Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az Egyesült Királyságból...

Da puta madre kérdése:

Az Egyesült Királyságból Magyarországra költözés esetén mik a vámszabályok?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom más szabályok vonatkoznak költözésre, mint csomagküldésre.

A legújabb információm szerint tételesen le kell írni mi van a dobozokban. De mi a helyzet pl a vákumos ruhatárolókkal? Elég annyi, hogy "egy zsák ruha"?

Illetve ezt magyar nyelven kell csak, vagy angolul is?

Köszönöm!


2021. márc. 3. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom miről beszélsz? Mikor lépsz az EU területére? Anglia és Fr között. Utána krvara nem érdekel senkit hogy mit hozol vagy viszel. (igazából még ott sem). De ha téged boldoggá tesz akkor írd rá, hogy egy zsák ruha.
2021. márc. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát de kell egy lista, hogy mi van a dobozokban. És gondoltam, mivel a magyar adóhatóságnak is van vele dolga, magyarul is...

Vagy?


Lehet, hogy te tapasztaltabb vagy, de ha így is van, kérlek osszad meg a tudásodat ahelyett, hogy azzal, aki ezt nem tudja lekezelően viselkedsz. Hidd el, könnyebb lenne neked is...

2021. márc. 3. 21:37
 3/5 anonim ***** válasza:

"Hát de kell egy lista, hogy mi van a dobozokban."

Mert?


"És gondoltam, mivel a magyar adóhatóságnak is van vele dolga, magyarul is..."

melyik részét nem sikerül felfognod az uniónak?

2021. márc. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Költözés minden esetben vám és áfa mentesen történik, de igazolni kell a költözés tènyèt. Ehez szükség van angliai tartózkodást igazoló iratokra.(council/telefon/közüzemi számla) illetve magyarországi lakcímre.

Továbbiakban tételes listára a csomagok tartalmáról

2021. márc. 3. 21:45
 5/5 A kérdező kommentje:
Amit bemásoltam,azt a költöztető cég ügyintézője írta.
2021. márc. 3. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!