Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » At erďélyi magyarok románok?

At erďélyi magyarok románok?

Figyelt kérdés

Tegnap beszélgettem egy emberrel. Megszólalt a nélküled című szuprenácista dal, gondoltam fújjj!!


Erre egy közös ismerősről kezd el beszélni és azt mondta rá, hogy román, pedig erdélyi magyar. Mondtam neki, hogy nem is román, erre mondta, hogy "jah, akkor nem ".


Most akkor mi van? Én szívesen románozok le bárkit tőlem ez nem áll távol mert utáltam a töri órákat, redszerint ott töltöttem a cigim mert hátul ültem. Csak most akkor valaki mondja meg, hogy most mi a jó.


2020. aug. 30. 10:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

#5, #6-nak:


Erdély 1920-ban lett Romániához csatolva.


Tehát aki ott még Magyarként született, az "csipoghat" hogy ő Magyar!


De aki utána született, az már Romániában született Román állampolgár.


Nekem a felmenőim tiszta svábok! Groß, Theiss, Fäubl, ...

Pécsen születtem és nőttem fel, FRÜHWEISS! völgyben, a Székely Bertalan úton!


Tehát akkor én követelhetem alanyi jogon az Osztrák állampolgárságot, nyugdíjat és szavazati jogot hiszen én Sváb vagyok?!


A Frühweiss völgyi lakók is? (Spahrer, Schillinger, Kolter, Milotta, Grimm, Joosa, és még sorolhatnám)

Elvégre a Kádár rendszer akadályozta meg hogy nemzetiségi szokásainkat megőrizzük!


Na!

ITT FEJEZZÜK BE EZT A HÜLYESÉGET!

2020. aug. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#2 es #6 vagyok. Azert ne keverjuk bele mar a politikat.

Mint irtam a nemzetiseg es allampolgarsag 2 kulon dolog.

A tobbseg nem kerte alanyi jogon hogy szavazhasson. Az hogy az orra ala dorgoltek mar masik tema.

En a mai napig nem eltem a lehetoseggel, meg magyar allampolgarsagom sincs.

2020. aug. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 mindentudó99 ***** válasza:
#12 Igen szerintem is fejezd be. Miért ferdítesz? Senki nem követelt szavazati jogot vagy állampolgárságot. Azt úgy kapták. Mint ahogy ez más ország esetén is így van mert ez nem egyedi eset.
2020. aug. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

#12, #13-nak:


Mit ne keverjünk bele mibe?!


Erdély, és az erdélyi Magyarok elcsatolása mi volt?


Egyébként nem értelek. Ha te erdélyiként Magyarnak vallod magad, az a te magánügyed mindaddig, amíg az közvetlenül nem érinti azt a nemzetiséget amihez tartozónak vallod magad!


Ahhoz talán nekik is van némi közük!

2020. aug. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#12, #14-nek:


Nem ferdítek.


Mindössze olyan magyarországi helyzetre hívtam fel a figyelmet, melyben a "fagyi visszanyal"!!!!!!!

2020. aug. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ha én pajtában születek akkor valami haszonállat, valami ló vagyok?
2020. aug. 30. 20:27
 17/18 anonim ***** válasza:

#15, #16-nak:


Hiába próbálsz hasonlatot keresni, olyant fogsz csak találni ami vagy nem jó hasonlat mint például a fenti, vagy az én igazamat támassza alá.

2020. aug. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 mindentudó99 ***** válasza:
#17 Szamár inkább.
2020. aug. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!