Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A mai fiatalok rosszabbul...

A mai fiatalok rosszabbul vagy jobban élnek, mint a szüleik, nagyszüleik az ő idejükben?

Figyelt kérdés
Miért látják sokan kilátástalannak a helyzetet? Jöhet még javulás?

2021. márc. 10. 21:03
A kérdező szavazást indított:
rosszabbul
jobban
körülbelül egyforma
24 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Ők mehettek moziba, discoba, mi nem :(
2021. márc. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Hm. Mondjuk, mert egy lakást se tudnak már venni?
2021. márc. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Más az ami ma egy fiatalnak természetes és emiatt más az amit elvár.

A nagyszüleinknek az volt a természetes, hogy sokan éheznek, kevés a munka, a gazdagok nagyon gazdagok, a szegények akár éhen is halhatnak senkit nem érdekel. Akkor az volt a vágya egy fiatalnak hogy járhasson iskolába, ne csak a 6 elemije legyen meg és találjon magának munkát amivel el tudja tartani magát és a családját.

A szüleink már ebbe nőttek bele, hogy mindenki járhatott iskolába, volt szociális ellátás, lehetett utazni - még ha csak a keleti blokkban is. nekik már az volt a vágyuk fiatalként hogy érettségizhessenek vagy lehessen egy jó szakmájuk és kapjanak lakást, a családdal mehessenek a Balatonhoz vagy valamelyik vállalati üdülőbe 1-2 évente, hogy majd egyszer vehessenek autót.

Nekünk már ez volt a természetes, meg a rendszerváltással az hogy mehettünk a világba. Egy fiatalnak az én korosztályomban már az volt természetes, hogy lehet vásárolni, utazni, van telefon, színes tévé, és az volt a vágyunk hogy nekünk is legyen számítógépünk.

A mostani fiatalok meg beleszülettek abba hogy ott a wifi, mobiltelefon, számítógép. A családoknak kocsijuk van, soknak több is, mindenkit utazni látnak szerte a világba. Természetes hogy ők is már sokkal többet szeretnének és mivel nem kapják meg mind, ezért elégedetlenek.

Mert egy dolog közben elveszett. A korábbi generációk tudták, hogy ELŐBB meg kell dolgozni érte, hiszen otthon a gyereknek is volt feladata és az iskolában is teljesítenie kellett. Most viszont a fiatalok úgy kapják meg a dolgaikat a szüleiktől hogy semmit nem kell tenniük érte. A szüleik sem mondják el nekik hogy mennyi munkába telt előteremteni számukra, így azt hiszik mindet könnyen meg is lehetne kapni csak pont nekik nem adja oda valaki direkt. Ahogyan a facebook-on és a többi közösségi oldalon meg a médiában egy ál-jólétet mutat mindenki, az az érzés alakul ki a fiatalokban hogy csak nekik nincsen meg amit szeretnének, mindenki másnak meg igen.

Persze hogy így sokkal rosszabbnak érzik az életüket, miközben milliószor jobban élnek.

2021. márc. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Az egyértelmű, hogy a soha nem látott jólét van.

Bizonyos szempontból viszont inkább élnék a szüleim/nagyszüleim idejében. Manapság a szociális kapcsolatok, az emberek szemlélete nagyon megváltozott, ilyen téren a régiek szerintem jobban jártak.

Persze mindent összesítve semmiért nem cserélném el a jelenlegi életem.

Néhány példa, miért örülök, hogy a 3. évezredbe születtem: internet, magas szintű köz- és felsőoktatás, a csapból folyik a melegvíz, télen is van zöldség a boltban, hűtőszekrény, (viszonylag) fejlett egészségügy, minden nap tudok fürödni akár többször is, ha ahhoz van kedvem

És a lista szinte végtelen.

2021. márc. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%
Nagyon elvannak züllve a fiatalok. Régen már általános iskolába mentek a földre dolgozni. Ma már a munka egyetem előtt? Dehogy.. inkább a kockulás
2021. márc. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14%
Nem lehet összehasonlítani
2021. márc. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 molnarmarcell21 ***** válasza:
35%

Jobban és rosszabbul :)


Az életszínvonal folyamatosan javul, ez nem is kérdés, szóval ha abban méred a jólétet, hogy hány kiló kenyeret vehetsz a pénzedből, akkor a jelenkor nemzedékei jobban élnek.


Viszont az előző nemzedékek soha nem látott gyarapodásban részesülhettek tömegesen, ez a Kádár-diktatúra nagy előnye volt a sok hátránya mellett. Rengetegen előrébb léptek a társadalmi ranglétrán, ami ma viszont már elképzelhetetlen, sőt, minden mutató alapján csúszunk lejjebb a rendszerváltás óta.

2021. márc. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%

#7 "Rengetegen előrébb léptek a társadalmi ranglétrán, ami ma viszont már elképzelhetetlen, sőt, minden mutató alapján csúszunk lejjebb a rendszerváltás óta."

Ez butaság. Minden területen javult a magyar társadalom belső szerkezete. Éppen úgy sokkal kevesebben élnek mélyszegénységben, mint ahogy csökkent azoknak a száma is akik adóssággal rendelkeznek pl. a közművek felé. Javult a lakhatási helyzet is és jobb a gépkocsik, műszaki berendezések száma is, meg sokkal több a megtakarítása, vagyona is az embereknek.

[link]

[link]

2021. márc. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

Az én gyerekeim ezerszer jobban élnek, mint én éltem 60 éve.

Anyagilag mindenképpen ( nem vagyok gazdag, sőt), de a lehetőségeiket nézve ősszel se mérhető.

2021. márc. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%

Kádár idejében senki sem éhezett!


Különben meg relatív a jólét: kinek mi az érték?


Vannak országok, ahol általános a jólét, a boldogság, a perspektíva; Magyarország nem ilyen!

2021. márc. 11. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!