Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » 4 gyermekes anyák "élethosszig...

4 gyermekes anyák "élethosszig" tartó adómentessége igazságos? Hogyan találták ezt ki?

Figyelt kérdés

Nem provokáció, aki annak veszi ne írjon választ. Egyszerűen tényleg nem értem. Úgy értelmeztem az elején, hogy akinek valóban 4 gyereke van az lesz személyi jövedelemadó mentes, erre olvasom azok is,akik valaha szültek 4-et vagy 4-et felneveltek. Ez komoly? Ha már mind meghalt én meg 56 éves vagyok, akkor adómentes leszek? És mit jelent a 4 felnevelt? Mi.van azokkal, akik elváltak és a gyerekek fele itt fele ott nevelődött? Olyankor is jár? Valaki egy linket?

Ismim 4 gyerekes családanya, elvált 2-2 elosztásban lett a felügyeleti jog. Ilyenkor 4-et szült lép érvénybe? Milyen kár, hogy a mennyiségre mennek rá megint. Vagy nézik mi.lesz/lett a gyerekekből. Az isminél 1 alkesz, csak feketén dolgozik, 1 drogos nincs bejelentett állása, 1 minimál béren bejelentett és közben hazavisz borítékban még vagy 250.000-et. A 4. részmunkaidős csak. És akkor az ismi szem. adómentes lesz a nyugdijazásig? Csak én érzem úgy, hogy elég sok ilyen eset lehet és ez nem éppen igazságos.

Stb stb. Ezt átgondolta valaki?


2019. dec. 31. 01:24
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
56%
Én örülök neki, mert mi négyen vagyunk. Megerdemli anyam, sőt.. Apám is megérdemelné!
2019. dec. 31. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
75%
Sokat nem számít. A maradék adót fizeti a jövedelméből, mert az szja kb a jövedelemből fizetett adó 1/3-a... A nyugdíjadót, egészségügyi, képzési, stb adót kell fizetnie.
2019. dec. 31. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
23%

Nem,nem igazságos.

Ezen kívül amúgy is baromi sokat kapnak.

Egy 4 gyerekes Anya,otthon van 20 évig.

Addig fizeti az állam a tb-jét,a gyerekei után az egészségügyet,oktatást,ingyen tankönyvet.


Közben apuka kapja az adókedvezményt egy életen át.


Még másoknak se adókedvezmény nincs,nem kapnak CSOK-ot,nincs lakástakarék támogatásuk.

Nem kapnak semmilyen szociális kedvezményt.

És a 4 gyerekből 3,amúgy sem itthon fog dolgozni,hanem külföldön.


Másrészt ki az a hülye,aki azért szül 4 gyereket,hogy 50+-osan kapjon adókedvezményt?

Sokkal többe kerül 4 gyerek felnevelése,mint az adókedvezmény.


Ez azoknak kedvezne,akiknek valami rokonát berakják valami állami helyre,magas pozícióba,és onnantól még adót sem kellene fizetnie.


Merthogy kis Maris borsodból nem fog sokra menni a minimálbérből az adókedvezménnyel.


Jó lenne,ha a gazdag nagycsaládosok támogatását visszaszorítanák,és azoknak adnának támogatást ez helyett,akik valóban rászorulnak a támogatásra.

2019. dec. 31. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 mindentudó99 ***** válasza:
61%
#4 Te annyi sületlenséget össze tudsz hordani állandóan hogy az ember esze megáll. Mi az hogy az apuka kapja kedvezmény egy életen át? Amíg tanulnak vagy a 18 at be nem töltik a gyerekek add8g kapja . 50 pluszos anyukák na persze . Sokan 40 éves koruk előtt szülnek négyet és pár év és mennek vissza dolgozni. Na meg az pláne hogy jön ide hogy a gazdagok vannak ezzel is támogatva ? Mi köze a gazdagsaghoz hogy épp négy gyerek van e vagy nem? Irigység ez nem más. És kizárólag itt m8ndenk8nek olyan nagycsaládos ismerőse van akik alkoholista drogos feketézők.
2019. dec. 31. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
29%

Szerinted 4 gyerek hány év alatt nő fel?

