Miért a politikusokat övezi a legnagyobb közgyűlölet és megvetés?
Ezt soha nem értettem. Ország- és világszerte rengeteg olyan ember van, aki érdemi teljesítmény vagy számbavehető munka nélkül lett sokszoros milliárdos, mégis az emberek a politikusokat utálják a legjobban, az ő vagyonukra a legirigyebbek.
Miért nem a béna, de agyonfizetett futballisták, a kigyúrt bűnözők, a Berki Krisztián-féle ostoba tulkok és egyéb médiasztárok vannak a közutálat középpontjában?
Kérnék mindenkit, hogy ne a szokásos "mer' az Orbán", "mer' a Gyurcsány" vonalon induljunk el. Engem nem az érdekel, hogy konkrtét politikusokat ki miért utál, hanem hogy a politikus mint foglalkozás, miért irritálja jobban a közembert, mint a buta bűnöző, az ostoba sztárműsorvezető vagy a milliárdos futballista.




válasza:Hát, ez is egy szempont. De ha belegondolsz, túl sok különbség nincs. Minden forint, amit valaki megkeres, az valaki más zsebéből jön. A TV-s celebek azért keresnek jól, mert a csatornának rengeteg bevétele van reklámból, miért? Mert a hirdetőknek megéri milliárdokat fizetni, hiszen a bugyuta reklámspotok hatására az emberek megvesznek minden hülyeséget.
Leegyszerűsítve: Győzike azért keres sokat, mert Gipsz Jakab minimálbéres panelproli az utolsó fillérjéből is Arany Ászok sört vesz, így megtérül az Arany Ászok reklámba fektetett tőjéje, amiből Győzikét fizetik.
Most ez mitől jobb? Mindkét esetben a te zsebedből kiszedett pénz megy mások zsebébe.




válasza:



válasza:



válasza:"De ha belegondolsz, túl sok különbség nincs."
Győzike, Berki és a többi nem hoz az én életemre is kiható törvényeket.




válasza:



válasza:



válasza:Kapcsolódó kérdések:
Tapasztalataim szerint nem csak a baloldal és a liberálisok ha nem nagyon sok más ember is megveti szinte az egész jobboldalt. Ha valaki konzervatív gondolkodású akkor általában a liberálisok bigottnak, begyepesedettnek nevezik őket és ódivatúnak mondják az értékeit...
Manapság ha említi az ember ilyen megvetéssel hallgatják közben ez egy tény.
- a fizetések növelése - az elhelyezkedési lehetőségek javítása (például pályakezdők számára) - az albérleti díjak, rezsi, élelmiszerárak, utazási költségek csökkentése - a munkakörülmények javítása, a munkások megbecsültségének növelése, céges járatok támogatása,...
Úgy érzem, hogy az átlag magyar nem igazán komálja, ha valaki nyugodt, csendes, szemlélődő és elemző típus, ha valaki udvariasan és kulturáltan viselkedik, ha jószívű és törődik más emberekkel, ha nem egyből fröcsögve gyűlölködik és ellenségeket keres, hanem...
Tudom oké, az ő halála szakította meg a Kacsameséket '93-ban, de ennél picit mélyrehatóbban érdekel a dolog.
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




