Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az Ügyfélkapu Magyarország...

Az Ügyfélkapu Magyarország rendszerben van regisztrációm, oda beléptem, mert küldött e-mailt, hogy érkezett valami. A tárhelynél viszont új azonosítást kér. Innen hogyan kell továbbjutni? Szükséges megadni új jelszót vagy hogyan?

Figyelt kérdés

2020. júl. 28. 08:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Tehát van valami Központi Azonosítási Ügynök. Ide jó a korábbi jelszó, ami az Ügyfélkapuhoz volt vagy újat kell készíteni?
2020. júl. 28. 08:39
 2/8 anonim ***** válasza:
2020. júl. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A régi Ügyfélkapuhoz tartozó jelszóval nem lép be. Már ellenőriztem többször, többször próbálkoztam is (nem tudom, hogy hányszor szabad...)


De azt írja, hogy sikertelen azonosítás. Ilyenkor mi van? A jelszót beírtam már kézzel billentyűzeten és úgy, hogy másoltam az elmentett jelszavakból és beillesztettem. Egyik módon sem lép be.

2020. júl. 28. 08:56
 4/8 A kérdező kommentje:

Itt: "gate.gov.hu" belép. Betöltődik ez: [link] stb

Ott rákattintok arra, hogy "Tárhely".

Ez töltődik be: " [link]

Ott rákattintok arra, hogy "Ügyfélkapu" és ha ott beírom az eddigi jelszót, onnantól azt írja, hogy "sikertelen bejelentkezés".

2020. júl. 28. 09:01
 5/8 A kérdező kommentje:
Találtam egy élő chatet. Megoldás: nyissam meg másik böngészőben vagy töröljem a gyorsítótárat...
2020. júl. 28. 09:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy lejárt az azonosítód, jelszavad. Az ügyfélkapuba be tudtál lépni? A Központi Azonosítási Ügynök-nél ugyanaz a jelszó és felhasználónév. Annyi lehetséges, hogy lejárt a jelszavad és az ügyfélkapu még engedett belépni ahhoz hogy ezt megváltoztathasd (bár kétlem, csak a régi cégemnél volt ilyen lehetőség, de mostanában már nem divat).

Az ügyfélkapu egy általános rendszer, azon belül egy fokozottabb biztonságú rész a Központi Azonosítási Ügynök, mert most már nagyon sok mindent lehet elektronikusan lekérdezni, elkészíteni, leadni, mint korábban. Ha alrendszerek között lépsz át, akkor is rákérdezhet esetleg újra. Tegnap az adópapírjaimat néztem én is, mert nekem is küldtek egy olyan jelzést hogy van függő ügyem és le akartam ellenőrizni (nincsen, valami tévedés lehet), az ügyfélkapuba is be kellett először lépnem, majd utána ennél a Központi Azonosítási Ügynök-nél is elkérte a jelszavamat, ott ugyanúgy újra be kellett lépnem. Utána már lekérdezhettem az adóbevallásaimat.

2020. júl. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6-hoz még: most erősebb jelszót várt már el tőlem az ügyfélkapu, amikor két hete új jelszót kellett megadnom. Ezt a Központi Azonosítási Ügynök-t most használtam először, az is lehet, hogy a meglevő jelszavad nem elég erős ahhoz hogy oda is beléphess. Próbáld meg átírni a jelszavadat az ügyfélkapunál, most vagy 5 karakterrel hosszabbat kért tőlem jelszóként, mint korábban. Lehet hogy akkor sikerülni fog - de ez csak találgatás.
2020. júl. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6, #7. Köszi szépen, nagyon aranyos vagy, de az #5-ben megírtam, hogy mi volt a megoldás! Én első körben azt választottam, hogy megnyitottam másik böngészőben és ott működött a belépés, így nem kellett a gyorsítótárat törölni.

Máskor egyből eszembe szokott jutni ez a "másik böngészőben megnyitom" dolog, de ma nem jutott eszembe. :S


Köszi még egyszer!

2020. júl. 28. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!