Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyes emberek miért hiszik,...

Egyes emberek miért hiszik, hogy Erdély Magyarországhoz tartozik?

Figyelt kérdés

Miért nem képesek elfogadni, hogy már régen Románia része?

Ez a kérdés érvényes a Felvidékre és Szlovákia is.



2020. ápr. 25. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

Sose volt Magyarország része,ezt csak a turbó-magyarok találták ki.

Se Magyarország se Románia része nem volt, egy külön kis állam volt mint Franciaország mellett Monaco.

2020. ápr. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Ki nem fogadja el? Hinni, pedig azért hiszik, mert sok magyar él ott és évszázadokon keresztül az országhoz tartozó területekről van szó, amelyek elvesztesé megrázta az országot gazdaságilag. Ha nem veszítjük el akkor a természeti adottságok, turizmus, ipar lehetőségei miatt akár osztrák szinten is lehetne az ország.

A gond azzal van, aki a mai napig veri a tamtamot és játsza a revizionistát.

2020. ápr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 MolotovPunk ***** válasza:
68%
Így van,Erdély volt önálló is.Most is úgy lenne az igazságosabb,ha senkihez nem tartozna.
2020. ápr. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem senki nem hiszi, hogy Magyarországhoz tartozik. Inkább csak szeretnék sokan, hogy idetartozzon, vagy maximum ideológiailag gondolják, hogy Magyarország része. De nem hiszem, hogy van bárki is, aki őszintén tagadja, hogy hivatalosan Románia része lenne.


Én egyébként sosem értettem ezt a dolgot. A klasszikus értelemben vett Erdélyben 70%-nál is több a románok aránya. A legutóbbi (2011-es) népszámláskor 18% mondta magát magyarnak, amihez hozzáírható még körülbelül 1% a népesség 4%-át kitevő cigányok közül. Természetesen ezek a számok rég elavultak, de sajnos a magyarság aránya legnagyobb valószínűség szerint csökkent, legalább 1%-ot, hisz 9 év alatt sok idős meghalt, sok fiatal pedig átköltözött ide, vagy kiment nyugatra. De még ha a magyar cigányok egyértelműen növekvő számát hozzáadjuk, akkor sem éri el a 20%-ot, vagyis az 1/5-ét sem a magyarok aránya.

Ez az arány természetesen jóval magasabb (75% körüli) az ún. Székelyföld régióban, amit a magyar többségű Hargita,- a magyar többségű Kovászna,- és a már nem magyar többségű, de még mindig jelentős számú magyarnak otthont adó Maros megye alkot. Csakhogy ez a régió kb. 400 kilométerre van van a magyar határtól. Természetesen élnek magyarok Erdély más részein is.


Én nem akarok senkit megbántani, és elképesztően meghatónak tartom, hogy a székely és erdélyi magyar emberek így védik magyarságukat; de mindettől függetlenül, a hely, ahol élnek, az Románia része, immáron 99 éve és 11 hónapja. Ezen lehet megsértődni, lehet miatta engem vagy a románokat vagy a franciákat utálni, de ez egyszerűen így van.


Az erdélyi magyarok román állampolgárok, kik magukat magyarnak vallják. A helyzetük nagyjából ugyanaz, mint a Németországba, Angliába kitelepült magyarok ott született gyermekeié: azok a gyerekek is német / angol állampolgárok, kik magyarnak tartják magukat. Nyilván a keretek nem ugyanazok, mert egy angliai magyar gyerek szülei maguk választották, hogy elhagyják az országot, míg a romániai magyar gyerek szüleivel egész más a helyzet, de ez magán a gyereken és az identitásán nem változtat.


Szerintem ez egy nagyon szép, ugyanakkor roppant komplikált helyzet, ám sajnos sokan (mind magyar,- mind román részről) elképesztően elvakultak, és az üres gyűlölködésen kívül semmi másra nem képesek. A magyarok nem látják be, hogy Erdélyben a XV. század óta sosem volt magyar többség, a románok pedig teljesen indokolatlanul vetik meg azt a 1 200 000 magyart, akik egyáltalán nem tehetnek arról, hogy hova születtek.

