Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A multikúltúra előnyös?

A multikúltúra előnyös?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy mondjuk sok-sok népcsoport lakik egy országban, az jó? Furcsálom, hogy vannak helyek ahol van zsidó,arab,török vagy kurd esetleg kínai vagy olasz vagy vietnámi vagy cigány negyed olyan városban ahol előtte 50 évvel az adott ország/város munkásai laktak pl. nem az lenne a multikultúra lényege, hogy nem szegregálják magukat. Pl. a egy belga szomszédja egy muszlim néger aki mellett lakik egy keresztény néger és mellettük egy zsidó. Ez lenne a jó, nem? Vagy tévedek? Mi várható így hosszú távon? Ezzel nem fenyegeti az adott társadalmat radikalizálódás? Mert ha én török lennék büszke lennék a múltra, ugyan ez van a kurdokkal, nem is kedvelik egymást, és ha 3 km-re laknak egymástól a kózösségek akkor az bajt hozhat, vagy nem?


Ez olyan mint a Svájc-Szerbia meccs, ahol Svajci válogatott pályán lévők többsége albán gyökerekkel rendelkezik, albánként meg pont nem a szerbeket kedveled.. és Saqiri mutatta is a sast gólnál.. pedig Svájc független..

Vagy a kedvenc focistám Özil emlékszem hogy kedvelték a németek, most meg amikor rossz formában van meg Erdogannal beszélt már nem szeretik annyira.. mert Erdogan..



2021. ápr. 22. 09:38
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
reagáltam a késelős kommentedre. de neked az gondolom nem tetszett, mert szerinted a mutlikulti csakos rossz lehet
2021. ápr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
72%

13: te tulajdonképpen egy fogalom definicióján vitatkozol.


Ha jártál már másik európai országban, akkor bizonyára tapasztaltad, hogy az ottani kultúra sok mindenben eltér a magyartól (vagy épp bármelyik másiktól)...


De csak, hogy kicsit jobban megértsem a gondolat menetedet: ha a bosnyák, hófehér bőrű muszlim kollegámmal dolgozok az szerinted multikulti? És ha az ortodox szerbbek, aki hetekkel később ünnepli a karácsonyt és a húsvétot?

Vagy mi van a venezuellaival, aki keresztény, viszont a bőre sötétebb?

Vagy mi van az amúgy sötét bőrű franciával, akinek az ősei generációk óta Európában élnek?

Vagy mi van a hófehér dél-afrikaival?

2021. ápr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Arra alkalmas kultúrák együttélése kifejezetten előnyös is lehet, nézd meg Ausztráliát ott remekül működik.

Viszont ha a rendszerbe beengedünk olyan kultúrákat akik képtelenek a fennálló rendszert elismerni és normálisan élni benne akkor borul minden és egy káosz lesz az adott országban.

2021. ápr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
0%

#21

Semmire se reagáltál csak besértődtél.

#22

Igen jól látod a multikulti fogalmán vitatkozok. Van ilyen hogy európai kultúra, ezen belül meg vannak kisebb kultúrák. Igen, nyilván nem ugyanaz a bajor mint mondjuk a csángó, de ettől még amire a köznyelvben a multikulturalizmus fogalmát használjuk az nem ez. Ez most ne haragudj de semmi több mint relativizálás. Hogy hát tulajdonképpen mindegy hogy arabok vagy svábok vannak a szomszédban, úgyis multikulti. Hát baromira nem ugyanaz a kettő.

,,Ha jártál már másik európai országban, akkor bizonyára tapasztaltad, hogy az ottani kultúra sok mindenben eltér a magyartól (vagy épp bármelyik másiktól)..."

Írországtól Romániáig elég sok Európai országban jártam, és nem nem tapasztaltam óriási kulturális különbségeket, maximum életszínvonal tekintetében. Ellenben voltam Tunéziában meg Thaiföldön is, és ott már erősen tapasztalni lehet.

,,ha a bosnyák, hófehér bőrű muszlim kollegámmal dolgozok az szerinted multikulti? "

Na látod ez jó kérdés. Csakhogy a bosnyákok egy európai közösség, hiába muszlimok. Ez még mindig nem ugyanaz a kategória mint egy közel-keleti vagy egy afrikai bevándorló.

