Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy nagyon...

Miért van az, hogy nagyon sokan elítélik, megvetik az olyan embereket akik konzervatívok, hagyománytisztelők vagy ne adj isten szélsőjobboldaliak?

Figyelt kérdés

Tapasztalataim szerint nem csak a baloldal és a liberálisok ha nem nagyon sok más ember is megveti szinte az egész jobboldalt.


Ha valaki konzervatív gondolkodású akkor általában a liberálisok bigottnak, begyepesedettnek nevezik őket és ódivatúnak mondják az értékeit mint a vallás, hagyományok stb mondván, hogy aki felvilágosult ember az liberális.

Gyakran olvasok ilyeneket és van személyes tapasztalatom.


Gyurcsány nevezte még régebben ósdi, ócska keresztény-konzervatívnak a középosztályt.


De mint mondtam nem csak a liberálisok ha nem az átlag emberek közül is nagyon sokan rossz szemmel az ilyen emberekre.


Vagy ha valaki esetleg nemzeti érzelmű, radikális és ezt bevallja magáról arra is sokan rossz szemmel néznek, turbómagyarnak nevezik, elhatárolódnak.


Aki szélsőjobboldali vagy hungarista(azért így írtam, mert szerintük a hungarizmus a baloldal-jobboldal felett áll) azt pedig nem kell ecsetelni, hogy mennyire elítélik ha pl kimondja, hogy Hitler nem egy szörnyeteg volt stb.


Pl egy barátom kb egy éve skinhead lett és ugye acélbetétes bakancsban, katona nadrágban stb szokott mászkálni és őt is csomóan megvetik, lenézik, furcsán néznek rá és a többi ilyen barátjára iskolában, utcán, munkahelyen stb


Mi lehet az oka annak, hogy elítélik ezeket az embereket, ideológiákat amiket én felsoroltam?



2016. jún. 19. 18:05
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
29%
a szélsőjobboldalt, hungarizmust minden normális ember elítéli, ugyanúgy, mint a szélsőbalos irányzatokat. A kapitalizmus és a globalizáció pedig magával hozza ezt a neoliberális szemléletet, ez a legnagyobb cégeknek kedvező, így pedig nyilván a médián keresztül is ezt fogják nyomni, ez lesz a vezető szemlélet. Aki pedig eltér a többségi felfogástól, azt kinézik/lenézik elég sok esetben. Ez mindig is így volt.
2016. jún. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 TamásTóth ***** válasza:
74%

A konzervativizmus alapvetően jó dolog, de a szélsőségek soha se jók. Ahogyan az öleljük keblünkre a muszlimokat liberálisok is nagyon a végletekben vannak, így a barátod, aki skinhead acélbetétessel is valószínűleg legalább annyira a végletekben gondolkozik és valószínűleg Hitlert képzeli a vezetők ideáljának. Ha jobb oldali vagy és fontosak a tradíciók számodra az még nem kell azt jelentse, hogy elutasítod a változást teljesen. Lehet valaki liberális is és konzervatív is. Én például úgy gondolom, hogy fontosak a múlt értékeinek megtartása, de egyben haladni kell a korral és fejlődni kell, nem szabad eszmékhez foggal-körömmel ragaszkodni. De nem vagyok a híve annak, hogy az ember maga dönti el a nemét például, mert ez már megint egy véglet.


Összegezve a végleteket mindig el kellene utasítani, mivel a végletekben gondolkodó emberek nem tudnak nyitottak lenni más nézőpontjára és nem tudnak alkalmazkodni, akkor se ha szükséges és jó lenne.

2016. jún. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
17%
Manapság az erkölcstelenség a divat, tinik által népszerű médiafelületeken k-rválkodni tanítják őket minden szinten, mert a háttérhatalmak, a globális pénz elit a társadalom legkisebb sejtjét a családot szeretné tönkretenni és az így képlékennyé váló részeit a masszába formálni rabszolga zombiknak. A konzervatívok a régi értékrendet képviselik az erkölcsös összetartó családot, ezt akarják támadni
2016. jún. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
57%

Hmm... egyesek gondolom azért, mert ez a politikai meggyőződésük.

Mások (mint pl. én) azért, mert elegünk van az olyan emberekből akik társaságban és nyilvános platformokon a politikai véleményüket hangoztatják. Elegünk van a politikai szekértáborokból és a kutya viselkedésből.

A szélsőjobboldali emberek pedig -gondolom nem meglepő-, hogy szeretik hangoztatni a véleményüket...

2016. jún. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
15%
Kérdező, most meg foglak lepni, pontosan ugyan azért, amiért sokan elítélik a liberálisokat, vagy egyébként úgy bárkit aki az övéktől különböző eszméket vall. Túlságosan egysíkú a gondolkodásuk, képtelenek elfogadni, hogy bizony van aki másképp látja/éli/gondolja/csinálja. Ez nem egy-egy csoportra jellemző, hanem úgy összességében a buta emberekre. Nyilván ez a politika témakör itt erre van kihegyezve a dolog, de ugyan ezeket a "nekem van igazam, te meg egy hülye birka vagy" vitákat meg lehet találni gyakorlatilag bármilyen témában.
2016. jún. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 Alain Delon ***** válasza:
44%
Akkor az egészet tegyük át a nyolcvanas évekbe, és akkor ezt megkérdezi szintén valaki, csak a "kommunizmus" "marxizmus" stb. szavak behelyettesítésével. Ő sem érti, hogy miért utálják az emberek ezeket. "Pedig alapjában véve jó."
2016. jún. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
44%
Azért, mert a liberalizmus a domináns ideológia, lehet itt akármilyen kormány.A liberalizmus be lett betonozva.
2016. jún. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
82%

[link]


Ilyenek után még kérdezed? :D

2016. jún. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
43%

"Gyurcsány nevezte még régebben ósdi, ócska keresztény-konzervatívnak a középosztályt. " Esetleg pontosabb forrásmegjelölést tudnál adni? Nem emlékszem ilyenre!

Ha neked millionyi ember kiirtása nem egy szörnyeteg müve, az téged minösit. Persze ha a fejedet a homokba dugod és kijelented, hogy nem is volt olyan az nem teszi elfogadhatobbá nézetedet. De az általad emlitett vallással sem tudom hogyan egyezteted össze?

2016. jún. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
63%

"Pl egy barátom kb egy éve skinhead lett és ugye acélbetétes bakancsban, katona nadrágban stb szokott mászkálni és őt is csomóan megvetik, lenézik, furcsán néznek rá és a többi ilyen barátjára iskolában, utcán, munkahelyen stb"


Hát, nem is értem, hogy miért néznek valakire furcsán az emberek, ha Rambónak van öltözve és gyerekgyilkos-tömegmészáros tekintettel, acélbetétes bakancsban menetel feléjük az utcán...

2016. jún. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!