Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ennek a cikknek a fényében,...

Ennek a cikknek a fényében, miért nem oszthatjuk be jobban, hogy mikor van alkalmas levegő az utcán este ahhoz, hogy kint tartózkodjunk és gyalogoljunk egyet mert az jót tesz ezekben a vírusterhes időkben?

Figyelt kérdés

[link]


Akkor tiltsák be a kocsikat 8-tól kivéve munka és létfontosságú (bár szerintem inkább 9-től), ennyi. Gyalog ki lehessen menni néha, ha nincsen csoportosulás.

Ezzel nyilván a "bulik" is megszűnnének, mert nehogy már azt akarja valaki bemagyarázni, hogy azoknál a házaknál ahol 10 fölötti autó áll és zene szól, nem buli van. Mert a "bulik"-kal magyarázzák, hogy mindenkit bezárnak este, azt is aki abszolút nem akarna jelen helyzetben bulizni, de egyszerűen nem tud minden fontosabb elintéznivalója miatt papírokat írogatni vagy kérni. Az idő pénz. Nem az hogy nem lehet ezt pár hétig kibírni így, mert ki lehet, de szerintem több hónapig ugyanez nem tartható így.


2020. nov. 18. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
mert felesleges
2020. nov. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mert nagy az aránya a közöttünk élők között azoknak, akiket az tart életben, hogy folyamatosan szabályok áthágásán agyal, szkeptikus bármivel szemben, amiről ő megálmodja, hogy rossz, folyamatosan azon dolgozik, hogy a környezetét bizonytalanságban tartsa, de épkézláb, értelmes, önálló ötlete nulla! Számomra rendkívül érdekes, hogy a korlátozások bevezetése előtt tized annyi ember nem lófrált keresztbe-kasul a nap összes szakában, mint azt megelőzően. A szigorítások bevezetése előtt ezeknek az embereknek a 90 %-át trotillal nem lehetett kirobbantani otthonról már este 19:00 órától, - most meg csinálják a műbalhét, amikor pont, hogy össze kellene fognunk. Na de ilyet remélni egy olyan nemzetiségű embertől, mint a magyar? Esélytelen! Aztán csodálkoztok, ha durvul a helyzet - és értetlenül, tátott szájjal, bambán "miérteztek" mindenre, mint egy hülye gyerek! A hétvégén voltam fenn Dobogókőn - a velem egy háztartásban élő feleségemmel - és azt láttam, hogy nem volt fenn szabad parkolóhely, az emberek meg 10-30 fős hordákban élvezték az élet sáros oldalát! -Biztos, ami biztos, a lehető legszélesebb körben képviseltette magát az összes hordában az összes korosztály! Sokszor megfordultam Dobogókőn életem folyamán, de egész életemben, - még nyári hónapok alkalmával sem (!) - láttam olyan szinten zsúfolt turistautakat, mint most, legutóbb! Nekem nem fáj, hogy másnak jó, csak érzékeltettem, hogy milyen szinten járják az emberek a táncukat a parázson!
2020. nov. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ezek az emberek nem biztos hogy Dobogókőt választották volna, hanem egy csodás esti gyaloglást a szerelmükkel 9-kor, amikor a falevelek a város esti fényében csillognak, a gépkocsik bűze lecsökkent, és az esti fűtés bűze is alábbhagyott :). De hát ti is voltatok Dobogókőn, hadd mehessenek mások is, ha már este nem tudnak, akkor mind az összes napközben. De az hogy csordában mentek, az a borzasztó. Bár lehet ők is jobban örültek volna ha 10 Dobogókő áll rendelkezésre, vagy 1 Dobogókő de több órán keresztül egy napon belül, és így nem zsúfolódtak volna annyira össze. A vírustagadókkal sajnos nehéz mit kezdeni, a családomban is van néhány. Borzasztó hogy miattuk kell nyakatekert törvényeket hozni.
2020. nov. 18. 15:25
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Még mindig nem a lényegre figyelsz! Az emberek hordákba verődve rancsúroznak, - olyan emberek, akik esetében kevés az esély arra, hogy mind, egytől egyig egy háztartásban élnek! -Ez az a szűk környezet, ahol nem oszt, nem szoroz más társasága, - itt védhetetlen a vírus továbbadása! De amikor direkt keresik maguknak emberek a bajt, ott már nincs mit tenni, - marad az, hogy úgy kezeli őket a hatalom, mint a hülye gyerekeket.
2020. nov. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hordákhoz oda kell gurulni a rendőrautónak hogy na ki fizeti elsőnek a büntit, vagy levideózzák őket és előbb utóbb megérkeznek a csekkek. Így megszűnnek a hordák, az egyedül-kettesben-gyerekekkel lévőket pedig hagyják békén, az pl nagyon jó volt mikor Bp egyes utcáit lezárták a gépkocsi forgalom elől ott szellősebben elfértek az emberek. Ezt a hülye gyerek módszert nem kellene alkalmazni, inkább tájékoztatni, pl hol van a Győrffy Pál? Mindenkinek hiányzik.
2020. nov. 18. 16:28
 6/12 anonim ***** válasza:
Abban az egy dologban tudok egyetérteni veled, hogy az egy háztartásban élőket tényleg okafogyott ilyen szinten korlátozni, - a többiben nem hiszem, hogy közeledni fognak az álláspontjaink. Azt azonban díjazom - és köszönöm, - hogy partner voltál a normális hangvételű kommunikációban!
2020. nov. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én is köszi. Amúgy lehet hogy akkor mindenben egyeznek az álláspontjaink, mert én csak ezt az egyet igényelném, hogy az egy háztartásban élők közlekedhessenek együtt.

Olvastam valahol még egy olyat valamelyik Ny.E-i országban, hogy mindenki meghatározhatott még egy embert akivel tölthette az idejét, így tudták lefedni azokat akik épp nem éltek együtt valami miatt, pl távoli munkahely. "személyes buborék"-nak fordították magyarra. Néhány napja jelent meg egy cikkben, nem emlékszem melyik oldalon.

2020. nov. 18. 17:08
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen! Több időt töltenék ezen a weboldalon, ha így vagy hasonló stílusban kommunikálnának egymással az emberek! Látod! Vallhatnak emberek más nézetet egymással békében megférve is, - teljesen felesleges a rosszmájú szemétkedés!
2020. nov. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vannak, akik kihasználnák a kiskapukat (pl falun gyalog/biciklivel is el lehetne menni bulizni stb.). Nekem se esik jól, mert mi is a férjemmel egy vacak nap után gyakran megyünk ki egy rövid sétára. De alkalmazkodunk. Nem egy óriási ár részünkről azért, hogy nagyságrendileg tízezerrel kevesebben haljanak meg. Ráadásul vannak / lesznek akik direktben ezért vesztik el a munkájukat vagy mennek csődbe, ehhez képest ez csak egy minimális kényelmetlenség.
2020. nov. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy nem ettől halnak meg kevesebben hogy 8-kor zárnak be minket vagy 9-kor, viszont azoknak akik kimennének, óriási jelentőséggel bírna az a plusz 1 óra.
2020. nov. 18. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!