Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a legkézenfekvőbb kiút az...

Mi a legkézenfekvőbb kiút az antiszemitizmusból?

Figyelt kérdés

Nem vagyok büszke arra amit most leírok.

Már középiskolás koromban antiszemita voltam, és ez nagyban köszönhető az összeesküvés elméleteknek. Meg voltam róla győződve, hogy Izrael irányítja az Egyesült Államokat és az Egyesült királyságot. Azt gondoltam továbbá, hogy minden multionacionális cég tulajdonosa zsidó. Azt gondoltam, hogy Hitler erre rájött, ezért akarta kiírtani őket. Említettem, hogy agnosztikus voltam? Az iszlamista Hamász terrorista csoporot pedig szabadság harcosoknak tekintettem.


Egy idő után már nem hittem az összeesküvés elméletekben, de ez még jelentette a kiutat számomra.

Majd láttam két filmet. Az egyik a Zongorista, a másik a Schindler listája. Mindkét film után percekig csendben ültem. Megmaradt bennem az a jelenet, amelyikben a tolószékes idős férfit kiborították az emeletről.


Később még az előtt, hogy befejeztem a főiskolát elkezdetem érdeklődni a vallás iránt és tényleg ez adta meg nekem a végső lökést, és végleg kiléptem ebből.


Ahogy ma végig nézek például a Mi Hazánk mozgalmon, azt látom, hogy olyanok mint én voltam. De azok a dolgok, amik nekem segítettek meglátni, hogy a világképem torz, és kilépni az antiszemitizmusból, nem bizots, hogy másoknál is beválnának. De mi az beválna?



2020. aug. 26. 01:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%

En nem latok kiutat.

Mindenki szamara a maga erzesei hatarozzak meg, hogy mi a siker. Es sokan ugy erzik, hogy nagyobb sikeresseg jarna nekik. Es azert, hogy ezt nem kapjak meg, termeszetesen a kulvilag a felelos. Ha ez veletlenul meg igaz is nehany esetben, a kulvilag, az elet, a gazdasag, a tarsadalom, az emberi kapcsolatok nagyon bonyolult rendszer, abban a hibat megkeresni ugyancsak nehez. Ezert "a zsidok uraljak a vilagot, es igy csak ok lehetnek sikeresek" sokkal egyszerubb megoldas a problemara.

2020. aug. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%

10, 11

Sajnos

++++

9:

Ny0mban megtérítek minden kárt, amit a Rothschildék okoztak Neked, csak elõbb térítst meg azokat a károkat, amit a zsidóknak okoztál, mielõtt az elsõ Rothschild megszületett (15. v 16. sz.)

Kezdheted mindjárt az elsõ keresztesek Kölnben, Wurmsban és másutt elkövetett tömeges rablógyilkosságaival(11.sz.).

2020. aug. 28. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12

Már úgy érted, mielőtt az első Rothschild felvette a nevét.


Megint megy a keverés a személyes-közösségi kategóriák között.


Azt akarod mondani, hogy az egyes zsidók AZÉRT követtek el az őket befogadó európai közösségek kárára egyéni tetteket, mert szerintük "üldözték őket"? Az üldözés nem volt más, mint a beilleszkedés elvárása, megkövetelése, ha már azon a helyen éltek.


Miért nem próbáltak beilleszkedni a befogadó közösségek életébe? Miért akartak zárt közösségként élni, saját anyakönyvezéssel, saját belső törvényekkel? Pont mint manapság a másik Európát elfoglaló szemita népcsoport.

Egy a magyarázat, hogy megtévesztik magukat a kiválasztottsággal. Miért lennének kiválasztottak? Nem azok.

2020. aug. 28. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
47%

Sajnos, mielõtt megírtam volna, bejött a Szombat, ezért csak most küldhettem el.


Megértem, hogy mentegetni akarod a tömeggyilkosságokat, csakhát Székely Jánostól tudjuk: "voltaképpen csakis ott van szükseg mentségre, ahol NINCS MENTSÉG".


"Azt akarod mondani"

Nem, azt mondom, hogy már a Bizánci Birodalomban üldözték a zsidókat attól kezeve, hogy a kereszténység államvallás lett (4.sz.) mint "istengyilolkosokat". Semmi köze nem volt a beilleszkedéshez, annál is inkább, mert ez az üldözés saját õsi hazájuk földjén folyt, mely akkor Bizánc fennhatósága alatt állt. Ja, persze, mert a Rothschildok ...