2020. ápr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%

4-es vagyok, még kimaradt egy gondolat:


A nem Erdélyben lakó románok, kb 15 millió fő, vagyis az ország teljes lakosságának 1/3-a pedig azért ugrik annyira a "erdélyi kérdésre", mert a fővárost leszámítva messze Erdély a legfontosabb és leggazdagabb része az országnak. Temesvár és Arad környéke a legvonzóbb a külföldi befektetők számára; Kolozsváron van Románia legerősebb egyeteme; Brassó szintén egy nagyon fontos és jelentős város; kelet-Erdélyben van a tengeren kívül a román turizmus összes értéke (Gyilkos-tó, Békás-szoros, Tusnádfürdő, Törcsvár és az egész Drakula-mendemonda). Románia többi része visszamaradott, szegény terület. Az úgynevezett Havasalföld még csak-csak teljesít valamit, de a keleti Moldávia nagyjából egyenlő a nálunk a borsodi végeken tapasztalt állapotokkal. Csakhogy 10x akkora területről van szó.


Ezért olyan fontos a románoknak Erdély, mert nélküle elképzelhetetlen szintű szegénységbe és visszamaradottságba süllyedne Románia. Pedig így sincs épp a topon.

2020. ápr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%

Utálni nem kell téged, maximum egy sor dologban nem kell veled egyetérteni. Itt van például a kérdező. Olyasmiket állít, amit legfeljebb hasonló szintű emberek mondanak.

Itt nem arról van szó, hogy egy térség melyik állam része. Hanem a történelemről, történelmi eseményekről, hagyományokról, amit a legtöbben meg sem értenek. Ennél már csak az súlyosabb, hogy a normalizálás éppen ilyen emberek miatt nem lehetséges. Mi a normalizálás? Talán körül kéne nézni Svájcban. Az ottani jogban, az ottani mentalitásban.

2020. ápr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
Nincs jobb dolguk mint ezen aggódni, hinni meg a templomban kell.
2020. ápr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%

"Hanem a történelemről, történelmi eseményekről, hagyományokról"


Ha már a történelemről és hagyományokról beszélünk, Erdély a honfoglalók ideérkezése óta külön országnak számított. A Magyar Korona hatásköre alá tartozott, de ettől függetlenül külön tartomány volt, ugyan úgy, ahogy Horvátország is. A régi levelekbén még Erdélyországnak hívják. Az elejétől saját kormányzója volt, a vajda. A székelyek pedig egészen a 19. századik nem tartották magukat magyaroknak és ez fordítva is igaz volt. Magyarul beszélő népcsoportnak, de csakis székelyeknek tartották magukat. A honfoglalástól kezdve így volt. A törzsszövetségben nem vettek részt a központi törzsek mellett. A székelyeket csatlakozott népként tartották számon, a régi hierarchiában a csatlakozott népek feladata volt a csatában először támadni és utóljára visszavonulni, a honfoglalók ellenségei pont így írják le a csaták menetét. A székelyek támadtak, majd velük zárult a visszavonulás is. Ezt ültették át királyi hagyományokba azzal, hogy a székelyeket határőrnek tették meg. A Magyar Királyságban a székelyekre más szabályok vonatkoztak, máshogy is adóztak.

Tehát abba az illúzióba nem kéne kergetni magunkat, hogy történelmileg mi egy ország voltunk. Egy únió inkább. Petőfi utolsó pontja, még az időkben amikor térképen Magyarországhoz is tartozott Erdély, a következő volt: Únió Erdéllyel. Ha egy ország lettek volna, ez nem lett volna külön követelés. Tehát Erdély nem volt Magyarország része és az erdélyi székelyeket a 19. századig külön népcsoportként is kezelték. Semmi alapja nincs annak, hogy konkrétan Magyarország része legyen Erdély. Önállóságára van alapja, de azt külön országként.

2020. ápr. 26. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Erdély sajnos soha többé nem lesz magyar terület bárhogy is hisznek ebben a turbómagyarok. Nem a románok miatt, hiszen ők már mindent eladtak a kanadaiaknak, földet a franciáknak és olaszoknak is. Maximum független állam lehet de ahhoz tökös erős fiatal erdélyiek kellenek nem ilyen meghunyászkodók.
2020. máj. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
42%
Hú amikor általánosba jártam az egyik gyerek azt mondta, hogy ha miniszterelnök lesz visszakéri Erdély. A románok biztos mosolyogva odaadnák neki:D
2020. máj. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!