Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van/lesz ugye az oltottsági...

Van/lesz ugye az oltottsági igazolás. Na most mi lesz, ha én az EU-ban nem engedélyezettel (orosz, kínai, akármi) oltatom be magam? El fogják fogadni? Nem találtam erről információt.

Figyelt kérdés

2021. márc. 21. 06:20
 1/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Nem találtam erről információt."


Valószínűleg azért, mert még nincs is. Még az sem teljesen biztos, hogy lesz egyáltalán olyan igazolás, aminek esetleg értelme is van, tehát jár valamilyen "kiváltsággal". Úgyhogy egyelőre teljesen fölösleges ettől (is) parázni.

2021. márc. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

A migráns útvonalon tudsz menni nyugatra, vagy az igazolványoddal keletre.

A kutyaoltáshoz hasonlóan jövőre biztos meg kell újítani, mert lehet addigra lejár, meg amúgy is a vírusváltozások miatt már nem is ad védettséget ez az oltás.

2021. márc. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Az oroszt hamarosan el fogják fogadni az EU-ban. Hasonló technikával készül, mint az AstraZeneca, a teszteredmények, úgy tűnik, rendben vannak, az olaszok is rendeltek már, sőt, ők talán a gyártásába is beszállnak. Az oroszok beadták az engedélyeztetési kérelmet az EU megfelelő hatóságának. Azt gondolom, amint lepapírozzák, ugyanúgy el lesz ismerve az EU-ban, mint a többi oltás.


A Sinopharm kicsit trükkösebb lehet. A kínaiak sok helyen adnak el, nem igazán sürgős nekik, hogy az EU is engedélyezze az oltásukat. De hosszú távon szerintem az is rendben lesz.

2021. márc. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A magyar védettségi igazolványon nem szerepel az oltás típusa. Tehát vagy minden magyarnak el fogják fogadni a kártyáját az EU-ban, vagy senkinek. Értelemszerűen az előbbinek van nagyobb esélye, főleg, hogy több országnak egy fontos részét a GDP-nek a nyári főszezon adja (horvátoknál 2019-ben pl. a magyarok 3 millió vendégéjszakát töltöttek, na ott biztosan nem fogják köszörülni a fingot). Az viszont tény, hogy ha EMA által engedélyezett vakcinát kapsz, azt biztosan el fogják fogadni mindenhol, ha lesz egységes szabályozás. Én az ilyen Izland, Finnország, vagy Dánia kaliberű országok esetében tudnám elképzelni a vaskalaposságot inkább.
2021. márc. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!