Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az EMA (Európai gyógyszerügynö...

Az EMA (Európai gyógyszerügynökség) mitől ér többet, mint az adott ország Gyógyszerügynöksége?

Figyelt kérdés
miért kell jobban megbízni az EMA-ban, mint az adott ország hazai gyógyszerügynökségében?
2021. márc. 28. 11:30
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
52%

És hol is írtam én azt, hogy nyugati oltás volt? Muti. Azt írtam, hogy nem volt szovjet. Magyarországon a vakcina gyártás az 1930-as években kezdődött meg. Tehát még véletlenül se szovjet vakcinával oltottak be. Se téged, se orbánt.

Az, hogy hol adták be az oltást és mennyit gyalogoltál nem tudom mennyire releváns.

Az már csak mellékes megjegyzés, hogy 80 év alatt megtanulhattad volna az általános iskolai helyesírási szabályokat. Olyat, hogy "árú" egy 6.-os se ír le ha árura gondol.

2021. márc. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

'31-41 között gyártottak néhány vakcinát, ami a háború utáni néhány évig leállt.


Afrikában egy magyar orvos (bakterológus, virológus) javasolta, hogy a helyi katonai kórházban vegyük fel a következő oltást, mert ellentétben a Magyarországon kapott ruszki vakcinával, annak nincsenek kellemetlen mellékhatásai (izomfájdalom, pár napos láz). Annak idején azt is elmagyarázta, hogy mi a különbség a két vakcina között.


Hazai influenza-vakcina gyártás.

Egy cég kezdte meg a tömeges gyártást, aki kikísérletezte, előállította, kirúgták. Évtizedekig perelte a céget. Azóta is az ő módszerét használják.

Ennyit erről.

2021. márc. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Ennyit erről? Mennyit? Miről? Hogy jött elő hirtelen a magyar vakcina gyártás? Ki mondta, hogy nem volt? A szovjet vakcinákról volt szó. A háború alatt nem gyártottak vakcinákat? Nahát! És? Nehogy azt mondd, hogy az ellenséges Szovjetuniótól kaptunk addig :)

Hiába próbálkozol és mész vissza egyre jobban az időben (először 80-as évekig, majd az 50es évekig, aztán már a 40es éveknél tartunk), nem volt soha tömeges oltás szovjet vakcinával Magyarországon. Ezt szakemberek állítják, ha nem hiszed olvasd el a korábban hivatkozott könyvet.

2021. márc. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Nem vonom kétsége az Ócsai által írtakat. Más forrás viszont azt írja, hogy tömeges vakcinagyártás 1931-41 között volt a Richter gyógyszergyárban. Kolera elleni vakcinával voltak kisérletek, sárgaláz elleniről semmit nem ír.

Dr. Vörös Sándor volt, aki szerint ezek a vakcinák ruszkik voltak. Abban az afrikai országban, ahol voltam, amerikai vakcinát használtak.

2021. márc. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Senki nem állította, hogy nem léteztek szovjet vakcinák. Sárgaláz ellen ha azt is használták Magyaro-on, egészen biztosan nem tömegesen oltották azzal az embereket. Az 1900as évek elején olyan sokan nem utaztak Magyaro-ról sárgaláz-veszélyes területre. Gyerekek meg pláne nem.

Én a "Én és sokan mások gyerekkorunkban csak orosz vakcinát kaptunk" határozott kijelentésedet cáfoltam.

Magyaro-on soha nem kaptak gyerekek kötelező védőoltások között szovjet gyártásút.

2021. márc. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Annak idején volt egy ú.n. "sárga könyvem", egy kis sárga füzetecske, mibe bevezettek minden oltást.

Ha sok időm lesz megpróbálom előkeresni. Gondolom abban benne van a vakcinák típusa.

2021. márc. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!