Nem 18 év az,hanem minimum 30,mire a legkisebb is felnő.

Az már mondható egy életnek.


Más 30 évig pedig fizeti az SZJA-t.És ő nem kap ingyen semmit az államtól,hanem önerőből teremtse meg magának az otthont dupla annyi áron,hála a CSOKnak.


Másrészt diszkriminatív is.

Mi van,ha elválnak?

Akkor anyuci majd zsebre rakja az adókedvezményét,apuci meg egész életében gürcölt a családra,aztán mire felnőnek a kölkök ő mehet a levesbe.

Elég szexista egy intézkedés.

2019. dec. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
48%
Nekem nincsen bajom vele...
2019. dec. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Andizsuzsi ***** válasza:
65%

"És mit jelent a 4 felnevelt? Mi.van azokkal, akik elváltak és a gyerekek fele itt fele ott nevelődött? Olyankor is jár? "


Benn van az SZJA törvényben.


"4 vagy több gyermeket nevelő anyának minősül az a nő, aki vér szerinti vagy örökbefogadó szülőként az általa nevelt gyermekre tekintettel családi pótlékra jogosult, vagy családi pótlékra már nem jogosult, de jogosultsága legalább 12 éven keresztül fennállt (ide értve azt a gyermeket is, aki után a családi pótlékra való jogosultság a gyermek elhunyta miatt szűnt meg)".

2019. dec. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
95%

Soha nem támogattam ezt az ötletet, de megértem hogy másnak miért jó. Nekem is van nem egy olyan ismerősöm, aki 4 vagy több gyermeket nevelt fel - az anyám is ilyen amúgy.

Aki képes volt rá, az megérdemli. Ez egyfajta változata annak az ötletnek, hogy a szülőket tegyük érdekeltté a gyermekvállalásban. Aki négy gyermeket felnevelt és UTÁNA rendesen dolgozik, az már eleget tett a társadalomért, maradhat adómentes. És senki ne higgye hogy ezt a pénzt nem fogja azonnal a gyerekeire költeni, majd az unokáira - vagyis hogy ne adózna belőle azonnal ÁFA-val. Aki 4 gyerekesként dolgozik, az nem a Bahamákra fog utazni belőle, nem magának fogja gyűjtögetni, hogy részvényeket vegyen nyugdíjas korára, hanem a gyerekeit, családját fogja tudni belőle kissé jobban tartani.

Amúgy éppen a nagy progresszív, meg liberális fiataloknak kellene azonnal ünnepelnie ezt a döntést, hiszen ez a nők egyenjogúságát, a nők szerepének elismerését segíti és a megbecsülésüket növeli a családban, leginkább azt ha dolgoznak a gyereknevelés mellett, után. Hiszen ADÓkedvezmény, csakis DOLGOZÓ nő kaphatja és csak amíg dolgozik. Vagyis éppen hogy nem azt támogatja vele a kormány hogy azért szüljön valaki gyereket hogy utána otthon maradjon velük élete végéig és nem azoknak ad támogatást akik a gyerekből akarnak megélni, hanem akik minél tovább dolgoznak.

A családban meg ahol sok gyerek van, már érdekelt lesz a férj is a felesége munkában való segítésében, a minél jobb munka megszerzésében, a karrierépítésben, hiszen nagyobb adókedvezményt a jobban fizető munka után lehet kapni.

Kíváncsian várom hogy mikor kezdik végre támogatni ezt a döntést a "demokratikus, liberális, progresszív, haladó" ellenzékiek, hiszen ebben minden benne van amit amúgy követelnek a nők számára.

2019. dec. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Az adórendszerrel szemben támasztott követelmények közül az igazságosság csak az egyik - van vagy öt, ha jól emlékszem.

A technikai részletek, meg nyilván benne vannak tv-ben, ahogy valaki idézte is,vagy majd rendeződnek.

engem nem érint, de nem látok semmi botrányosat rajta.

2019. dec. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
7 kösz az idézetet.
2020. jan. 2. 00:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!