Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az utolsó "Kádár-gyerekek"...

Az utolsó "Kádár-gyerekek" nyugdíjba vonulásával meg fog változni a magyar társadalom is?

Figyelt kérdés

A 60as években született emberekről beszélek, akik még a Kádár rendszerben szocializálódtak munkaügyileg is. Bennük még nagyon erősen megvan az hogy a főnöknek mindig igaza van, hallgatni kell a munkahelyen és mindent tűrni stb.

Ők jelenleg a legfőbb sztrájktörők is.


Meg fog változni a társadalom ha elbúcsúzunk az aktív piacról az utolsó Kádár gyerekektől?


2020. dec. 26. 09:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
nem
2020. dec. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Kizárt, hogy a társadalmunk valaha is megváltozzon.
2020. dec. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

A társadalom folyamatosan változik, napi szinten észrevehetetlen. A most fiatal dolgozóknak is rengeteg hibájuk van.

Szóval változik, de ez nem azt jelenti, hogy bármi jobb lesz.

2020. dec. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem lesznek radikális változások.


Én dolgoztam egy cégnél, ahol mindenki fiatalabb volt, mint az általad említett réteg.Ott sem volt szakszervezet.A vezetőség is zsarnokoskodott, igaz nem volt annyira gyakori.


A munkavállalók nem harcoltak az érdekeikért,hanem inkább kerestek másik helyet és felmondtak.


Szerintem, ki is rúgták volna, aki szakszervezetet alapít.

2020. dec. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

A társadalom folyamatosan változik, de amit mondasz, hogy a főnöknek mindig igaza van, az pont nem kádári dolog. 10 éve németeknél dolgozok, az elején több cégnélnis megfordultam. A nyugat németek még ilyenebbek. Van egy szabály, vagy mond valamit a főnök, akkor az úgy van. Nem kérdőjelezik meg. A keletiek kicsit jobban hasonlítanak ránk, hamarabb kimondják hogy “ez fasság”.


Szerintem inkább az kádári, hogy mindig a kormánytól várják hogy az majd ad. Meg majd segít. Meg ha nekem szar, akkor a kormány az oka.

2020. dec. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
11%
Már most látszik a változás, épp a négyes írta le azzal, hogy a munkavállalók felmondtak. A 40 alattiak simán váltanak több pénzért, vagy egy szakmailag érdekesebb helyért is, nem is kell hozzá zsarnok főnök. Ilyen a mai 50-60 évesek körében nagyon ritka. Anyum egész életét egy helyen dolgozta le, ha épp rossz volt a vezetőség meghúzták magukat, ha épp jó volt, akkor örültek, de eszükbe sem jutott váltani.
2020. dec. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ahogy az 5-ös írta, az a kádári, hogy a kormányt, meg a munkahelyet hibáztatják ha nem jó valami. Meg az a felfogásuk, hogy őt nem érdekli, majd a cég megoldja. De nem a cég oldja meg, hanem a többi ott dolgozó ember.
2020. dec. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6#


A 4. vagyok.

A "lábbal" való tiltakozás nem oldja meg a problémákat.

Még messze vagyunk a német, francia szinttől, amikor is, nem lábbal tiltakoznak (felmondanak) az emberek, hanem kiállnak magukért.


Németországban simán előfordul,hogy a szakszervezet megfúr vezetői döntéseket, amik kedvezőtlenek lennének a dolgozókra.Nagyobb horderejű döntés nem is születhet a szakszervezet nélkül.

2020. dec. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

“ Németországban simán előfordul,hogy a szakszervezet”


Igen, egy siemensnél, egy vwnál, vagy thyssen kruppnál, DB-nél, magyarul a nagy konszerneknél.

Az ezeknek dolgozó kiscégeknek meg munkaerőközvetítőknek nincs szakszervezete. Ami a a dolgozók 60%-át adja ki sokszor.

2020. dec. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ki van zárva. A magyar társadalom mindig is ilyen lesz.

Na meg a morál, hogy csak beszélgetni járunk a munkahelyre, a pénz meg csak úgy hulljon....

2020. dec. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!