Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért mi szívunk mindig...

Miért mi szívunk mindig fiatalok az öregek helyett a járvány miatt?

Figyelt kérdés
Szóval a szinte az összes fiatoknak szóló rendezvény be van tiltva. Este 11 utún nem szórakozhatunk, nem utazhatunk külföldre. Tönkre teszi a turizmust is, ahol fiatalok dolgoznak. Ellenben megtárték a nyugdíjas egyetemet az idősek világnapját. És minden rendezvényt amit öregeknek szánnak...

2020. okt. 1. 06:54
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
73%
A legviccesebb, mikor az öregek ellen vagy rasszista, miközben az öregség nem is rassz. Hol voltál biológia órán?
2020. okt. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
77%
Nincs korhatár a korlátozásokon, pl nyugdíjas se mehet külföldre. Innentől fogva az egész kérdésed baromság.
2020. okt. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
72%

#2-nek is igaza van, de annyiban a kérdező felvetése is jogos, hogy a veszélyeztetett korosztály magasról ejt az egészre, mégsem tiltják be a miséket stb. ahol meg ők vannak többségben.

Naponta ingázóként látom, hogy a legkevésbé at idősek tartják be a szabályokat. A nyakamba állnak a buszra várva, álluk alatt a bolyhosra mosott egyszer használatos maszk. Persze tisztelet a kivételnek, de itt a többséget így látni. Még a gimis kamaszok is fegyelmezettebben viselkednek, mint a nyugdíjaskorúak. Szóval én is azt gondolom, hogy lenne min változtatni: nem "vigyázzunk az idősekre" hanem "az idősek vigyázzanak magukra". Ez annyiban áll, hogy tartsák be a szabályokat ők is, mert az édes kevés, ha a körülöttük lévők megteszik. Ne a legzsúfoltabb reggeli busszal menjenek piacozni, tartsák a távolságot, boltba se a reggeli csúcsban meg délután menjenek. Hiába vigyázunk rájuk, ha ők meg dacos kisgyerekként letolják a maszkot az orruk alá hogy nekik senki se mondja meg, mert ők már száz háborút megéltek stb....

2020. okt. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
"Nincs korhatár a korlátozásokon, pl nyugdíjas se mehet külföldre." Ez igaz csak hogy a korlátozások inkább a fiatalokat érinti.. pl. viszonylag kevés 65+-os akar Szigetre menni, meg 11 után bulizni viszont nyugdíjas klubba meg kevés fiatal jár.
2020. okt. 1. 07:33
 5/38 hollófernyiges ***** válasza:
65%
Derossz a fiataloknak, nem bulizhatnak, az öregek meg csak meghalnak.
2020. okt. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
67%
Ha majd 75 éves leszel, vagy éppen most lennél, kíváncsi vagyok, ugyanezt mondanád- e?? Nem!
2020. okt. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
34%
Mert az egész vírushiszti arra megy ki, hogy megcsinálják az idénre tervezett világgazdasági válságot, az öregek pedig kevésbé pörgetik a gazdaságot, így elsősorban nem őket kell kivonni a forgalomból.
2020. okt. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
60%
Én pl nem járok szórakozni, nincs rá igényem 22/F
2020. okt. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

8-as én sem. De a külföldi turistákból élek, vagyis csak élnék...

A kérdés is úgy merült fel, hogy egy hirdető újságban olvastam, hogy nyugdíjas egyetem következő előadása időpont/helyszín...

2020. okt. 1. 08:17
 10/38 anonim ***** válasza:
94%

"Este 11 után nem szórakozhatunk"


Dehogynem. A házibulizás nincs betiltva. Sokak ezt az egészet most úgy játszák ki, hogy 11-ig kocsmáznak, aztán egy haverjuk lakásán folytatják tovább a dzsemborit.


Különben 11-ig is kibulizhatod magad, csak néhány órával korábban kell elkezdeni alapozni.

2020. okt. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!