Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon, Európa nagy...

Magyarországon, Európa nagy részén miért nincsen az a területi rendezettség, mint Észak-Amerikában?

Figyelt kérdés

Az Egyesült Államokban egy település több areara van felosztva.

commercial area, residential area,urban area...stb



Egy residential areaban csak lakóépületek lehetnek.Nem lehet ott sem gyár, sem diszkó, sem iskola, semmi ilyesmi.



Magyarországon meg gyakori,hogy benyomnak a családi házak közé mondjuk egy tüzépet, méh telepet, kocsmát....stb

Borzasztó igénytelenül nézni.


Az USA-ban , ha egy ilyen övezetbe épít házat valaki, valamennyire passzolnia kell a stílusnak is.



Itt egy kép, látható, hogy mennyivel igényesebb, rendezett egy ilyen:

[link]


2020. márc. 15. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Történelmi / kultúrális okai vannak.
2020. márc. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1#


Nem értek egyet.

Történelmi sem lehet, ugyanis régen átlehetett volna építeni.


Kulturális, hát inkább kulturálatlansági.



Egy lakóövezetnek csendesnek kell lennie, nincs helye ott kocsmának, ahol hőbörögnek az alkeszek vagy egy méh telepnek, ami zajos.

2020. márc. 15. 17:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Beleírhattad volna a kérdésedbe, hogy milyen válaszokat fogadsz el, akkor nem fáradtam volna a saját véleményem megfogalmazásáva.
2020. márc. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy lakópark. Itthon is van millió ilyen.

Egy rendezetlen magyar város több száz éves.

Az én városomat, Debrecent most direkt megnéztem neked, 1300 körül említették először írásban.

Hol volt akkor még a tudatos várostervezés?


Egy amerikai város sem feltétlenül rendezett. Az USA legrégebbi városa:


[link]


Ugyanolyan katyvaszos az elrendezése, mint egy magyar városnak.


De nézd meg pl. Nagyhegyest vagy Ebest, ezeken már látszik, hogy nem középkori mezővárosok, nem a központból indulnak ki a körök:


[link]


Hogy miért nem lettek a régiek átépítve, pedig volt rá idő és pénz?

Ha így gondolod, akkor fogalmad sincs a gazdaságról.

Ugye írtam, hogy debreceni vagyok.

Évtizedes terv valósult meg a kiskörúttal. A kisajátítások hosszú évekig húzódtak. A város költségvetésének nagy részét elviszi. És ez csak egyetlen út. Most is szeretnének egy belterületi utat szélesíteni, de se pénz, se lehetőség egyelőre, mert a lakók tiltakoznak, pedig az közterület. De joguk van tiltakozni, fórumokat összehívni, stb.

Egy-egy autópálya évekig "épül", pedig nagyon fontos állami beruházás, és az egész ország gazdaságát segítené, de évekig csak régészeti feltárások zajlanak.

az, hogy egy várost átépítsenek szabályossá, valószínüleg az egész ország többévnyi költségvetését lenullázná. Egy város több tízezer lakosát kártalanítani, számold csak ki, 20-30 milliós átlag ingatlanárakkal számolva? És ha nem fogadják el? A perek több évig húzódnak, nincs annyi bíróság ebben az országban, ami elbírná.


Egyébként meg ez a kinézet a kultúránk, a múltunk része. az, hogy neked nem tetszik, csak egy vélemény. Másnak meg a túlszabályozott nem tetszik. Így vannak kis kacskaringós, szűk, romantikus utcácskák, ahová szerencsére nem hajt be a kamion. De ezer példát hozhatnék.


De ne csak az elrendezésről beszéljünk, hanem hogy hol mi lehet. Ha nyitni akarok egy kocsmát, azt csak a "kocsma szekcióban" tehetném meg? Tehát lenne egy kerület, ahol kocsma kocsma hátán lenne?

A környékemen pedig semmi?

Hát vendégként a büdös életben nem venném a nyakamba a várost, kocsmárosként meg tönkremennék, ha az összes konkurenciám a nyakamban lenne.

Ha az önkormányzatok vagy az állam megnehezíti a vállalkozást, akkor sokan úgy dönthetnek, hogy inkább nem vállalkoznak. A gazdaságunk stagnál, majd visszaesik, nem lesz, ami előre vigye. Nem lesz fejlődés.

Ami tényleg jelentősen zavarja az életminőséget, azt most sem engedik be lakóházak közé, nem kap engedélyt. (Tudom, vannak kiskapuk, meg lefizetett döntéshozók...)

De pl. azt ne várjuk már el, hogy ne legyenek mindenhol boltok vagy vendéglátó egységek.

Ha be akarok ülni egy kávéra vagy egy ebédre, akkor messzire kelljen mennem?


Az még, amit írsz, hogy a stílusnak passzolnia kell: itt is így van.

A 150 éves házakkal nyilván nem tudsz mit kezdeni, de azok most is olyan környezetben vannak, hogy a szomszédjaik is olyan stílusúak.

Én több olyan esetet tudok, amikor egy tervet nem engedélyeztek, mert nem illett bele az utcaképbe. Bár ha jól tudom, most meg pont nem kell engedélyeztetni vagy 2-3 éve, csak bejelenteni... de szabályok egész biztosan vonatkoznak rá, és csak olyat lehet építtetni, ami illik oda.

Hogy mi illik és mi nem, azt pedig a város főépítésze dönti el, akinek ez a szakmája, nem egy laikus, aki szerint valami csúnya.

2020. márc. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4-es szépen elmagyarázta neked - én meg lerövidítem: Azért, mert a városok nőttek, fejlődtek, bővültek, és nem tervezték őket. Csak mert neked nem tetszik valami ami MOST bent van a városban, attól még az AMIKOR LÉTREHOZTÁK még a város szélén volt. A város benőtte a köztes területet és túlnőtt rajta.
2020. márc. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Neurotech ***** válasza:
Hozzátenném még, hogy főleg a 20 században üzemek, gyárak, erőművek mellé lakótelepeket építettek pont azért, hogy az ott dolgozók hamar eljussanak a munkába.
2020. márc. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kapaszkodj meg, amerikában komplett városokat és városrészeket terveztek a nulláról, így lehetőség volt rendszerszinten felosztani.
2020. márc. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Minthogy az USA nak nincs történelme, kevesebb a megkötött ség, régészkedni meg persze, hogy nem fognak, ahogy a románok sem Erdélyben, ,😁

Nem tudom, hol legyen a kocsma, ha nem ott, ahol emerek laknak?

2020. márc. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!