Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Néputálat rasszizmus?

Néputálat rasszizmus?

Figyelt kérdés
Ha valaki egy bizonyos ország/bizonyos országok népét utálja, főként belső tulajdonságaik miatt, akkor az az ember rasszistának számít, vagy sem? Gondolok itt például arra, ha valakinek a cigányokkal, zsidókkal semmi baja, azonban mondjuk a románokat vagy szerbeket kifejezetten nem szereti. Utánakerestem a dolognak, de sajnos sokkal nem jutottam előrébb.

2020. júl. 29. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Az "eleve" elutasítás, csak azért, mert szerb, román, az rasszizmus.

De pl. az, hogy nem akarjuk, hogy megszálló, civilizálatlan, barbár népek tömegesen beözönöljenek az országunkba, hogy birtokba vegyék és eltartassák magukat, akkor az nem rasszizmus, hanem természetes önvédelem.

2020. júl. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A rasszizmus azt jelenti, hogy egyik rasszt a másiknál felsőbbrendűnek tartod. Próbáld a szót nyelvtanilag elemezni...


Még ahhoz sincs köze, hogy kit szeretsz, meg kit nem. A dolog arról szól, hogy egyik a másik felett van-e.


Hogy a politika sok esetben teljesen oda nem illő jelentéseket is társít a szóhoz, az nem jelent semmit, csak mutatja, hogy mennyire buták és manipulatívak.


A konkrét példát érintve, a románok/szerbek nem képviselnek külön rasszt, hozzánk képest, csak úgy lehet velük szemben rasszistának lenni, ha valaki a teljes europid/kaukázusi rasszt tartja alacsonyabb rendűnek.

2020. júl. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A dolog kicsit bonyolultabb.

A rasszizmus alapvetően tudatos cselekmény, más népek, etnikumok alacsonyabb rendűnek tartása, hátrányos megkülönböztetésük természetesnek elfogadása. Mindez azért, hogy ebből bizonyos előnyökhöz juthasson.

Van rasszistának tartott viselkedés, azért nem lehet igazi rasszizmusnak tartani, mert az illetőnek fogalma sincs, mi a rasszizmus. Ő egyszerűen utánozza a környezetét, más esetben kellően tudatlan és zavarja, hogy más embereket nem ért meg. Ezért ezeket lenézi. Nem ért meg sok mást se, de azoktól retteg, ennek kompenzálásaként is lenézi, akiktől nem fél.

A te eseted kicsit hasonlít az előbbire. Embert (sőt bármit) utálni azt jelenti, nem értjük, ezért érzelmileg viszonyulunk hozzá. Lehet közvetlen tapasztalat alapján, de sokkal gyakoribb, hogy alkalmazkodik a közeghez, amelyben él. A kilógást belőle félelmetesnek érzi, olyan elveszettnek találja magát, ezért kényszert érez a megfelelésre. Ezt persze senki sem vallja be szívesen, hiszen érzi valahol, hogy az rá nézve nem jó. Szerintem a románokkal vagy szerbekkel kapcsolatosan nincs olyan konkrét tapasztalatod, ami indokolná a viselkedésed. Viszont azt hallod, azok rosszak, tehát te is ezt mondod. Megalapozatlanul elhinni valamit hátrányos, mert sok mással is így leszel, ami kifejezetten káros lehet számodra. Jobb megismerni valamit, mielőtt érzelmeket alakítunk ki vele kapcsolatban.

2020. júl. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%
Manapság minden rasszizmus, és mindenki náci... Ezek már kötőszavak. Úgyhogy igen.
2020. júl. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


#1 "Az "eleve" elutasítás, csak azért, mert szerb, román, az rasszizmus." Ha ez így van, rendben, köszönöm, nem tudtam. (Bár amit #2 írt, azzal jobban tudok azonosulni, igazából pont ezért írtam ki a kérdést). Amit alatta írtál azzal egyetértek.


#2 "A konkrét példát érintve, a románok/szerbek nem képviselnek külön rasszt, hozzánk képest, csak úgy lehet velük szemben rasszistának lenni, ha valaki a teljes europid/kaukázusi rasszt tartja alacsonyabb rendűnek." Ahogyan említetted is, a "próbáld a szót elemezni" elv alapján ugyanerre jutottam én is. :)


#3 Sajnos már tapasztaltam egyet s mást velük kapcsolatban, azonban mint mindenhol és minden téren, kivételek itt is akadnak természetesen. (És nem azért nem szimpatizálok velük, mert "a rohadék románok" meg "vesszen Trianon" stb., nyilván van benne valami, de nem ez a fő indíték.


#4 valamilyen szinten igazad van :D

2020. júl. 29. 16:24
 6/6 anonim ***** válasza:
62%
A rasszizmusnak nincs konkrét definíciója. Az angol wikipédia bevezetője is minden évben gyökeresen másról szól. Lehet ellenőrizni, naplózva van. Egy tudománynak (jelen esetben társadalomtudománynak) kell annyira következetesnek lennie, hogy az alapfogalmakat egyértelműen definiálja. Ha ez nincs meg, akkor kár rá szót pazarolni, mindenki úgy forgatja ki, ahogy az az adott környezetben a javára változik.
2020. júl. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!