Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elhiszitek mindazt, amit a...

Elhiszitek mindazt, amit a koronavírusról mondanak? Mi a véleményetek erről az egész 'járványról'?

Figyelt kérdés
És beoltatjátok magatokat?

2021. márc. 4. 11:32
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
79%

Az egyik rokonom decemberben esett át a covidon, enyhe tünetei voltak szerencsére. Teljesen elvesztette a szaglását és ízlelését 1 hétre, de aztán visszajött neki. Nem volt taknyos, feje sem fájt.


Ezzel szemben ma beszéltem egy ismerőssel, ő és a családja ugyancsak decemberben estek át a betegségen. Ő nem szokott betegeskedni, viszont most 2 hétig folyamatosan lázas volt, erőtlen, fájt a feje és az ízületei. Felesége és gyerekei nem lettek nagyon betegek. Viszont az édesanyja trombózist kapott tőle és tüdőembóliát. Szerencsére ő is felépült.


Nem egy pestis a vírus, viszont nem szabad félvállról se venni. A baj az, hogy lutri kinél milyen lefolyása lesz.


A vakcinaútlevelet nem tartom helyesnek. Főleg úgy, hogy Szlovéniába igazoltan egy beoltott orvos hozta be a dél-afrikai mutánst egy afrikai küldetéséről, és a vakcina miatt karantén nélkül szaladgálhatott.

2021. márc. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
64%

Nem, mivel teljesen mást tapasztalok, mint amit állítanak róla + rengeteg ellentmondás van. Beoltatni sem fogom magam, már csak azért sem, mert nincs rá szükségem. Különösen annak tudatában, hogy egy olyan vírussal van dolgunk, ami a túlnyomó többségre nincs komoly hatással.


Szerintem azért a nagy többség sejti, hogy koránt sincs akkora veszély itt, mint amekkora feneket kerítenek ennek a dolognak, illetve ami szükségessé tenné ezeket durván eltúlzott szigorításokat, számok és mutatól ide vagy oda.

(ezt jól mutatja, hogy pl. maszkot is sokan nem hordanak, vagy amint lehet húzzák le)

2021. márc. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
50%
Nem. Amit mondanak, abból legfeljebb annyi igaz, hogy létezik a vírus. Én is átestem rajta: egy nagyon picit náthás voltam, és kb. 2 hétig nem éreztem szagokat. Beoltatni nem fogom magam, mert a vakcinák jóval veszélyesebbek, mint a covid.
2021. márc. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
46%

13-as! Akkor a covid osztályon dolgozó orvosok is biztos csak hallucinálnak, mi? Nincsenek is lélegeztetőgépen a betegek, nincsen totál szétmenve a tüdejük, nem szorulnak poszt-covid ellátásra.

Örülj neki, hogy ennyivel megúsztad a vírust, sajnos nem mindenki ilyen szerencsés.

2021. márc. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
44%
Semmit se hiszek el ami a hivatalos forrásból származik.Nem fogom beoltatni magam egy nem létező vírus miatt
2021. márc. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
63%

Tegnap mondta munkatársnőM akinek a barátja fizioterapeuta, hogy ismernek egy 40-es férfit, aki kóházba került, vérrög keletkezett a szervezetébe (lába) a betegségtől, de az eü személyzet annyira túl van terhelve,hogy a kompressziós harisnyát nem volt idő feladni a betg lábára, ezért bokából amputálni kellett a lábfejét, mert annyira elhalt ott a szövet.

Ezek után lehet kicsit gondolkodni. Ha még nem is tartják egyes emberek eget rengetően súlyos betegségnek, azért az elég súlyos,hogy mekkora terhet ró a dolgozókra.

Szerintem egyikünm se akar annak a férfi helyében lenni!

2021. márc. 20. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
37%

Rádióriportban hallottam egy boncoló orvost

Azt mondta, soha eddig nem látott ennyire szétroncsolt tüdőket, és ennyire kiterjedt szívizom elhalásokat.

Az hangjaból ítélve 50 körüli nő volt, nem egy nyeretlen kétéves.

Az a lélegeztető gép sem tréfa,, egy utolsó esély, hogY hátha. De sajna legtöbbször mégsem.

2021. márc. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
31%
#17 Kamu, mert a covidosokat nem boncolják.
2021. márc. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 krwkco ***** válasza:

#11

" Főleg úgy, hogy Szlovéniába igazoltan egy beoltott orvos hozta be a dél-afrikai mutánst egy afrikai küldetéséről, és a vakcina miatt karantén nélkül szaladgálhatott."


Rágoogliztam erre a hírre és ezt találtam:

- egy Szoámliai küldetésből visszatérő férfinál mutatták ki először a dél-afrikai variánst

- megérkezése után azonnal karanténba került és csak egy emberrel érintkezett, akivel egy háztartásban él

- sehol sem írják, hogy be lett volna oltva


Az oltottságról szóló információ azért lenne fontos, mert kulcskérdés, hogy a beoltottak mennyire terjeszthetik a vírust.

Te ismersz olyan linket, ami szerint be volt oltva?


források:

korkep.sk/cikkek/mindennapjaink/2021/03/13/koronavirus-ezen-a-heten-egy-esetben-bizonyitottak-a-del-afrikai-varians-jelenletet-szlovakiaban/

www.bumm.sk/belfold/2021/03/13/ujabb-mintaban-mutattak-ki-a-koronavirus-del-afrikai-mutaciojat

2021. márc. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 krwkco ***** válasza:
Szoámliai -> szomáliai
2021. márc. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!