Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki fogja nyitni az országot...

Ki fogja nyitni az országot nyáréra Doktor Orbán Viktor Mihály?

Figyelt kérdés

Azt ígérte, hogy nyáréra visszakaphatjuk majdnem a normális életünket. Van 2,5 millió beoltott, szinte majdnem ugyanennyien már megkaphatták a vírust, (de ha nem is ennyien, 691 000 igazolt fertőzött mellett, sztem a tünetmentesekkel együtt 1-1,5 millió már elkaphatta). Erre Szlávik olyanokat mondott, hogy mivel ez brit vírusmutáns, meg mittom én micsoda, ezért 80% átoltottság kellene ideálisan, vagyis szinte a komplett felnőtt lakosságot be kellene oltani, hogy a nyarunk normálisan teljen, valami ilyemsi a lényege, ahogy kivettem. Nehogy már ne nyissanak nyáron a kocsmák, teraszok, strandok stb. Jogkövető, szabályokat betartó ember vagyok, be is akartam oltatni magam, csak februárban elkaptam, így még ez csúszni fog, de én spec mindent megtettem, amit lehet, de mostmár szerintem az emberek felének legalább elege van ebből. Mindig csak a huzavona, január óta a nyitást halljuk, már lassan április közepe lesz, most nyitja vissza egy idétlen négyzetméter korlátozással azokat az üzleteket, amiket egy hónapja záratott be.


Nyáréra is elképzelhető ez a bohóckodás, ha tényleg nem lesz addigra sem csak max 3 millió beoltott, meg úgy 8-900 ezer regisztrált fertőzött? Akkor az emberek szerintem kikelnek magukból, eleve a maszkot hordani kegyetlen 35-40 fokban kint az utcán, meg azért strandon nehogy már. Én a szabályokat betartottam, ha letelik a 3 hónap fertőzés után, be is oltatom magam, ha kell, de nyáron én szét akarom vágni magam haverokkal egy kocsmateraszon, meg strandon, esetleg egy két szabadtéri korlátozott létszámú rendezvényen. Meddig lesz még ez a bohóckodás a vírussal? És ha minden oltás ellenére is itt marad örökre, akkor ez lesz a normális élet? Előbb utóbb muszáj lesz azt mondani szerintem, hogy jó, nem tudunk mit csinálni fertőzés ide vagy oda, mennie kell tovább a rendes életnek, ez nem állapot sokáig. Mondom ezt én, aki tényleg ügyeltem a környezetemre, meg betartottam a szabályokat. Szerintetek hogy lesz?



2021. ápr. 6. 19:56
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Jó, de akkor mi lesz, ha ez a vírus örökre itt fog maradni minden oltás ellenére, és örökre fertőzni fog? Erre is fel kell sztem készülni. Márpedig az, ami ma megy az egész világon és itthon is, nem tartható tovább. Akkor a turizmud teljesen tönkremegy, vendéglátás megszűnik stb. Előbb-utóbb sztem muszáj lesz azt mondani, ha sose szűnik meg a járvány, hogy nagyon sajnáljuk, de nyitni kell, aki megfertőződik így járt, nem tudunk mit csinálni, de az eletnek mennie kell tovább.
2021. ápr. 7. 09:22
 12/16 krwkco ***** válasza:
4%

#11

"Márpedig az, ami ma megy az egész világon és itthon is, nem tartható tovább."

Ez egy nagyon erős állítás. Tartható. Ez abból látszik, hogy most is tartják és a Te becslésed szerint is tovább fogják tartani legalább nyárig.


"Akkor a turizmus teljesen tönkremegy, vendéglátás megszűnik stb."

A szállodák nem fognak összedőlni, a szakácsok nem fogják elfelejteni, hogy hogyan kell főzni. Ez pénzkérdés. A társadalomnak (akinek az állítólagos képviselője a kormány) ki kellene segíteni azokat az iparágakat, amelyeknek a működését a közösség érdekében megtiltották. Legalább olyan szinten, hogy a fejük a víz felett maradjon. Ez a megoldás, nem az, hogy akkor nem törődünk a vírussal, mindeki egyen-igyon tömegben. Csak sajnos a kormány a népességtől beszedett és erre elkülönített pénzt nagyrészt nem erre használja.


"Jó, de akkor mi lesz, ha ez a vírus örökre itt fog maradni"

Ez a vírus örökre itt fog maradni, ugyanúgy, mint az influenza.

- De a lakosság nagy része beoltott lesz, ami nagyon hasonló hatású, mintha maszkot viselnének és kerülnék a találkozásokat.

- Lehet hogy az oltásokat évente meg kell majd ismételni.

- Csak azok léphetik majd át az országhatárokat, akik beoltottak.

- Csak azok mehetnek tömegrendezvényre akiknek immunitási igazolásuk van.

