Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Igaz, hogy azok a magyarok,...

Igaz, hogy azok a magyarok, akik külföldre költöztek és már régóta kint vannak nem szolgamunkát végezve, azoknak arany élete lett?

Figyelt kérdés

Nem szolgamunka alatt ilyen mosogatást, éjszakai levélhordást, vágóhídot stb. értek miközben min. 3-an laknak egy albérletben. Azokra gondolok, akik párban vagy egyedül, esetleg baráttal de normális albérletben élve évek alatt megragadtak és utána megházasodtak, házat vettek és gyereket vállaltak és már eszükben sincs hazajönni. Sok ilyen párocskát látok facebook-on. New Hampshire, Nottingham, Baden Würthenberg meg tököm tudja milyen városok, ahol anyuka apuka idilli tájon fotózkodik a pár éves gyerkőccel, aki már tuti, hogy magyarul se tud és mintha egyáltalán nem lennének ők se magyarok, csak magyar fórumokhoz szólnak hozzá. Tudjátok ez a tipikus kintről hazabeszélünk, amúgy semmi közünk már az országhoz viselkedés.

Tényleg ennyire könnyű vagy nekik is csak bejött külföldre emigráló magyarok szintjén is az élet? Tényleg mindenkinek megváltozik az élete? Mondjuk az is igaz, hogy akkor miért nem sikerül mindenkinek a kaland és miért vannak akik hazajönnek? Oda is csak talpraesettség és magas iskolázottság kell, hogy ez megvalósuljon?



2020. nov. 2. 20:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Ezt nem lehet altalanositani, hogy egy kicsit "hazabeszeljek neked"!

Nyilvan azokban az orszagokban ahol ezen ismeroseid elnek atlagban magasabb az eletszinvonal, mint Magyarorszagon, tehat ok is valoszinuleg kicsit jobban elnek (jobb auto, nyaralasok stb.)


u.i. Mar miert ne tudna a gyerek magyarul, ha mindket szuloje magyar? Milyen nyelven beszelnenek otthon?

2020. nov. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
4%

En azt nem ertem akkor miert vannak ott a magyar politikai forumokon(Fbn Index,Telex vagy barmely mas politikai portal/forum)

Miert nem foglalkoznak a kulfoldi orszagban levo ugyekkel?(ertelemszeruen ahol el)

2020. nov. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi a feleségemmel fél évvel az esküvőnk után költöztünk München mellé. Én programozó vagyok, ő ovónő.

Én azonnal munkába tudtam állni. A feleségem nyelvet tanult, elismertette a diplomáját, illetve megszületett a kislányunk, vele volt otthon. Két hónapja kezdett el dolgozni. Én azóta egyre előrébb lépkedek a melóban, így már másfélszer annyit keresek, mint 4 éve, amikor kijöttünk.


Jelenleg nem panaszkodhatunk, jól élünk, a német középosztály szintjén. Van egy két éves autónk, egy 110 nm-es lakást bérlünk és havi szinten csomó pénzt félre tudunk tenni, pár éven belül szeretnénk házat venni. Így igen, jól élünk, nem panaszkodhatunk.


Amit viszont a többség nem lát, hogy emögött mennyi munka és lemondás lát: a szüleink évi 2-3-szor látják csak az unokájukat, magunkra vagyunk utalva, újra kellett építeni a kapcsolatainkat, ami egy idegen országban nem könnyű. Meg kellett tanulnunk az itteni szokásokat, szabályokat. Illetve főleg az elején sokszor kerültünk kellemetlen, kiszolgáltatott helyzetbe a hiányos nyelvtudásunk miatt. Na ezek miatt adják fel sokan.


Mostanra mindkettőnknek olyan munkánk van, amit szeretünk, a lányunk szereti az ovit és egyre több a barátunk szerencsére.


Attól, hogy kiköltöztünk ugyanúgy magyarok vagyunk, mint te. A lányunk kiválóan beszél magyarul. Összejár a környékbeli magyar gyerekekkel.

Ugyanakkor az, hogy az ember új példákat lát a dolgok működésére, így új nézőpontot, ötleteket kap, így természetesen sok mindenhez lenne építőjellegű javaslata, amit persze a hozzád hasonlók élből meg se hallgatnak.

2020. nov. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Az aranyélet talán túlzás, de ha abból indulunk ki, hogy mi csak a 60%-át tudjuk fogyasztani, mint egy német, aztán ilyen kiinduló ponttal egy kiutazott magyar hirtelen a másfélszeresét tudja vásárolni és forgatni annak, amit megszokott, akkor az elég meredek változásként éli meg.


De biztos, hogy nem könnyű. Legalább, LEGALÁBB annyit kell dolgozni ott is, ha nem többet, mert ugye nyelvi és kulturális hátrányból indul a kiutazott magyar.


"Miert nem foglalkoznak a kulfoldi orszagban levo ugyekkel?(ertelemszeruen ahol el)"


Valószínűleg foglalkozik azokkal is, de alapvetően, ha egzisztenciális okokból kifolyólag valaki nem akar már Mo.-on lenni, miért ne tarthatna igényt másfajta kapcsolatápolásra?

2020. nov. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
24%

#4 politikai kapcsolatápolásra?

Most akkor én pofázzak bele az Amerikai elnokvalasztasba az amcsiknak hogy Trump rósz Biden lyó?

Szamodra kapcsolatapolas az, hogy leirja hogy birka magyarok, Orban, hibrid rezsim van( amiben igazuk van ezt nem vitatom btw )... Wow, fotelhuszar mind, aztan ha arra kerul a sor akkor nem akar cselekedni, mert amugy neki jo kint? Fotelhuszarok szintje kb..

