Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi értelme van ezeknek a...

Mi értelme van ezeknek a "működjünk együtt a rendőrséggel" típusú "tüntetéseknek"?

Figyelt kérdés

Én tökéletesen megértem a felszólalókat, de ilyen formában ezzel sajnos csak kiröhögtetik magukat. Ennek pozitív fejleménye nem lesz, csak a büntetés lesz a következmény.

Miért, a rendőrség talán együttműködik? Nem. Pedig úgy látom, nekik sem kedvez a Fizess.

Meghunyászkodva, csendesen nem lehet semmin változtatni. Vagy másfajta kiállás, vagy más út, más módszer kell. Ilyen nevetséges formáját ennek még más országból nem is láttam.

Szóval tényleg nem értem, mire jó ez és miért nem veszik észre, hogy ez ilyen formán nem működő, sajnos inkább ciki.


2021. márc. 2. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Semmi. Szerencsétlenek kimentek, hogy majd forradalmárkodnak, aztán kiderült, hogy mehetnek haza.

Kicsit ez a video jutott eszembe: [link]

2021. márc. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

A Kerényi annak idején nagy tüntetést szervezett a regnáló hatalom ellen és rávette a sok idiótát, hogy mindenki egy népszabadsággal és egy szál virággal jelenjen meg a demonstráción.

Soha ennyi virágot és újságot nem adtak el azelőtt. Elégedetten dörzsölték a kezüket a virág és újságárúsok. A hatalom pedig - ami ellen "tüntettek" - könnyesre röhögte magát a sok barmon.

2021. márc. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Más országok példáját elnézve én azt látom, ahol elérnek valamit, ott sokkal komolyabb megmozdulások vannak és nagyobb tömeg, nagyobb összefogás.
2021. márc. 2. 12:02
 4/4 anonim ***** válasza:
A értelmét mindenki maga (nem) tudja, hogy miért megy el egy tüntetésre. Mindazon által egy tüntetés megrendezésére engedélyt kell kérni. De az nem elég önmagában, hogy oda csődítesz akármilyen indokkal n számú embert, - annak a tüntetésnek akkor tudsz értelmet adni, ha tartalommal töltöd meg, az biztos, hogy annak rossz vége van, ha csak ácsorognak az emberek és elkezdenek egyre indulatosabb szónoklatokat hallgatni. Éppen ezért nem baj, ha van egy "napirendje" az adott tüntetésnek, - amelynek betartása félsiker abban a tekintetben, hogy unatkozó parasztok nem kezdenek el erőszakos vonal mentén öntevékenykedni. Aztán ott van a biztosítás! Van egy rendőrség igaz, de biztosra akkor mehetsz, ha biztonsági emberekkel te magad gondoskodsz arról, hogy kiemeltesd a tömegből a provokátorokat, erőszakos cselekményre buzdító, ill. erőszakos elemeket. Az ellenvéleményt képviselők is fognak oda küldeni olyan embereket, akik a balhéról szeretnének gondoskodni, de ennek elejét veheted, ha te magad adod át a rendőrségnek a fogadott embereiddel az ilyen férgeket. Időben elkezded, tartalommal töltöd meg, biztosítod, majd befejezésig kézben tartod a tüntetés menetét! Ez nagyjából garancia lehet arra, hogy a békés gyújtogatók ne érezhessék jól magukat és ne sodorhassanak valóban békés szándékú embereket kellemetlen helyzetbe. A rendőrséggel való szoros együttműködés eme célok érdekében tehet értelmessé egy tüntetést.
2021. márc. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!