Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most mi a helyzet az online...

Most mi a helyzet az online peticioval??

Figyelt kérdés
Szóval van ez az online petició arról hogy szavazzanak hogy ki nem akar visszamenni suliba és elvileg ha 100 ezren kitoltik akkor nem megyünk most tart 76 ezer kitöltésnél és másodpercenként növekszik szerintetek meglesz a 100ezer vasárnapig?

2021. ápr. 14. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
29%

Miből számoltad ki ezt a 100ezret?


Amúgy, ha meg lehetne szavazni, hogy munka nélkül kapjak raélértéken nettó 1 millió forintot minden hónapban életem végéig, simán megszavaznám, sőt találnék még 100000 embert, aki kérné így az 1 millióját, mégsem adnák oda nekünk.


Korábban én is álmodoztam arról, hogy bezárják az iskolát, vagy felrobbantják, meg ilyenek, szánalmas, hogy mára ezek a diákfantáziák valósággá válnak.

2021. ápr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem számoltam ki semmit.

Van egy link, ahol el lehet érni ezt a petíciót és ott van egy csík mellette a 100 ezres számmal és most tartunk 76 ezer valamennyi száz db kitöltésnél.

2021. ápr. 14. 12:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy a 100k-s csík bármire is kötelezi a kormányt?
2021. ápr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mert ez egy hivatalos adat nem hiába töltötték ki idáig majdnem 80 ezren
2021. ápr. 14. 13:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem hivatalos
2021. ápr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[és elvileg ha 100 ezren kitoltik akkor nem megyünk]

Lehet ilyen elved, de a petíciónak nincs semmilyen jogi vonzata, egyetlen magyar jogszabályban sem szerepel. Van belőlük annyi, mint a pelyva.

(Még a népszavazás is – ami létezik jogszabályban –, ha sikeres is, akkor is csak arra kötelezi a jogszabályalkotót, hogy tárgyalja, nem arra, hogy megvalósítsa. Aztán úgy szavazzák le, vetik el, ahogy csak akarják.)

2021. ápr. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!