Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van olyan baloldalin honfitárs...

Van olyan baloldalin honfitársak ki szívén viseli Trianon sorsát S fáj neki is?!?

Figyelt kérdés
Bár ezt inkább Történelem kategóriába írtam volna....
2020. okt. 12. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Nyilván ugyanannyi van, mint jobboldalt.
2020. okt. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Trianon fájás ma már csak egy mesterséges érzelem semmi több. Amit nem élsz át, aminek nem vagy elszenvedője nem fájhat. Igazságtalansága boszanhat, én se tartom igazságosnak és örömmel venném a minden jogát tiszteteletben tartanék a magyar kisebbségeknek, de fáj? Ez hülyeség ez annak se fáj aki azt mondja, mert nem fájhat.
2020. okt. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Sunshinedoll ***** válasza:
98%
Abban az egy esetben tudom elképzelni, hogy egy mai embernek konkrétan fáj Trianon, ez pedig az, ha közeli család szakadt szét emiatt (bár tekintve, hogy nagyon rég volt, az akkori családtagokat nem igazán ismeri egy ma élő ember, max ha nagyon idős vagy valóban emiatt nőtt fel kevesebb nagyszülővel vagy ilyesmi). Minden más esetben szerintem ez egy kreált aggodalom, aminek semmi értelme nincs, csak jól hangzik ezen szomorkodni (bocs, tényleg így gondolom). Lehet sajnálni, meg lehet bosszankodni rajta, de fájni nemigen fáj. Konkrétan 70 évvel a születésem előtt történt, ennyi erővel az osztrák-magyar monarchián is pityereghetnék.
2020. okt. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom én a tatárjárás miatt szoktam fájdalmat érezni és amúgy is jobboldali vagyok.
2020. okt. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen csak van petíció amit ma kezbenyomtak azon egy híres baloldali se szerepel...egyazon papíron mint az autonómia kérdés .....

A politikai/történelmi korrektség érdekében...

2020. okt. 12. 15:12
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az autonómia is csak egy álom.Nincs semmi lehetőség a megvalósítására Trianon pedig 100 éve volt.
2020. okt. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Európa sok más országában van ilyen gond kérdés autonómia pl katalánok,Tirol kérdése(részben lezárult)...
2020. okt. 12. 16:07
 8/14 anonim ***** válasza:
97%
Megbocsáss kérdező. ha szívén viselés az, hogy egy ostobasággal teleírt fecnit aláírunk - hát megértem, hogy értelmes ember ezt kikerüli. Történelmi eseményekre emlékezni szoktunk, ha szükséges, minősítjük, de nem viseljük a szívünkön. Megtörtént eseményekre nem irkálunk petíciót, mert nem visszacsinálható amimegtörtént. A következményeit viszont - ha szükséges - mérsékeljük. Előtte persze gondosan mérlegeljük, hogy eredményes-e, vagy hebehurgya viselkedésünkkel többet ártunk ,mint használunk.
2020. okt. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Van. Ismerőseim között több is.
2020. okt. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%
Van olyan Fideszes, aki értelmes és legalább helyesen tud írni ?
2020. okt. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!