Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hol lehet engedélyt kérni...

Hol lehet engedélyt kérni arra, hogy a jelenlegi kijárási tilalom alatt egy alkalommal hajnali időpontban közlekedhessek belföldön a saját autómmal?

Figyelt kérdés

A testvérem repülővel fog külföldre utazni a közeljövőben. A repülőgép hajnalban indul, és az utasoknak az indulás előtt jóval korábban meg kell érkeznie a reptérre. Vidékről ilyen időpontban nincs megfelelő tömegközlekedés. Én vinném a reptérre a tesót. Neki a repülőjegye megfelelő igazolást ad a kijárási tilalom megszegésére, de én mivel tudnám igazolni az úton létemet? Még a reptérről visszafelé (hazafelé) úton is hajnali 5 óra előtt autóznék.

Figyelembe véve az előbbiekben írtakat én kitől, hol tudnék igazolást/mentességet kérni erre az alkalomra a korlátozások megszegése miatt?



#COVID kijárási tilalom megszegése engedéllyel #COVID - kijárási engedély kérése - ügyintézés
2021. jan. 28. 08:47
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Senkitől, sehonnan. Nem fogsz kapni ilyet - az lesz rá a válasz, hogy hívjon taxit / sofőrt / tömegközlekedjen.
2021. jan. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Lehet arra engedélyt kapni hogy kint legyél a tilalom alatt, úgy hívják munkáltatói igazolás, hogy munkába járj. Azon kívül semmit.
2021. jan. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Előző este kiviszed a tesód úgy, hogy te még hazaérj időben. Majd átdekkol ott egy estét, kibírja.
2021. jan. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sajnos ezek egyike sem igazán "ideális". (Persze miért is lenne bármi ideális ebben a nyomorult helyzetben. Örüljünk, ha megbetegedés nélkül sikerül megúsznunk! Igaz?)


De kicsit tovább agyalva a lehetőségeken.

Szerintetek elfogadják a rendőrök -ha igazoltatás céllal megállítanak-, ha bemutatom a tesóm repülőjegyének fénymásolatát, amivel igazolni tudom, hogy miért vagyok a tiltott időszakban úton?

Odafelé (a reptérre) a tesóm is mellettem lenne, de a visszaúton ... (???)


Milyen szankciókra számíthat az ember, ha nem elnéző a hatóság?

2021. jan. 28. 10:49
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Szinte biztos, hogy nem. A tesódnak fogadnák el egyedül. Egyszerűen azért, mert ki lehet jutni a reptérre nélküled is.


A Kijárási korlátozásról szóló, 71/2020. (III. 27.) számú rendelet alapján a helyszíni bírság maximális összege 500e forint lehet. De a hírek szerint a rendőrség átlagosan 20e forint körüli büntetési tételeket osztogat - viszont kiemelik, hogy az, hogy téged a reptéri parkolóban 10 órakor megbüntetnek az nem ad jogosultságot arra, hogy egész éjjel kinn maradj, ha utána az M0-on 11kor megint kivesznek újra kapod a büntit...

2021. jan. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

És ezt miért fogadjuk el szó nélkül? Az ellenzék miért nem veri az asztalt?


Amúgy is eleve alkotmányellenes ez az egész, mint ahogy a budapesti dudálós tüntetésen bírságolás is az volt, és azt már a bíróság mondta ki.

2021. jan. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
34%
A tesód munkáltatójától kérjetek igazolást, ha dolgozni megy a tesód (máshogy gondolom nem mehet). Mivel te is az ő munkáltatójának fogsz dolgozni egyetlen alkalommal, amikor a leendő dolgozóját szállítod, hogy ki tudjon utazni a munkához.
2021. jan. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!