Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek Magyarországon...

Szerintetek Magyarországon jobb ma az életszínvonal, mint 10 éve?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, ki hogy látja az ország elmúlt 10 évének fejlődését. Vajon azért panaszkodik mindenki úton-útfélen, mert ez amolyan magyar mentalitás, vagy tényleg ennyire sokan vannak azok, akik a gazdasági mutatók javulásából nem éreznek semmit?

Kérnék mindenkit, ne pártpolitikai alapon közelítsük meg a kérdést, próbáljuk meg feltárni a mélyebb összefüggéseket.



2021. jan. 21. 08:41
A kérdező szavazást indított:
Igen, egyértelműen jobban élünk
Nem, az életszínvonal romlott
Csak az értelmiség él jobban, a munkásosztály továbbra is nyomorog
Vannak pozitív eredmények, de összességében rosszabb a helyzet, mint 10 évvel ezelőtt
Nincs változás, akkor is voltak szegények és tehetősek, ahogyan ma is
Csak a fővárosban jobb a helyzet, a vidék helyzete továbbra is kilátástalan
30 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
20%
Én jobban élek, több lehetőség van. Fizetésem is jobb, és a városon is észrevehető a fejlődés, sorra újulnak fel utak, utcák, parkok, vonat, stb.
2021. jan. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
66%
Csókosoknak több lehetősége van, de a nem-csókosokkal felmossák a padlót is.
2021. jan. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
46%
Most mi a banátért szavazza le valaki azt, hogy jobban élek? :DD Ki a frász tudja nálam jobban milyen az életem mint én magam? :D lol.
2021. jan. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szempontból?


Nekem anyagilag jobb, de nyilván ez sokkal inkább az elmúlt 10 év karrierépítésnek köszönhető, mint bármi másnak. Nem élek jobban, mint 10 éve bárki aki ugyan azt csinálta, mint én most. Szüleimnek (nyugdíjasok) érezhetően rosszabb, az árak többet emelkedtek, mint a nyugdíj és most érzik igazán (még vírus előttről beszélek), hogy mennyire gatya az orvosi ellátás, mert most lenne rá szükségük ahogy öregszenek.


Ha meg a jogokat / kötelezettségeket / lehetőségeket nézzük akkor szvsz összehasonlíthatatlanul rosszabb most a helyzet, mint 10 éve.

2021. jan. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Itt kicsiben megvalósul a "népek olvasztótégelye"-elv: csak itt nem USA-nak, hanem Budapestnek hívják.


Az országon belül minden irány Pestre mutat, aztán Pestről és az országból pedig külföldre mutat.


Van továbbá egy jellegzetes réteg, aki annyira megszedi magát, hogy kedve támad akármilyen eldugott faluba kiköltözni és ott valamit beindítani, mert van miből.

2021. jan. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Hármas, valószínűleg (tehát nem úgy írom, mint a főleg Pesten divatos "valszeg"), tehát valószínűleg azért, mert te csak a városi viszonyokat ismered, a válaszod alapján.


És abból kiindulva fogalmazod meg, hogy: "Igen, minden szép és jó."


Egy vidéki

2021. jan. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
62%
Hatos tévedsz csongrádban élek egy kisvárosban, az is elég vidék... És különben is mindig a saját véleményét mondja. Ennyi erővel az sem reális aki szerint rossz az élet az országban, mert ő meg biztos csak azt mondja el, amilyen éppen nála a helyzet, de azt nem hogy máshol jobb.
2021. jan. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
mindig=mindenki
2021. jan. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
93%

Ez kétélű fegyver, mert kettő dolog igaz egyszerre.


1. Jobb az életszínvonal, mint 2010-ben (a covid előtti időkben mindenképpen). A szocik rosszul kormányoztak, majd jött a gazdasági világválság. Végül Bajnai megszorításokkal kihúzta államcsőd nélkül a 2010-es választásokig.


2. A saját régiónkhoz képest szakadozunk lefelé. Tehát amíg mi egyet léptünk előre 2010 óta egy globálisan kedvező gazdasági környezetben, addig Szlováka vagy Románia hármat. (Ez ügyben ne velem vitatkozzak, nézzétek meg az Eurostat szerint a nettó átlagfizetéseket / nettó átlagfizetések vásárlóerejét, és lepődjetek meg!)

2021. jan. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
23%

Jobban.

Én 2011-ben érettségiztem, majd mentem egyetemre.

Egyértelműen, jobb az életszínvonal.


A szakmunkások,diplomások is jobban élnek.



Igaz,hogy még messze van a "beígért" osztrák színvonaltól.Az országon javul az életszínvonal, még ha csiga lassúsággal is.

2021. jan. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!