Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Igaz, hogy azok a magyarok,...

Igaz, hogy azok a magyarok, akik külföldre költöztek és már régóta kint vannak nem szolgamunkát végezve, azoknak arany élete lett?

Figyelt kérdés

Nem szolgamunka alatt ilyen mosogatást, éjszakai levélhordást, vágóhídot stb. értek miközben min. 3-an laknak egy albérletben. Azokra gondolok, akik párban vagy egyedül, esetleg baráttal de normális albérletben élve évek alatt megragadtak és utána megházasodtak, házat vettek és gyereket vállaltak és már eszükben sincs hazajönni. Sok ilyen párocskát látok facebook-on. New Hampshire, Nottingham, Baden Würthenberg meg tököm tudja milyen városok, ahol anyuka apuka idilli tájon fotózkodik a pár éves gyerkőccel, aki már tuti, hogy magyarul se tud és mintha egyáltalán nem lennének ők se magyarok, csak magyar fórumokhoz szólnak hozzá. Tudjátok ez a tipikus kintről hazabeszélünk, amúgy semmi közünk már az országhoz viselkedés.

Tényleg ennyire könnyű vagy nekik is csak bejött külföldre emigráló magyarok szintjén is az élet? Tényleg mindenkinek megváltozik az élete? Mondjuk az is igaz, hogy akkor miért nem sikerül mindenkinek a kaland és miért vannak akik hazajönnek? Oda is csak talpraesettség és magas iskolázottság kell, hogy ez megvalósuljon?



2020. nov. 2. 20:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Tegyuk fel elsz egy orszagban, mondjuk pl. Angliaban.

Van egy politikus ott,akivel nagyon szimpatikus, jó programjai vannak a partnak,esetleg meg regebben kormanyzott is, jobban eltel alatta meg minden.

Aztan jon egy random magyarorszagi magyar, elkezdi pofazni, hogy o igy nem jo,ugy nem jo, mikozben kb a neven kivul meg az esetleg rola olvasott hireken kivul semmit nem tud roluk.

Na de kérlek :D nem mond mar hogy ez teljesen normalis... Mert szerintem nem. Lehet velemenye, de az legyen mar megalapozott, hiteles, es az plusz pont ha sajat tapasztalatkent irja le.

2020. nov. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Aki* ( hat igen, nem megy mar a magyar rendesen,ezert elnezest kerek :D)
2020. nov. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
37%

Nekem nővérem a barátjával több, mint három éve Londonba költözött. Persze most van bizonytalanság a Brexit miatt, de nagyon jó életük van, oké informatikusok, de azért ott sem teszik eléd a legjobb munkát elsőre. Ha végeztem a sulival és jobb lesz a helyzet, akkor én is tervezek Belgiumba költözni.


Ahogyan a volt szomszédom mondta, kint ugyanaz vár rád, mint itthon. Ha nincsen olyan rokonaid, senki sem fogja alád tenni a nagy házat, jó autót, vezető pozíciót. Neked kell kigürizned.

2020. nov. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

"Én programozó vagyok...kiszolgáltatott helyzetbe a hiányos nyelvtudásunk miatt."


Programozóként hogy a brébe vettek fel nyelvtudás nélkül? Az kb. alap a szakmában. Excuse me, what the fuck???

2020. nov. 2. 21:42
 15/22 A kérdező kommentje:

"oké informatikusok"


Na akkor innentől vált hiteltelenné a kommented. Szerinted hány informatikus nyomorog itthon? Ilyen végzettséggel jó hogy kiskirály életetek van. Csak nem mindenki ilyen okos, teccikérteni?

2020. nov. 2. 21:43
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
14: nem írtam, hogy nyelvtudás nélkül. Angolul jól beszéltem, a melóba az kellett. Németből volt egy gimiben összehozott megkopott középfokúm és bizony az a tudás már elég szegényes volt, ahhoz, hogy okozzon nehéz szitukat. Nyilván mindet megoldottam, de azért nem egyszer előfordult az elején, hogy hülyének néztek vagy valamit full félreértettem.
2020. nov. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen kiköltöztem az Egyesült Királyságba egyetemre. Egy felsőfokú angol és egy középfokú német nyelvvizsgával menten ki, szóval nyelv terén már nagy előnnyel rendelkeztem sok más emberhez képest. A másik még nagyobb előnyöm, hogy engem a szüleim anyagilag nagyon támogattak, ami nélkül biztos nem jöhettem volna ki.


