Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az EMA (Európai gyógyszerügynö...

Az EMA (Európai gyógyszerügynökség) mitől ér többet, mint az adott ország Gyógyszerügynöksége?

Figyelt kérdés
miért kell jobban megbízni az EMA-ban, mint az adott ország hazai gyógyszerügynökségében?
2021. márc. 28. 11:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
52%

"Az EU előbb egy francia vacinát preferált, ami megbukott. Ezután kezdtek el kapkodni más EU-közeli vakcinák után" Akkor nézzük... Az EU nem egyetlen vakcinát "preferált" (már amennyire preferálásnak nevezhetjük azt, hogy támogatták az oltások kifejlesztését, hogy minél gyorsabban legyen). Valószínúleg több is "megbukott" (már amennyire megbukásnak nevezhető az, ha egy cégnek nem sikerül kifejleszteni néhány hónap alatt egy vakcinát - és volt ilyen nem egy, hanem valószínűleg többezer). Nem kapkodtak, hiszen 18 kutatási projektet támogattak márciusban, majd még 23-at augusztusban. Többek között a Biontech-et is.

"A ruszkik régen benyújtották az összes szükséges dokumentációt" Ez természetesen nem igaz: [link] Február 10.: "The European Medicines Agency has to date not received an application for a rolling review or a marketing authorisation for the vaccine"

Miután megkapták a jelentkezést az oroszoktól, elkezdték vizsgálni. De ez néhány napja volt, nem "régen".

"aminek az alapján a németek tárgyaltak is a gyártásáról" Nem ez alapján tárgyaltak a gyártásról. Semmi köze a gyártásnak az engedélyezéshez. Attól, hogy nincs engedélyezve a használata, gyártani még lehet, ezzel növelve a kapacitást, hogy az oroszok aztán el tudják adni ahol megveszik. Ez szimpla üzlet, semmi köze az engedélyezéshez.

Egyéb könnyen cáfolható hazugság?

2021. márc. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

A kínai vacina hatékonyságáról különböző országok egészségügyi intézményeinél különböző adatokat találtam: 63-100% hatékonyságig. A 100 % adott országban azt jelentette, hogy vakcinazizáció után súlyos eset nem fordult elő.

Több országban átlagos hatékonysági adatokat adtak meg: 63-91 % közöttit.

2021. márc. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%

Az EMA jelentése szerint furcsa módon a keleti vakcinák "nem klinikai szakaszban" vannak, holott jónéhány országban befejeződött a klinikai szakasz.


Egyébként nem tartom valószínűnek, hogy a németek csak úgy "gazdasági okokból" tárgyalnának egy nem hatékony vakcina gyártásáról. Ebből ugyancsak nagy botrány kerekedne N. országban.

2021. márc. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%

Én és sokan mások gyerekkorunkban csak orosz vakcinát kaptunk.

Beutaztam a "fél világot", Afikát, Ázsiát (Távol-Keletet, stb.) orosz vakcinákkal. Megúsztam minden trópusi betegséget -kivéve azt, amire nem volt vakcina (malária).

2021. márc. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

"Én és sokan mások gyerekkorunkban csak orosz vakcinát kaptunk."


Mégis mikor voltál gyerek?

2021. márc. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

13. tehát szerinted minden Németo-ban gyártott termék gyártása előtt etikai vizsgálatot tartanak. Ezért nem gyárt Németo-ban semmilyen veszélyes anyagot külföldi vállalat és nem is importálnak ilyet, az összes Németo-ban gyártott vakcina, gyógyszer mind 100%-ban hatékony, a Bayer (segítek, az egy német cég) nem vásárolta meg az amerikai Monsantot ami ellen perek vannak amiért rákkeltő anyagot gyártott. Németo-ban csakis olyan cégek gyárthatnak, amiket alaposan megvizsgál a német állam, szavazást tartanak róla, hogy engedélyezik-e egy külföldi cég letelepedését vagy külföldi cégeknek gyártást? És ha a német állam szerződést köt egy másik állammal pl. fegyvergyártásra, majd annak az exportálására, akkor a fegyvereket csakis jó célra lehet majd használni?

Tudod te egyáltalán hogyan működik a gazdaság? Import-export? Vállalatok? Országok?

2021. márc. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
51%
"Én és sokan mások gyerekkorunkban csak orosz vakcinát kaptunk." Aha... érdekes, én sose kértem meg, hogy mutassák meg a vakcinák gyártási országát amikor kaptam. Te igen? Ha nem, akkor honnan tudod? Csak nem onnan, hogy orbán vezér mondta? És azt is tudod, hogy hülyeséget mondott és ezt már rég megcáfolták? Nem, mert csak az ő szavait iszod és az M1et nézed. Hülyeséget mondott, magyar, dán és más ny-eu-i vakcinákkal oltottak régen Mo-n, szovjettel, orosszal nem.
2021. márc. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%

#17


Tudod az '50-es években és még jó darabig nemigen volt más csak ruszki. Egyébként engem a '80-as években is oltottak ruszki kolera-, sárgaláz vakcinával.

(Tudod úgy tanultuk, hogy amin ciril betű van, az többnyire ruszki. Ha hápog, akkor kacsa.)

2021. márc. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Szóval te emlékszel, hogy milyen betűk voltak az ampullán, amit 70 és 40 évvel ezelőtt az orvos kezében/asztalán láttál? :) Ez ám a memória! Csak nem a világ legjobb memóriájú emberéhez van szerencsém?

Ócsai Lajos A magyar oltóanyaggyártás története című 2020-as szakcikke szerint sem igaz az amit nagyon magabiztosan állítasz.

A BCG egészen 2001 második félévéig volt hazai gyártású, akkor álltunk át a dán Statens Serum Institut vakcinájára.

A diftéria – tetanusz – teljes sejtes pertussis („Di-Per-Te”) oltást, illetve az újraoltásra használt Di-Te oltást a gödöllői Humán Oltóanyagtermelő és Kutató Intézet gyártotta.

Ezeket 2006-os óta nyugati importból szerezzük be, ma már más betegségekkel kombináltan.

A feketehimlő elleni oltás szintén Gödöllőn, a Humán Intézetben készült.

A járványos gyermekbénulás (polio) elleni oltást eleinte szintén az OKI-ban gyártották.

Egyéb emlék?

2021. márc. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

A 40-es években születtem, az 50-es években gyerek voltam.

Semmiféle nyugati árú, nyersanyag, stb. nem volt.

76-ban kaptam colera-, sárgaláz elleni oltást. Sőt még arra is emlékszem, hogy valahol a Szt.László kórház környékén - Nagyvárad tértől gyalog mentem.

2021. márc. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!