Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A népszámlálásban kötelező...

A népszámlálásban kötelező részt venni? Ha nem töltöm ki annak ellenére hogy felkérnek, és keresnének az otthonomban, köteles vagyok kinyitni az ajtót nekik?

Figyelt kérdés
2021. márc. 29. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

Nem. Meg hát mi van, ha épp máshol vagy, például dolgozol.

Én egyébként azt sem értem, hogy mi szükség van a népszámlálásra. Nem tudják, hogy hányan vagyunk? Mert szerintem nincs olyan adat, amit ne tudnának a mai informatikai rendszerekből rólunk, nemhogy mennyi az annyi.

2021. márc. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
#1-nek nincs igaza, kötelező a részvétel. Nem vagy köteles viszont beengedni a számlálóbiztost, már 2011-ben is ki lehetett tölteni online. A kérdőívnek van egy olyan része, amit nem kötelező kitölteni, ez ún. szenzitív kérdéseket tartalmaz, azaz nemzetiségi hovatartozásra, vallásra kérdez rá.
2021. márc. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2-es, és ha valaki nem tölti ki, milyen következményei lesznek? Meg mi van, ha valaki pl. külföldön tartózkodik ez idő alatt?
2021. márc. 29. 15:52
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Augusztus császár már 2000 éve használta ezt...😄
2021. márc. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom, mi a következmény. Mint írtam is, már 2011-ben is ki lehetett tölteni online is, szóval aki külföldön tartózkodik, az kitölti online, külföldön is van internet.
2021. márc. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%

"ha valaki nem tölti ki, milyen következményei lesznek"


Ki tudja azt ebben a mostani világban... még az is lehet, hogy nem létezőként kezelnek.

Hihetetlen, de erre vannak külföldön is (persze ritka) példák, ami kellemetlen tud lenni, ha egy okmány, vagy nyugdíj igénylésekor közlik, hogy ilyen személy nincs a rendszerben.

(Szélsőséges példa, de kizárható?)

2021. márc. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#3 Kérdező, igen, a népszámlálásban részt venni kötelezettség és bírságot szabHAT ki a hatóság ha valaki szándékosan utasítja vissza a népszámlálásban való részvételt.

Ami nem kötelező: nem kötelező beengedned a lakásodba a népszámlálót, kimehetsz vele a folyosóra is vagy az önkormányzat épületében is találkozhatsz vele. Nem kötelező minden családtagnak jelen lennie a kitöltéskor, vagyis elég ha a családból 1 ember válaszol a kérdésekre és nem kötelező mindenben válaszolnod a kérdéseire.

A legutóbbi népszámlálást meg már online is ki lehetett előre tölteni - én is így csináltam meg - és akkor sem időpontot nem kell egyeztetni, sem a kérdezőbiztossal nem kell foglalkozni. A magam választotta félórát erre szántam és ennyi.

2021. márc. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!