En is kint elek, kovetem a magyar politikat ugy ahogy, de alapvetoen en nem fogok allaspontot foglalni amig a boromon nem erzem, es nem fogok senkit "birka magyarozni" mivel szerintem az orszag nyugdijas taboran kivul senki nem akarta oket...nem mellesleg veletlen lealltak hajnal a szerverek.


Amikor meg tuntetes van, akkor lapitas van mindenhol.


(Hajra SZFE)

2020. nov. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
35%
Ha masfajta kapcsolatapolasra gondolsz, az okes, de politikait nagyon nem toleralom, remelem megerted
2020. nov. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
6: miért nem tolerálod? Neked is lehet véleményed Trumpról vagy éppen a Brexitről. Azontúl a legtöbb külföldön élő magyarnak ugyanúgy ott a családja (szülők, testvérek), sokaknak van ott vagyona, ingatlanja. Így ezeknek az embereknek kihatnak az életükre a magyar politika döntései. Ezen felül kicsit más nézőpontból látják az eseményeket, így simán lehetnek jó meglátásaik.
2020. nov. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ha masfajta kapcsolatapolasra gondolsz, az okes, de politikait nagyon nem toleralom, remelem megerted"


Elég valószínűnek tartom, hogy aki külföldről fórumozik, az nemcsak a politika kategóriát fújja, de miután anonim az oldal, ez csak egy sejtés a részemről. Az pedig megint más téma, hogy ezt a kapcsolatápolást, mire használja fel. Ha csak birkamagyarozni tud, akkor szerintem egyszerűen el kéne könyvelni egy tuskónak és nem belekeverni a tényt, hogy külföldön van és onnan csinál valamit, mert ilyen hozzáállással valószínűleg belföldön is egy tuskó volt és lenne. De alapvetően azzal sincs problémám, ha egy külföldi magyar a politika rovat írogat. Tök érdekes arról olvasni, hogy mennyiben különbözik a kanadai nyugdíjrendszer a sajátunktól, vagy arról, hogy akkor most mégis milyen az ottani közrend, közhangulat, mit gondolnak az ottaniak rólunk stb.


Így összefoglalóan azt is mondhatnám, hogy akinek nem polgárpukkasztás a célja, azzal élethelyzettől függetlenül jól el kellene hogy tudjunk beszélgetni. Mert a kapcsolatápolás nem feltétlenül abban merül ki, hogy miről beszélünk, hanem abban, hogy beszélünk e.

2020. nov. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

#7 persze, lehet velemenye, de Trumprol meg a Brexitrol, de en Magyarorszagrol beszelek.

Oksa,abban igazad van, hogy USA egy vilaghatalom, de eleg egyertelmu hogy egy Europai orszagbol csak remenykedni tudsz hogy normalisabb elnokot valasztanak. Tobbet amugyse tudsz tenni. Brexit. Norvegiaban elek, tehat engem ugy isten igazan nem erint, maximum az oda betelepulo embereket. De egy atlag magyarorszagit nem igazan.(még)

Egy velemenyen vagyok azokkal, ami ott folyik az nem jó irany... Viszont nehanyan annyira imadjak a (volt) honfitarsukat lenezni, hogy mashol minimum szoba se allnanak vele. Na ez gusztustalan.

Szamomra meg a "hazabeszeles"

De nezd.

Teljesen jo dolgokat lehetne magyarorszagnak is tanulni mas orszagoktol, ahogy nekik is tolunk, (ahogy Tomcat mondana) de ezeket hiaba ismerteted, egy Facebook kommentben, nagy konzonsegre ugy se talalsz...

Azt szeretnem, (amiert amugymeg lehet hogy haza is koltozok egy idore) hogy a Magyarorszagi magyarok alljanak ki onmagukert.

Ne nehany kulfoldi honfitarsunk mondja meg a tutit, mert oket hiaba az ingatlan,vagyona, de akkor se fogja oket igazan erinteni,míg az itthon nyomorban elo embereket meg igen.

Ezt szeretnem.

A kulfoldon elo magyarok meg ertelemszeruen alljanak ki ott magukert ha kell. (Bar nem valoszinu de HA kell.) :) Mert addig nem lesz rendszerváltás

2020. nov. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"De alapvetően azzal sincs problémám, ha egy külföldi magyar a politika rovat írogat. Tök érdekes arról olvasni, hogy mennyiben különbözik a kanadai nyugdíjrendszer a sajátunktól, vagy arról, hogy akkor most mégis milyen az ottani közrend, közhangulat, mit gondolnak az ottaniak rólunk stb."


Ezzel nekem sincs problemam.



"Elég valószínűnek tartom, hogy aki külföldről fórumozik, az nemcsak a politika kategóriát fújja, de miután anonim az oldal, ez csak egy sejtés a részemről. Az pedig megint más téma, hogy ezt a kapcsolatápolást, mire használja fel. Ha csak birkamagyarozni tud, akkor szerintem egyszerűen el kéne könyvelni egy tuskónak és nem belekeverni a tényt, hogy külföldön van és onnan csinál valamit, mert ilyen hozzáállással valószínűleg belföldön is egy tuskó volt és lenne."


Ezzel szinten egyetertek, csak sajnos ez azoknal az embereknek szokott leginkabb kibukni, akik kulfoldon elnek. Eleg elnezni Facebookra, ott marjak egymast.

Bar ez egesz Kelwet Europara jellemzo.

2020. nov. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!