Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mire fel ez a Plasztik kártya...

Mire fel ez a Plasztik kártya mánia Magyarországon?

Figyelt kérdés

Németországban élek egy pár éve és minden Magyarországi látogatásom során gond van ezekkel a plasztik kártyás dolgokkal.

Ugyebár amíg még diák voltam itt kint, otthon is akartam diákjegyet váltani a buszon. Természetesen nem fogadták el az itteni papír alapú pecsétes igazolványt mert az nem plasztik és idézem a sofőrt “ilyet bárki tud nyomtatni magának.” Holott szerintem az ő munkaszerződése és a lakásbérleti szerződése is papíron van de mindegy.

Most meg jönnek ezzel a korona oltás plasztik kártyával. Előre mondom, hogy itt papíron lesz az is és majd ilyenek miatt nem lehet menni sehova mert juj ez nyomtatott nem plasztik?



2021. ápr. 23. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

A németek kirívóan technofóbok, a privát szférájukat még az adathasználattól is féltik, cserébe szabálykövetőek, így náluk nem nagy rizikó a hamisítás. A mindent okosba' megoldani akaró magyaroknál már inkább, és minket nem is nagyon érdekel, hogy milyen adatbázisban vagyunk benne.


Mondjuk én a helyedben nem lennék büszke a visszamaradottságomra. Tudsz bármi előnyt, indokot mondani a papírozás megtartására?

2021. ápr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Egyes összefoglalta a lényeget.

Két külön világ a kettő, ott sokkal szabálykövetőbbek és megbízhatóbbak az emberek.

2021. ápr. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Tudsz bármi előnyt, indokot mondani a papírozás megtartására?


- vissza kell szoritani a muanyag hasznalatot a hetkoznapokban (csak ennyi)

2021. ápr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%

Ha az oltottak is fertőznek akkor miért kapnak extra jogot?

Ilyet a kommunizmusba se mertek megcsinálni.

2021. ápr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Elsőnek válasz:


Már ne is haragudj, de szerintem az a visszamaradottság, hogy már szinte természetesnek vesszük ha egy országban lopnak és csalnak. És most nem a politikusokra gondolok ezzel.

Másrészt nem lenne annyi műanyag szemét. És amúgy sem olyan egyszerű pecsétet hamisítani. Nem kellene ennyire katonásnak lenni mintha börtönben lennénk kb.

2021. ápr. 23. 19:08
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, de nekem már Sopronig ér - Budapesttől - a leporelló, sok kártyáról már azt sem tudom, hogy mire való, egyszerűen csak szükségem volt rá egyszer valamikor vagy adták. Tele van a szatyrom nekem is ezzel a sok sz.rral! Természetesen mindegyikhez tartozik egy 3000 karakteres, másiktól különböző jelszó vagy pin-kód, amit lehet vagy kell x időközönként cserélgetni, - ettől teljes a szexuális élete a magyar parasztnak!
2021. ápr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!