Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az oka a magyar vidék...

Mi az oka a magyar vidék leszakadásának?

Figyelt kérdés
Magyarországon elképesztő jövedelmi különbségek vannak a főváros és a vidék között, még a vidéki megyekszélhelyeken is feleannyiból élnek az emberek, mint Budapesten, kevés a munka és ami van, az is reménytelenül keveset fizet. Hol siklott ki ennyire a vidék? Mi ennek az oka?

2021. jan. 21. 09:14
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez a világ minden részén így van. Vidéken általában (!) alacsonyabbak a bérek, és általában (!) olcsóbb a megélhetés.
2021. jan. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
18%
A fidesz az oka.
2021. jan. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
21: azért nem hiszem, hogy mondjuk Bécs és Salzburg vagy Berlin és Hamburg között akkor a különbség, mint mondjuk Budapest és Szeged között (csak hogy maradjunk a városoknál).
2021. jan. 21. 10:58
 24/30 anonim ***** válasza:
21%

" annyival dragabb is az elet"


Én meg úgy vettem észre, hogy egy fővárosi hentes sokkal olcsóbb mint bármilyen falusi, de a multik is nagyvárosokban szolidabb árakat diktálnak

2021. jan. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
76%

Azt nem értem miért akar mindenki kitalálni egy bűnbakot, és arra rákenni mindent!


Rögtön a 3-as válaszoló a "kommunyisták miatt van" -ezen a válaszon sírni tudtam volna, ennyi erővel fogjuk rá a dualista monarchia elitjére is, amiért Budapest (amit ők hoztak létre 1873-ban) központtal kezdték el megépíteni az ország vasúthálózatát.

Más amiatt nyafog, hogy "Videk ott siklott ki, hogy mar nem mezogazdasaggal foglalkoznak, hanem megprobalnak varosi eletet elni"

Tudod miért nem foglalkoznak mezőgazdasággal? Mert már nem kell annyi ember! Azért! Ma 200 ezren dolgoznak a mezőgazdaságban és többet termelünk mint amikor kétmillióan dolgoztak benne.

Nem is értem az ilyen válaszolók azt hiszik, hogy a parasztember eldobta a kapát és elment dolgozni valami multikhoz a földön meg gaz zizeg, ne írjunk már ekkora ökörségeke gyerekek. A parasztember pont azért dobta el a kapát, mert jött a traktor és az egymaga elvégzi azt a munkát, amihez egykor száz kapás paraszt kellett.

A fejlett országokban a lakosság 3-4%-a dolgozik a mezőgazdaságban és közvetlen kiszolgáló/feldolgozó iparban. Nálunk is hasonló az arány.

A falu ma lényegében véve elvesztette célját, nem több mint a városok távoli része, ahol olcsón lehet házat venni, cserébe sokkal tovább tart az út a munkahelyre.

Szóval tegyünk már féket a hülyeségre, hiába mutogattok ujjal, nincs egy felelőse a dolognak.

2021. jan. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
49%

Jó esetben egy faluban volt egy kis szar vonat amivel el lehetett járni dolgozni+busz, ezek megszüntek. Most van(már ahol) 1-1 busz naponta.

Volt 1-2-3 TSZ, ennek volt javítóüzeme mindenütt, ami a lakosságot ellátta munkával.

Most a koppanás, dübbenés, elmenekülés van...

Nincs munkahely, nincs iskola, nincs orvos, nincs közlekedés....

2021. jan. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
67%

25-26 gazdaságilag valóban sok szempontból elvesztette a célját, de megmondom őszintén életminőség szempontjából szerintem többet tud nyújtani mint egy nagyváros.

Legalábbis engem eljuttat ahhoz a kérdéshez, hogy vajon az-e önmagában a fejlődés, ha több szolgáltatáshoz jutok és nagyobb a vasarloerom, vagy ha egyszerűbb, de komfortosabb a környezetem.

2021. jan. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Itt Hévíz sem gyenge eresztés ilyen tekintetben.
2021. jan. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
49%

#14 "Budapestet nem egy 10 milliós ország fővárosának tervezték, ez abból is látszik, hogy Magyarország egész Európa legvízfejűbb országa. Természetes körülmények között lennie kellene olyan városoknak is, amik alternatívaként szolgálnak Budapestnek. Mint Romániában Kolozsvár vagy Temesvár."

IGEN!

Mert eredetileg Temesvár és Kolozsvár MAGYAR városok voltak! Éppen ez a gond, hogy az országot felszabdalták és a románoknak most azért van ez a két nagyvárosa mert már nem a mienk!

2021. jan. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Videken mar nem abbol elnek az emberek amibol 60 evvel ez elott. Nagyszuleim mezogazdasaggal foglalkoztak mint a legtobb ember a faluban, ma meg a fiatalok irodai munkat keresnek, foldet mar nem muvelnek hanem nehany gazda kezeben van az osszes fold.


A fizeteseket hogy hasonlitod ossze? Programozo fizeteseket nem tudod osszehasonlitani mert nem sok programozo van videken, faluban egyaltalan nincsenek.

Azt ketlem viszont hogy ugyan olyan munkaval amit falun vegzel, Pesten duplajat keresned. Egy elelmiszerbolti elado kb 140et visz haza falun, Budapesten ezek szerint 280-at kapnak? Ketlem. Lehet hogy 140 helyett megvan a 180 vagy esetleg a 200, de a 60 ezer forintos tobletet elviszi a megelhetes.

Kell egy berlet ami rogton 10.000 forint, amig a falusiak meg a kisvarosiak gyalog meg biziklivel mennek dolgozni.

Alberlet sem 60 ezer, hanem 100.000 es minden mas dragabb kicsivel, parkolasert is fizetni kell.

A tanarok ugyan annyit keresnek Budapesten mint egy eldugott faluban, sot szerintem az orvos sem keres tobbet egy pesti korhazban mint egy kisvarosi korhazban.

2021. febr. 1. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!