. A szabad légterű piacoké. Ez a nevetséges.
2020. márc. 14. 18:35
 3/22 A kérdező kommentje:

Másrészről nézzük meg en bloc az élelmiszerágazatot. Ha az tönkre megy, magával rántja a gépipart, gyógyszert, vegyszert, takarmányt és még sorolhatnám. Ezeknek az ágazatoknak az adójából van a közszféra fizetése. Szóval szerintem mindent el kellene követni, hogy ők életben maradjanak. Nem a nem szívásról van szó, hanem a nulla közeli vagy kevés veszteséges állapotról. És nem felesleges gáncsolásokat beiktatni.


A lakosság is szív, mert a szabad légterű vásárlás helyett mehet a rohanó zárt tömegbe. Ez kinek jó??


Na meg most kéne a külföldi cégeket kitenni. Ez mindenképp megroppantja a gazdaságot, de akkor ne vigye már ki a tőkét a TESCO, LIDL, ALDI..

2020. márc. 14. 18:46
 4/22 anonim ***** válasza:

Sokak számára meg más a nevetséges.

A növényeidet eladhatod csomagokban ezeknek az óriási forgalmat lebonyolító üzleteknek, ha szerinted most mindenki oda jár.

Amúgy is lehet növényt kapni a Tescoban, Auchanban, kis Reálban, stb.

Vidéki boltok előtt az utcán is szokott lenni.

Találd már fel magad, mi mondjuk meg, hogy élj meg?


Linkelnél több, egymástól független cikket, ahol ezt nyilatkozták, hogy nagyobb a forgalom, mint karácsonykor?

De ne valami idióta álhíroldal legyen, hanem megbízható!

2020. márc. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Elnézést, de a kertészet, a mezőgazdaság minden évben porondon van, hogy épp miért emelik az áraikat: ha jó idő van, ha rossz idő van, akkor is emelni kell.
2020. márc. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

M1-en volt ma. Székely Varga Edina mondta be. Nézd vissza.


A multi meg csak attól vásárol, akivel szerződésben áll. Többnyire miattuk mentek csődbe a kollégák, mert polcbérletet fizetett, amit nem ad el, azt nem fizeti ki.


Az én esetem csak egy példa szerintem ne ezen lovagoljunk, több diplomás nő vagyok én majd megoldom, csak egy példa, hogy mi van, akinek nincs más? A kis üzletekbe eladsz 2 láda paradicsomot. A kollégám fél Magyarországot el tudná látni, plusz exportra dolgozik. Rajta nem segít 2 láda. Tőle a több ezerszerese kell a nullához.



Dolgoztam multikkal januárban döntik el mi lesz az akció nyáron és brutális káoszt okoznak a piacon. Rengeteget ártanak, ezt bármelyik agrár szereplőtől megkérdezheted.


Remélem olyan is olvassa a kérdésem, aki az üzleti életben kicsit kompetensebb :(

2020. márc. 14. 19:01
 7/22 A kérdező kommentje:
Az áremelés jogos, csak nem a termelő kapja. Általában kereskedő. Lásd sertéshúa áfa csökkentés. Ott marad a boltban, de a tenyésztőtől ugyanannyiért veszik át. Holott minden drágult. A takarmány, a gyógyszer, stb. Sajnos sosem a termelőnél a többlet pénz hanem az x. kézben, amin átmegy :(
2020. márc. 14. 19:03
 8/22 A kérdező kommentje:
Amúgy 2 perce is bemondta az m1.
2020. márc. 14. 19:07
 9/22 anonim ***** válasza:
Árulj online tesó. Ha az emberek házi karanténba vannak csak elkezdenek a ház körül dolgozni, ha nem akarnak teljesen becsavarodni.
2020. márc. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Mert Mo-on a turi (turizmus) a legfontosabb gazdasági ágazatok legfontosabbika (Gondolj csak Orbán Ráhelre!!!!)
2020. márc. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!