Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit írhatnék a fenntartható...

Mit írhatnék a fenntartható fejlődésről szóló kiselőadásomba? Tudtok az alábbi szempontról forrást?

Figyelt kérdés

Már nagyjából megírtam a kiselőadást, de a "hivatalos" forrásokból szedtem hozzá az anyagot, így nem teljesen értek egyet a saját előadásommal. A probléma ott van, hogy a legtöbb erről szóló szöveg azt sugallja, hogy jelenleg fejlődés van, de ez a fejlődés nem fenntartható.


Szerintem még fejlődés sincs. Feléljük az erőforrásainkat, de cserébe nem kapunk semmit. Lehet, hogy csökken kicsit a szegények száma és nő az oktatott gyerekek száma, de jelentős fejlődés szerintem nincs. Valami olyan forrás kéne, ami azt boncolgatja, hogy nem is a fenntarthatatlanság a legnagyobb probléma, hanem a fejlődés hiánya. Vagy az is jó, ha megmagyarázza valaki, hogy miért nincs igazam.



2020. ápr. 12. 18:37
 1/2 Deák Dominik 2020 ***** válasza:

Ehhez tudni kéne, mit értesz fejlődés alatt :)


Az tény, hogy szinte minden szempontból jobb hely a világ. Ami romlik globálisan, az a szabadság helyzete és a társadalmi egyenlőség, de ezek nem annyira gazdasági, hanem politikai kérdések.

2020. ápr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azt értem fejlődés alatt, hogy az embereknek jobb lesz. Tehát jól érted a kérdést, ha tényleg jobb hely a világ, akkor én tévedek.
2020. ápr. 12. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!