,,És ha az ortodox szerbbek, aki hetekkel később ünnepli a karácsonyt és a húsvétot?"

Ez nüansz. Ha szerinted ez már multikulti akkor ilyen alapon két faluval arréb is multikulti van mert x dologban más a szokás.

,,Vagy mi van az amúgy sötét bőrű franciával, akinek az ősei generációk óta Európában élnek?"

Ez esetenként eltér. Senki nem mondta hogy a kultúra=rassz.

,,Vagy mi van a hófehér dél-afrikaival?"

Nem tudom ez hogy jön ide, már az ottani négerek jórésze is kulturálisan európai, a fehérek meg mindig is azok voltak.

2021. ápr. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
54%

Magyarországgal foglalkozzatok ne a londoni migránsokkal, mert ez még mindig csak elterelés, amit a fidesz rakott elétek.

Amíg a svédekkel meg a britekkel foglalkoztok orbán épití a kommunista duktatúrát kínai mintára.

2021. ápr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
64%
Te meg ne Orbánnal foglalkozzál egy olyan kérdés alatt ami nem arról lett feltéve! Te minden kérdés alatt Orbánozol vagy mi? Hogy jön ez ide egyáltalán?
2021. ápr. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
54%

Talán mert az orbán média maniája hogy mit csinálnak a migránsok egy másik országban.

Vagyis bármi áron be akarják bizonyítani hogy mind bűnöző.

Meg soros stb.


És a falusiak rettegve mondják vissza hogy már rég elpusztult európa a migránsok miatt, pedig még a megyét se hagyták.


[link]


[link]


Minden napra jut egy, ha nincs hír beraknak egy több éves képet, meg oda írnak valami sztoryt. De ez komolyan kérdés?

2021. ápr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
El*
2021. ápr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
83%

24: szimplán kíváncsi vagyok arra, hogy hogyan definíálod a kultúrát, mi számít megegyezőnek, mi különbözőnek.

Egyáltalán mit számítasz kultúrának?

Nyilván ez egy összetett fogalom, de szerintem például a vallás és az abból következő szokások nagyban beleszámítanak. Így pl én azt látom, hogy a bosnyák muszlim kollegám sokkal közelebb áll kulturálisan az algír muszlim kollegámhoz, mint hozzám.


Amúgy tagadhatatlan, hogy egy magyar és egy thai között sokkal nagyobb kulturális különbség van, mint mondjuk egy magyar és német között. Ugyanakkor már Európán belül is bőven vannak pl olyan viselkedési minták, amik az egyik országban full elfogadott, a másikban viszont egyáltalán nem. Pl a déli népeknél full bevett dolog, hogy férfiak puszival üdvözlik egymást az utcán. Nálunk már igen furán néznének rád ugyanezért. Nyilván ez egy kiragadott példa, ezen felül is rengeteg különbség van.


Szóval ha nem rassz (lásd példád a dél-afrikai négerekkel) illetve nem vallás és nem kontinens alapján szelektálsz, akkor nem értem mi alapján.


De ha ettől független az egyik legjobb képességű kollégám pl egy kifejezetten elmaradt afrikai országból jött, mindenki szereti, szívesen dolgozik vele. Az a kollégám meg, aki a legkellemetlenebb volt a csapatnak, ugyanis rendszeresen részegen járt be dolgozni az történetesen magyar volt.

Ezzel nem azt mondom, hogy afrikai=jó, magyar=rossz, hanem hogy nem ezen múlik.

2021. ápr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
0%

#27

Tőlem mondhatná a pokolbéli sátán is ha egyszer igaz. Igen, ahol több a 3. világbeli bevándorló, ott több a bűnözés is. Aki ezt nem látja az szatyorban él.

#29

A kultúra nem egy olyan egzakt fogalom. Ez nyilvánvaló. Ugyanakkor ezen logika mentén ha egy székely, egy csángó meg egy jászsági egy asztalhoz ül az is multikulti. Van ilyen hogy kulturkör. Márpedig a német meg a lengyel egy kulturkör tagja, a pakisztáni meg nem.

2021. ápr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!