Művészettörténet (History of Art) szakon tanultam, és az első tanév második felétől elkezdtem dolgozni egy helyi múzeumban. Ezt diplomáig csináltam, és addigra már az ottaniak többsége ismert, így miután megszereztem a diplománat, rögtön ajánlottak munkát. Nyaranta mindig vállaltam plusz munkát és németből plusz órákat adtam két gyereknek a környékről.


21 évesen összejöttem egy helyi sráccal, akivel még januárban vettünk lakást a városban. Tegyük hozzá, mindketten kaptunk hátszelet a szülőktől.


Szeretnénk majd gyereket, és bár az angol lesz az elsődleges, szeretném, ha tudna majd magyarul. Szeretném, hogy tudjon majd beszélgetni a nagyar szüleivel és hogy élvezhesse a magyar irodalmat és zenét, valamint előadásokat.


Azért nem sikerült mindenkinek, mert sokan mindenféle terv vagy tudás nélkül jönnek ki és várják a csodát munkabefektetés nélkül. Az ilyen emberek országtól függetlenül elbuknak.

25/N

2020. nov. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező, nekem több barátom, rokonom költözött ki külföldre, de egyiknek sincsen aranyélete még 20 év után sem. Jól élnek, jobban mint itthon élnének, de nem annyival.

Aki 10 évig állandóan kijárt hónapokra építkezéseken szakmunkásként dolgozni az tavaly végleg hazajött, mert az, hogy 100 ezret tudott hazaküldeni a családjának, az már nem érte meg neki. Most itthon többet tudnak költeni, mert van megint munkája, nem kulimunka és nem kell két háztartást fenntartania.

Aki informatikusként ment ki dolgozni, annak az első évben a munkahelye városától messzi kisvárosban kellett lakást keresnie, mert csak azt tudta megfizetni, és így napi 1,5-1,5 órát utazott dolgozni. Amikor összeköltözött a párjával, ketten már megengedhették maguknak hogy egy normál lakást béreljenek a nagyobb városban, közelebb.

Amelyik kutatóként dolgozik kint az jól keres és jól is él, éppen így az a barátunk, aki egy nagy magyar cég vezetéséből került ki az anyacég más területére vezetőnek. Hát ő tényleg nagyon jól él, de előtte itthon is nagyon jól keresett.

Amelyik egyetemi oktatónak ment ki, az legalább dupláját keresi mint egy itthoni egyetemi oktató, de náluk is a feleség többet keres az iparban, ahogy itthon is lenne. Viszont azon kívül hogy bérelnek egy közepes méretű házat és van 2 autójuk, a 2 gyerekkel nem élnek luxusban, csak egy normális polgári életben ahol nem kell a havi számlákon görcsölniük, ellenben nem járnak Hawaii-ra nyaralni.

Amelyik rokonom boltban dolgozik, még akkor sem keresett jól, amikor ő volt a bolt vezetője, csak több volt a felelőssége. Jobban élt mint itthon egy bolti dolgozó, mert egyedül el tudta tartani magát a gyerekével, ellenben kis lakást bérelt, nem újat, nem a legkomfortosabbat, figyelnie kellett a költéseire és évente 1 hétre tud hazautazni a rokonsághoz meg 1 hétre elmenni a barátaival kirándulni valahová Európába és ennyi.

Az is hazudik aki tagadja hogy kint jobban lehet keresni, de az még jobban hazudik, aki azt állítja, hogy attól mert valaki kimegy máris aranyélete lesz. Nem lesz. ha jó a szakmája, jó a munkahelye és ő is jól dolgozik - akkor jobban is fog élni, nem kicsit.

2020. nov. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

"az még jobban hazudik, aki azt állítja, hogy attól mert valaki kimegy máris aranyélete lesz"


Mondjuk ezzel inkább itthoni forumokon szoktam találkozni. Előbb olvastam itt, mint hallottam volna egy külföldön dolgozótól.

2020. nov. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

#17: Jó sokra vitted ennyi idősen kisanyám!

Mondjuk ahhoz elég nagy bőr kell, hogy arról papolj, hogy sokan azért nem viszik semmire, mert nincs cél és munkabefektetés miközben te magad ismered el, hogy majdnemhogy mindent a se**ed alá tettek a szüleid és anélkül ki se mehettél volna. Na mindegy, hagyjuk is az egészet...

2020. nov. 2. 23:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!