Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi ez a nagy magyar,lengyel...

Mi ez a nagy magyar,lengyel barátság?

Figyelt kérdés
Milyen érvek vannak ez ellen?

2021. márc. 25. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
35%

újsághír max..

pár hete amikor a lengyel államfő felhozta az orosz vakcina dolgot, majdnem megpuccsolták érte, annyira kelet ellenes nemzet...plusz nem felejtették el, hogy kik mik a ruszkik.

szóval a jópofin kívül sok közös dolog nincs.

2021. márc. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%

Van hagyományos lengyel-magyar barátság, de ez amit orbánék "ápolnak" lengyel "fidesszel", nem az.

Két álnemzeti banda, kamu barátsága!

2021. márc. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
A két ország, nép között alig volt konfliktus a történelem során, azok is inkább ilyen kocsmai verekedés szinten mentek, és mindkét fél megegyezéssel és nem rossz szájízzel került ki belőlük. Viszont rengeteget szövetkezett és kereskedett a két nép egymással.
2021. márc. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.

Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki.

2021. márc. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#1: "újsághír max.." Jesszusom... Ha már ennyire hiányosak a történelmi ismereteid, legalább a kérdést próbáld meg értelmezni. Nem a lengyel-orosz, hanem a lengyel-magyar barátságról van szó.

[link]

2021. márc. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Hát a mindennapokban nem érzékelhető ez a nagy barátság.Lehet ez amolyan "misztikusság övezi" dolog.
2021. júl. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Częstochowaban vagyok jelenleg kikuldetesben. Mar harom hete dolgozom itt. Nincs az a helyi kocsma, ahol ha meghalljak, hogy magyarok vagyunk, ne probaljanak azonnal kapcsolatot teremteni, italokat fizetni, vallat veregetni. Csajokbol, minden ujjunkra jutna egy. En, szemely szerint nagyon megszerettem a lengyeleket. Meg azon is elgondolkodtam, mi lenne, ha végleg itt telepednék le? Imádom a lengyeleket! 25F
2021. júl. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Oké,értem én.

Most jöttem haza Horvátországból,ahol rengeteg lengyel is nyaral.

Sem útközben az utazáskor,sem az ottlétem alatt nem tapasztaltam a lengyelek részéről valami nagy odaadást,hogy magyar vagyok.Egyet viszont tudok,nem értettük meg egymást,mert én nem beszélek angolul,ők meg nem hajlandók más nyelven beszélni,mint angolul./sem oroszul,sem németül nem lehet velük boldogulni/

Innen jött a kérdésem is.

2021. júl. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A lengyel-magyar barátság "Achilles-sarka" az oroszokhoz való közeledés ügye.Nekünk ez nagyon megy,de a lengyelek nem kérnek belőle,mert köszönik szépen,de ismerik már az orosz mackót.
2021. júl. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
95%

#7 voltam Częstochowaban anno, mert exem odavalósi. Az emberek nagyon nagyon kedvesek voltak velem, miután megtudták, hogy magyar vagyok. Jelenlegi párom Szczeczini és ott is ugyanúgy viselkedtek velem :D én személy szerint imádon Lengyelországot, a nyelvet is tanulgatom szóval hajrá :D

25N

2021. aug. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!