Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy volna igazságosabb?

Hogy volna igazságosabb?

Figyelt kérdés

2020. aug. 15. 11:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
38%
Ezt kötve hiszem. Ha úgy lenne akkor ide költöznének, hiszen kettős állampolgárok. Bármikor jöhetnek, de nem akarnak. Akkor csak a kezem tudom széttárni... Ha valaki valahol nem érzi jól magát, akkor nem marad ott.
2020. aug. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
56%

Nem a hetes vagyok. Mégcsak magyar gyűlölő sem ,de hidd el sok itt élő magyarnak, aki dolgozik ,adót fizet szúrja a szemét, hogy olyan mértékű támogatásokat kapnak az erdélyiek, kárpátaljaiak csak a szavazataikért ami hogy is mondjam...Nem korrekt.

Lenne értelme ennek a kérdésnek, ha azok ,akiket anno elcsatoltak egy tollvonással visszakerülhetnének...de a leszármazottaik már nem nagyon vágynak ide, csak a támogatásokért meg egyéb előnyökért. Pedig én személy szerint örülnék, ha rendes, dolgos emberek itt akarnának élni, családot alapítani, gyarapodni.De erről szó nincs..

Szatmári faluban élek, hidd el ,nem a bulvár sajtóból hallom ,amiket tudok.

Közvetlen szomszédom is ukrán. Átjárnak a nyugdíjért, az egész rokonság ide van bejelentve, orvosi ellátásért ide járnak...

Az a család egymaga 5 év alatt többe került az államnak mint a falu együttvéve.

És egyébként tök normális emberek. Mégis dühítő hogy aki munkaképes is inkább csak a szülők nyugdíjából él minthogy dolgozna.

Ilyen felfogású emberből, aki a közösből csak elvesz van itt is bőven nem kell még egy országrésznyi.

2020. aug. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Tiszteletem kijár nekik, hogy mindezen nehéz körülmények ellenére is megpróbálnak a szülőföldjükön boldogulni.

Mert tudod, egy vidéki embernek nem könnyű elhagyni a helyet, ahol felnőtt, ahol mindenhez kötődik. Bár te ezt úgysem értheted.

2020. aug. 15. 13:16
 14/20 anonim ***** válasza:
68%
Vidéken nőttem. Elhagytam. ;). Hidd el nem élnek rosszul kint.... még Viktor támogatja őket. Nem akarnak ide költözni.
2020. aug. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50%

Nem...fogalmam sincs, milyen kötődni bármihez is...Ezt szerintem te sem gondoltad komolyan.

Hidd el nagyon sok ember a kötődés ellenére összeszedi magát és megpróbál boldogulni a saját munkája árán.

Egy szóval nem mondtam, hogy nem tisztelem őket. Ez Egy döntés. Nem mindenki tudja megtenni, hogy eljön ide élni és lehet magyar,de a többségnek kényelmesebb megrázni a pénzfát ideát és otthon szépen éldegélni belőle és pont nem érdekli őket, hogy melyik ország területén él..

2020. aug. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
34%
Sem a történelmet, sem a politikát nyomokban sem ismerők kérdéseire fölösleges válaszolni, hiszen ők csak azt szeretnék viszont hallani, amit gondolnak.
2020. aug. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

#14

Akkor meg is adtad a választ.

2020. aug. 15. 14:07
 18/20 anonim ***** válasza:
Ha határrevízióra kerülne sor (sosem tudhatod mit hoz a következő kanyar) még akkor is, ha ez jelenleg elég valószínűtlen, mindenképp a jelenlegi legalább 70%-ban magyarlakta területek visszacsatolása lenne igazságos, ez még komolyabb etnikai problémák nélkül megvalósulhatna, bár én is inkább az érintett területeken élők népszavazás útján történő megkérdezéséhez kötném, az eredményt települési szinten nézve a határhúzásnál. Alapvetően a bécsi döntésekkel kiegészült Magyarország határait lenne értelme megvizsgálni, Székelyföldet, mint elzárt színmagyar szigetet sokkal inkább Magyarországon belül is autonómiával bíró exklávéként tudom elképzelni Romániában. Azt nem tudom komolyan venni, amikor valaki a teljes történelmi Magyarországot visszaállítani szándékozó elképzeléseivel hozakodik elő, habárt nagyon hangzatos, meg lehet hoz valakiknek pár szavazatot. Ebből a legésszerűtlenebb következtetésként is legfeljebb csak álmodozás marad, de jobb is így, komolyabb etnikai konfliktus nélkül. Ha a határrevízió megvalósulna Magyarországnak véd hatalmi státuszt kellene vállalni a a kárpát-medencei, és még így is határon túl rekedt magyarokért. Abszolút a békés út mellett vagyok, ha így hozná a sors, nem szeretnék látni a Kárpát- medencében még egy magyar népirtást, és etnikumok komolyabb , állami szintű összecsapását, legfeljebb a tárgyalóasztal mellett, ha annak konstruktív és kompromisszumos kimenetele lehet, a másik által táplált gyűlölet fokozása nélkül. Sajnos ez egy olyan téma, amely bárhogyan is zárul, vagy folytatódik, a két fél közül az egyik biztosan, de valószínűleg mindkettő tüskét fog érezni magában...
2020. aug. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Román szlovák horvát osztrák invázióra készülnünk
2020. aug. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
tuti egy narancsos gyerkõc vagy xd
2020. aug. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!