Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a kötelező...

Mi a véleményetek a kötelező karanténmegfigyelő appról?

Figyelt kérdés
Egyelőre csak a külföldről hazatérőknek lesz kötelező a karanténmegfigyelő app használata (már amennyiben van arra alkalmas készüléke az illetőnek - szóval a nagy többségnek). Nem érzitek úgy, hogy kezdik kicsit elvetni a sulykot egy kötelező megfigyelő appal? Nem ösztönözni akarok senkit a karantén megszegésére, csak érdekel, hogy mi az emberek véleménye. Mert most már kezd az érzésem lenni, hogy a covid ürüggyel bármikor hozhatnak olyan törvényt ami a teljes megfigyelést szorgalmazza, mint mondjuk Kínában.

2020. okt. 26. 15:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
35%

Annyira hihetetlenül kétbitesek vagytok, hogy az valami elképesztő.

Én korábban nagyon liberális voltam, de kezdek egyetérteni diktatórikus gondolatokkal: Átlagembernek nem szabad, hogy joga legyen dönteni/gondolkodni, mert képtelen rá.

Senkit nem köteleznek az app használatára, a karantén igen is hasznos dolog és de az aki szándékosan képtelen egy rohadt appal igazolni, hogy tölti a kötelező karantént, az bizony feleslegesen vonja el a rendőri kapacitásokat, amikből hála a jelenlegi rendszernek, már amúgy sem nagyon van.

Nekem 2 közvetlen és 4 közvetett ismerősöm halt bele a koronavírusba, ebből háromnak a tüdejében keletkezett szövődmények okozták a halált.

Szerintetek hány ismerősöm halt volna bele, ha nem lennének intézkedések? Azért mert bolti eladóként virológusnak képzelitek magatokat, és inkább hisztek kétes orvosoknak és a "titokzatosvilágunk.eu"-nak, attól még nem lesz kevésbé veszélyes a vírus, de erre valószínűleg majd csak akkor jöttök rá, amikor egy közeli hozzátartozótok beledöglik. És mást nem is kívánok nektek, mint hogy megtörténjen a tragédia, mert csak akkor fogjátok komolyan venni, amikor a mammer feldobta a pacskert, de tuti akkor is lesz valami fasza magyarázatotok, hogy miért nem a vírus a ludas.


De semmi sem kötelező: Van még az az opció, hogy szépen kisétáltok az erdőbe, és ott nincs karantén, és több családtagomat talán nem ölitek meg a felelőtlen hozzáállásotokkal.

2020. nov. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
11# Én is már nagyon meguntam őket. [link]
2020. nov. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!