Továbbá azt mondom, sajátságos, mondhatnám nevetséges (ha nem lett volna tragikus) azt állítani, hogy a "beilleszkedés elvárása, megkövetelése" alapján gylkoltak meg és raboltak ki több, mint 6000 zsidót a Rajna-menti városokban az átvonuló, sokfelõl összeszedett-vedett keresztes hordák. Ja, persze, mert a Rothschildok ...

Ja és, hogy el ne felejtsem, azért kellett Édesapámat zsidó hallgatótársaival együtt kirúgni (szó szoros értelmében) 1920-ban a Mûszaki Egyetemrõl, mert a Rothschildok ...

És azért kellett Kohn bácsit, a vidéki szatócsot, Grünt, az órásmestert gázkamrába szállítani, mert a Rothschildok ...

És azért kellett a Dunába lõni Richter Gedeont, aki egy kis kócerájbáol kemény mkunkával megalapozta magyar gyógyszeripart, mert a Rothschildok ...

Hát persze.

"egyes zsidók AZÉRT követtek el az őket befogadó európai közösségek kárára egyéni tetteket"

Na igen. Pl a Goldberger család a magyar textilipar egyik legfontosqabb üzemének alapításával, az 1848–49-es forradalom és szabadságharc támogattásával, az 1. vh-ban mint a hadsereg szállítója. Mindezek elismeréseképp Goldberger Leó, teljes nevén dr. Buday-Goldberger Leót Mauthausenbe deportálták.

Vagy pl Richter Gedeon egy kis patikával kezdve megalapította a magyar gyógyszeripart, aminek elismeréseképp 1944. december 30-án feleségével együtt a Dunába lőtték.

Petschauer Attila olimpiai bajnok magyar kardvívó munkaszolgálatban halt meg Ukrajnában. Ahog Rejtõ Jenõ is.

Õk is jelentõsen károsították "az őket befogadó európai közösséget". Ahogy Bánki (Lőwinger) Donát, vagy Déri (Deutsch) Miksa is.

Összesen nyolcvan aranyérmet nyertek magyar sportolók a háború előtti olimpiákon, ebből huszonhetet zsidók szereztek meg. Szintén az "az őket befogadó európai közösség kárára", ugye.

(Az már csak egy külön fricska a dzsentroid antiszemitáknak, hogy a huszonhét zsidó aranyból tizenhét kardvívásban született meg. Persze, ez is )

"mielőtt az első Rothschild felvette a nevét"

Nem egészen. A felvett név arra a vörös napellenzõre utal, ami a vendéglõjük fölött volt. Abból a kis vacak vendéglõbõl hozták össze amit összehoztak. (Ahogy korábban a(z egyáltalán nem zsidó) Fuggerek egy takácsmûhelybõl.)

Amúgy a család az Ukrajnai Csortkovból számazik és az alapító azért vándorolt Németföldre, mert a közösségében magáravállalt egy más által elövetett lopást.

"Miért nem próbáltak beilleszkedni a befogadó közösségek életébe?"

Mert nem hagyták. Szégyenruhat kellett hordaniuk, nem vehettek földet, illetve csak bizonyos helyeken csak bizonyos foglalkozások voltak megengedve számukra, a zsi´o tanuvallomása nem volt egyenértékû a keresztényével, stb.

Ezen az oldalon: [link] megtalálod a magyar törvényeket Szent István Király Dekrétomainak Első Könyvétõl 1945-ig. 1231-ig 12 törvény szól a zsidókról. Ezt nem tehttek, azt nem. Pl Nem lehetett keresztény felesége, cselédje, nem dolgozhatott vasárnap, stb.

"Miért akartak zárt közösségként élni"

Akartak????? Már a 11. sz-ban (lehet, már a 10-ikben) GETTÓKban KELLETT lakniuk.

"megtévesztik magukat a kiválasztottsággal"

Nem, az antiszemiták tévesztik meg magukat ezzel a marhasággal. Mert lusták elolvasni és megérteni a Bibliát.

Röviden: Ábrahám volt az elsõ em,ber, aki felismerte az Egyistent. Ezért I-ten õt és leszármazottait választotta, hogy "őrizzék meg az Örökkévaló útját, cselekedvén igazságot és jogot" (Mózes elsõ könyve, 18. fejezet, 19. vers) (Persze, cselekedni igazságot és jogot, ez senkinek nincs megtiltva, de a zsidóknak kötelezõ ... (lenne).)

Ezért a zsidóknak adta Tóráját (Mózes öt könyve), hogy megtartsák törvényeit. Ennyi a kiválasztottság, nem több, nem kevesebb. NEM JELENT SEMMIFÉLE KÜLÖNLEGESSÉGET, kivételezettséget.

