Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha politikusnak szeretnék...

Ha politikusnak szeretnék menni, akkor milyen szakmákak ajánlanátok?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 21. 23:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

8 áltlaánossal is lehetsz politikus, nem értem a kérdést.

Hasznos tudást szeretnél magához a politikához? Vagy szeretnél egy B tervet, ha nem jön be? Vagy szakpolitikus akarsz lenne?

Attól függ mire gondolsz. A politilógus foglalkozik politikával, de nem kell, hogy politikus legyél. Elég gyakori, hogy valaki jogi diplomával kezd politizálni. De ha szakpolitikus akarsz lenne, akkor kb. bármit választhatsz, pl. lehetsz mérnök, vagy tanár stb.

2020. ápr. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Jogász, közgazdász. Többségük közülük kerül ki.
2020. ápr. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Birkapásztor. Ad egy jó alapot.
2020. ápr. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Csak két dolog kell:

1. Vastag bőr a képeden

2. Hosszú nyelv

2020. ápr. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Betörő, biztosítási ügynök, szippantós, stb.
2020. ápr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
#5: Hé, dolgoztam szippantón, az egy becsületes munka!
2020. ápr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Színész, mesemondó, bűvész, lakatos, rénszarvas-vadász, gázszerelő, pénzváltó, stb.
2020. ápr. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

1/7

Simán csak politikusnak gondoltam magam,hogy politizálok,a pártomat képviselem,megnyerjem a választásokat stb. Szakpolitikusként nem nagyon gondolkodtam.

2020. ápr. 22. 10:07
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Simán csak politikusnak gondoltam magam,hogy politizálok,a pártomat képviselem,megnyerjem a választásokat stb. Szakpolitikusként nem nagyon gondolkodtam."

Akkor ahogy írtam, tök mindegy.

A momentumban szerintem vannak fiatalok diploma nélkül is. Viszont tudok fideszest, aki 8 általánossal van pozícióban.

Egyedül azt érdemes megtanulnod, hogy hogy kell jól érvelni, és észrevedd, ha más rosszul érvel.

2020. ápr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jogot tanulj, esetleg utána kiegészítésnek valamilyen államigazgatási szak jó lehet
2020. ápr. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!