Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyire visel meg Trianon?

Mennyire visel meg Trianon?

Figyelt kérdés

2020. jún. 3. 18:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
39%
Jobban mint minden évben a pesti "riszálósok" hisztije. Vagy két agysejttel rendelkező megrögzött nácizóké. 😁
2020. jún. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
65%

Azért azt nem mondanám, hogy a nemzet legnagyobb tragédiája. Mivel ez a legfrissebb, ez él leginkább a köztudatban, de azért egy határátrajzolást ne vegyünk már egy lapon a Mohácsi Csatával, a Bach korszakkal, vagy a Tatárjárással, melynek során a népesség kb. 50% - a meghalt.


Zavar Trianon engem is, főleg a Dél - Felvidék, de fájdalommal nem tölt el úgy, mint mondjuk a pusztító háborúk. Szerintem undorító dolog, amikor valaki ez alapján akarja meghatározni ki a magyar és ki nem az. Engem maga a háború sokkal jobban elszomorít, ha pedig azért nem számítok magyarnak, mert az emberéletek elvesztését nagyobb tragédiának tartom a határok átrajzolásánál, akkor komolyan elgondolkodok, hogy milyen is a magyar.


Mivel nem volt a zavar, de nem tartom nagy tragédiának kategória, ezért persze arra szavaztam, hogy Soros bácsi a felelős.

2020. jún. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
64%
Eléggé,mivel a nagyszüleim pont a "határon" laktak és ide- oda csatolgatták őket még 38 és 47- ben is.Aztán kényszerrel átakarták őket telepíteni Magyarországra,de a házuk úszott volna.Aztán persze megkapták a bélyeget: bűnös magyar.
2020. jún. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
47%
őszintén? nem foglalkoztat . Rég volt,elmúlt .. a "mi lett volna ha " kezdetű kérdések ennél fogva értelmetlenek.
2020. jún. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!