(Igaz, akadtak a zsidók közöptt is, akik azt a butaságot épzelték, amit Te, már 2800 évvel ezelõtt is, ezért mondta I-tn a Ámosz próféta szájával:

"Nemde mint a Kúsbeliek fiai, olyanok vagytok ti nekem, Izraél fiai, úgymond az Örökkévaló; nemde Izraélt felvezettem Egyiptom országából és a filiszteusokat Kaftórból, és Arámot Kírból!" - az IMIT fordításában. A tartalom ugyanaz, csak Szeretsenek helyett Kúsbeliek, Siriabéliek helyett Arám, akkoriban a mai Szíria helyén Arám volt.)

Tehát az ÚR maga jelentette ki, hogy Elõtte minden nép, minden ember egyenlõ.

Persze, aki csak a qtyqrutyból tájuékozódik, az marhaságokat képzel.

(Természetesen, meg sem fordul a fejemben, hogy majd elolvasod a Bibliát, esetleg magyarázatokkal és megérted, sem hogy kicsit tanulmányozod a történelmet megbízható forrásokból, mert az elõítéletek nagyon jók arra, hogy felmentést adjanak a lustaságra.)

2020. aug. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
83%

14


Wow ! Ezt orom volt olvasni.


Koszonet soraidert.

2020. aug. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

"Meg voltam róla győződve, hogy Izrael irányítja az Egyesült Államokat és az Egyesült királyságot. Azt gondoltam továbbá, hogy minden multionacionális cég tulajdonosa zsidó. Azt gondoltam, hogy Hitler erre rájött, ezért akarta kiírtani őket."

Nagyrészt igaz. De az USA-t sokkal inkább irányítja, sok országot csak áttételesen, nem annyira közvetlenül. Nincs elég zsidó szerintem Angliában a lakossághoz képest pl., viszont ha véletlenül a kommunista Kínában kiadnak egy náci babát, másnap már betiltáják, és a bocsánatukért esedezik ez a nagyhatalom. Ma már nyilván globálisan könnyen elérhető minden ország gazdaságilag és katonailag is. Magyarországgal is 10 vagy inkább 30 éve szórakoznak, folyamatosan antiszemitázzák, ki akarják zárni az EU-ból stb. ok nélkül, miközben (vagy éppen ezért) óriási zsidó kisebbséggel rendelkezünk. Nem minden nagy cég vezetője zsidó, csak nagyon soké, és olyan pozícióban vannak, hogy felügyelik őket. Pl. mikor Henry Ford kiadott egy folyóiratot durván antiszemita szövegeket írva, majdnem tönkretették. A lényegesebb pozíciók a kezükben vannak, pl. a média, a filmgyártás, sok bank, a pénzkibocsájtás, a tőzsde, politikusok. Nem ezért akarta kiirtani őket Hitler, senki sem tenne ilyet, nem így működik az antiszemitizmus. A svábok is nagyon sokan vannak Amerikában és a nyugati világban, mondjuk 50 millióan csak az USA-ban, nagyon felülreprezentáltak. De nem fognak össze egymással, ha valaki a németeket szidná, nem fognának össze ellene, hogy tönkretegyék, nem a saját fajukat helyezik az első helyre, nem arra használják a hatalmukat, hogy nácizzák, rasszistázzák, fasisztázzák a befogadó országok jobboldali politikusait, Trumpot vagy Orbánt, nem állnak a jogvédő, menekültsimogató szervezetek élén, mögött. Asszimilálódnak.

Érdemes lenne megnézned egy filmet a kommunizmusról is, melyet szinte teljesen egy kisebbség vezetett az elején, abba nem 6, hanem 100 millió ember halt bele, már Ukrajnában is 7 millió fél év alatt...

A megoldás az, ha nem foglalkozol ezzel a ténnyel, úgysem változtathatsz rajta. Ahogy azon sem, hogy gazemberek a politikusok, bár azon sokkal könnyebb lenne. Legyél keresztény, liberális, higgy az emberek egyenlőségében. Boldogok a lelki szegények.

Mutathatnál nekünk egyetlen asszimilálódott zsidót, de inkább többet, néhány makulátlan tisztességűt, vagy néhány akármilyet, aki a szélsőjobbot, nemzeti radikalizmust támogatja.

2020. szept. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
79%

Attól, hogy meg voltál győződve arról, amit leírtál, még nem leszel antiszemita.

Továbbá vallásból kifolyólag ugyanúgy kialakulhat egy torz világkép.

2020. okt. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!