- Lehet, hogy hetente 100-200 ember kórházba fog kerülni súlyos tünetekkel. De jobb ellátást kapnak majd, mint most és a vírusellenes gyógyszerek is fejlődni fognak.

Az élet majd megy tovább, csak egy kicsit másképp.

2021. ápr. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

"Ez egy nagyon erős állítás. Tartható. Ez abból látszik, hogy most is tartják és a Te becslésed szerint is tovább fogják tartani legalább nyárig"


Nem. Ez egyáltalán nem erős állítás. Ez az állapot tarthatatlan. Ez tudod honnan látszik? Mondjuk onnan, hogy 100 ezerrel kevesebben dolgoznak, mint tavaly, onnan, hogy a lakosság közel felének elege van ebből az egészből, meg onnan, hogy ez egyszerűen így nem élet, hogy úgy próbálunk meg "élni", hogy a haláltól való félelem és a rettegés tölti ki az emberek egy jelentős részének a mindennapjait, meg az egész védekezés az élet védelme címszó alatt arról szól, hogy valójában szinte mindent korlátoznak a legminimálisabbra, ami a normális élethez hozzátartozna. Ezt egy évig még el iy tűrte az ember úgy ahogy, merthogy hátha jön csodaszer stb, meg még nyárig megadom az esélyt az oltásnak is, hogy milyen eredménye lesz, nyilván majd olyan 3-3,5 millió beoltottnál, ha már majdnem mindenki megkapta a másodikat is, júniusra már látható eredménye lesz, ha tényleg hatásos, de onnan a sok konteós miatt már nem lesz nagyobb az oltakozási kedv. Esetleg idővel talán még egyre többen beadatják, csak akkor is kétlem, hogy 60%-ot eléri az átoltottság, ne legyen igazam.


"A szállodák nem fognak összedőlni, a szakácsok nem fogják elfelejteni, hogy hogyan kell főzni."


Ja csak épp vendégeket nem fogadnak, és nem lesz szükség a létezésükre, ha ez így folytatódik. Ez egyszerűen nem mehet tovább. Még fél év így, és ezekenek az ágazatoknak annyi. Max azoknak nem, akiket állami pénzekkel telenyomnak, de az átlag szállodás lehúzhatja a rolót.


"De a lakosság nagy része beoltott lesz, ami nagyon hasonló hatású, mintha maszkot viselnének és kerülnék a találkozásokat"


Ahogy fent írtam, ebben a lakosság nagy részében erősen kételkedek. A kétbites oltásellenesek nagyon hangosak, és nagyon sok aluliskolázottat is meg tudnak győzni a társadalom fele belőlük áll, ha nem a nagyobbik része. A másik meg az, hogy én pl. adok esélyt az oltásnak. Enyhe tünetekkel voltam fertőzött, de beoltatom magam, amint lehet. Mi van akkor viszont, ha amúgy 2 hónapig véd csak az oltás? Mi a garancia arra, hogy egyáltalán az emberek nagy százalékát védi? Ehhez hatalmas átoltottság kellene, és elegendő idő, hogy ez kiderüljön. Ezt senki nem merte még 100% biztosra kijelenteni tudomásom szerint, hogy minden oltás tuti biztos, hogy 1 évig legalább véd.

2021. ápr. 7. 10:57
 14/16 krwkco ***** válasza:

#13 = kérdező

Azt hiszem, hogy az a nézetkülönbségünk alapja, hogy más jelentést tulajdonítunk a szavaknak. Én a tarthatatlan alatt nem azt értem, hogy baromi kellemetlen, hanem azt, hogy lehetetlen.

A turizmusról lényegében ugyanazt mondjuk, csak máshova tesszük a hangsúlyt.

A beoltottaknál fogalmazhattam volna precízebben: a beoltottak és a betegség átvészelése miatt immunisak. Az idő múlásával így vagy úgy, de mindkét szám növekedni fog. És nem kell a teljes védelem. A megbetegedések száma akkor is leszállóágba kerül, ha csak minden hatodik-nyolcadik ember tud megbetegedni.

2021. ápr. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 krwkco ***** válasza:
És lehet azt mondani, hogy nyitni kell, mert már nem bírjuk tovább, de a vírust ez nem érdekli. Ha fertőződési ráta (R) egy felett marad, akkor a korai nyitást korai újrazárás fogja követni. (Ezt általánosságban mondom. Abban nem foglalnék állást, hogy járványdinamikai szempontok szerint mikor lesz megengedett a nyitás.)
2021. ápr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Persze abban mondjuk én is azt vallom, hogy most pl. iskolai nyitást még korainak tartok, max általános iskola 4. osztályig nyitnám, de fölötte, és középiskolánál már ezt az evet hagynám, biztos ami biztos. Nyáréra viszont tényleg viszonylagos teljes nyitást tennék, boltban, zárt térben kötelező maszkhasználattal, nagy fesztiválok nélkül, de minden mást engedve.
2021. ápr. 7. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!