Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az orosz vakcinával csak az a...

Az orosz vakcinával csak az a gond, hogy orosz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt máris leszögezem, hogy én sem értek egyet a jelenlegi Oroszország politikájával, és egyik autoriter kormánnyal sem szimpatizálok.

Viszont nem értem, miért hőbörögnek az emberek azon,hogy az oroszok fejlesztették ki először a vakcinát. Tudományos téren mindig is nagyon erősek voltak. Nem kell úgy csinálni, mintha már ma az egész világnak kötelezően be kéne fecskendeznie magába. Szerintem mindenképpen örvendetes eredmény, akkor is, ha még fejlesztésre szorul.


Miért kell mindent elvből utálni, ami orosz? Ez már kicsit olyan, mint az antiszemitizmus volt.



2020. aug. 12. 10:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
29%

#9 Ha csendben maradtál volna...

A vírus a forrástól folyamatosan mutálódik. Az első kikerült fertőzések nem feltétlen azonosak azzal, amit hónapokkal később máshonnan begyűjtenek. Ez számodra semmit nem jelent, a vírussal foglalkozók számára viszont nagyon fontos. De ez esetben annyit jelent, hogy a wuhani vírus megjelenésekor és a nagy számú haláleset idején már bizonyosan volt az oroszoknak mintájuk belőle, míg más kutatócsoportok később juthattak hozzá.

2020. aug. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%
Tudományos téren mindig is nagyon erősek voltak? Pár éve volt valami botrányuk pont, hogy elég sok plágiumot toltak és adták el sajátként a tudósaik, stb.
2020. aug. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ma beszèlt atv-ben erről.egy szakértő. Azt mondta az kifogásolható hogy borzasztó kevés emberen tesztelték. Miközben több ezer emberen szokták tesztelni a fiataltól az aggastyánig.
2020. aug. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
32%

Mert az ATV pont arról híres, hogy releváns információkat közöl... Gondolom erre volt kihegyezve a beszélgetés, meg arra, hogy ez igazából a legkisebbik része a tesztelési folyamatnak...

Nyilván be fogják az oroszokat védeni.

2020. aug. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
82%
Én azt nem értem, hogy hogy hihet el bárki bármit is az oroszoknak. Kb. évente háromszor bebizonyosodik, hogy bármilyen ügyben képesek hazudna, ha az érdekük úgy kívánja.
2020. aug. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

#15 De ezt elmondhatod szinte az összes országról.

Senki nem fog nekik csak úgy hinni. Ahogyan nekünk vagy a braziloknak sem hinnék el csak úgy, ha ilyen bejelentés születne. Ez csak egy hír, amit majd követnie kell a tényeknek. Ha azok nem lesznek - akkor ennyi.

2020. aug. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#14 A tv -ben láttam. Véletlen egybe írtam így jött ki hogy atv. Nem tudom melyik csatorna volt. De nem mondta hogy biztosan rossz csak hogy több emberen szokás tesztelni
2020. aug. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
72%

#11 Ha csendben maradtál volna...

Azt igaz tudod, hogy az influenza ellen pont azért van minden évben új oltás, mert mutálódik? Ezért minden évben új vakcinát kell előállítani, ami az épp aktuális vírus ellen jó. A covid ha annyit és annyira mutálódott volna, akkor az "eredeti" ellen előállított vakcina nem lenne hatásos a mutációk ellen. Szerencsére - az influenza vírusával szemben - a covid lassan mutálódik, a mutációk csak nagyon kevéssé változtatták a vírust, így tökmindegy, hogy az "eredeti" vagy a mutációk ellen állítják elő a vakcinát. Ha nagy mértékben mutálódna, akkor pont hogy semmit nem érne az "eredeti" ellen előállított vakcina.

2020. aug. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
61%

Nem kötelező az oroszokkal üzletelni. Ez egy nyugati beidegződés, hogy minden szar ami orosz és minden király ami amerikai.

Aztán az amerikai űrsiklók potyogtak le sorban és évekig az oroszok vittek fel mindekit az űrbe.


Vannak olyan országok amelyeket érdekel az orosz vakcina másokat nem. Hamarosan ki fog derülni, hogy kinek lett igaza.

2020. aug. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A "Kurszk"-kal is csak az volt a baj,hogy orosz volt.
2020. dec. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!