Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a jobboldali...

Miért van az hogy a jobboldaliak abortusz ellenesek?

Figyelt kérdés

Mi köze az abortusz ellenességnek a hungarista,nacionalista,nemzeti érzelmekhez?Attól nagyobb hazafinak érezhetik magukat hogy nőgyűlölők,nőjog ellenesek?

Szerintem amúgy azért mert nagyon sok szélsőséges keresztyén van közöttük akik többségiben férfiak.Vagy csak simán populisták.Egyébként az is benne lehet a pakliban hogy a jobboldaliak között szinte egyetlen egy liberális,szabad gondolkohású ember sincs,mert manapság a liberálist csak baloldalira értik.Lehet azért is amúgy mert a jobboldal mivel kifejezetten keresztény,elutasítja a tudományt és annak vívmányait.

A nőket pedig vissza akarják toloncolni a konyhába,ahogy a társadalmat is a középkorba.



2021. ápr. 28. 20:53
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
56%
Mert a jobboldal ugy gondolja, hogy elobb kell gondolkodni a vedekezesi formakon es nem egy kialakult eletet kivegezni utolag.
2021. ápr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Igen.Köszönöm a 2. válaszolónak a gondolatot.

Hogy van az hogy (szélső)jobboldaliak támogatnák a halálbüntetést,de az abortusz totálisan betiltanák?Logic?

2021. ápr. 28. 21:00
 3/29 anonim ***** válasza:
55%

Nem a nők jogai ellen vannak, hanem a születendő gyerek jogai mellett.

Szerintem vannak legitim indokok az abortuszra, de nem szabadna minden esetben lehetőséget biztosítani rá. És ez nem jogkorlátozás.

2021. ápr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
61%

Miert nem inkabb az a kerdes, hogy egyeseknek miert olyan egyszeru dolog az az abortusz? Tudjak egyaltalan, hogy olyankor mi tortenik? Biztos tisztaban vannak vele?

Ez nem olyan dolog, hogy jajj elfelejtettem felvenni a gumit (vagy kilyukadt).

Darabokra tornek benned egy embriot, ami a terhes lany testebol van ... osszetorik mint egy tojast es kiszippantjak egy porszivoval.


Tenyleg olyan buli ez az abortusz? Nem tudtam ...

2021. ápr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
62%
Mert nem hat rájuk az az agymosás, amely szerint a még meg nem született gyerekek megölése elfogadható.
2021. ápr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
60%

Én pl. azért vagyok abortusz ellenes, mert nem tartom fairnek, hogy felnőtt emberek nem képesek normálisan felelősségteljesen élni és ezt egy harmadik személy szopja meg akinek még csak joga sincs a döntésbe beleszólni.

Lehetnek olyan esetek amikor az abortusz a legkisebb rossz de közben meg nagyon nem ezek a beavatkozások vannak túlsúlyban.


De pl. az élet szentségének a tisztelete simán lehet olyan ami egy jobboldalinak fontosabb, a közösség érdeke is ilyen, míg az individualista liberálisoknak csak mindig saját maguk számítanak és minden másra tesznek magasról.

2021. ápr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
35%

Lényegében ők akarnak rendelkezni a nők teste felett, ami egyfajta rabszolgaság, ha valaki nem rendelkezhet a saját testével. Lásd a lengyel példát, ahol a beteg magzatot is meg kell szülni:


"Lengyelországban mostantól már nem lehet abortuszt végrehajtani akkor sem, ha a magzat beteg és várhatóan súlyos egészségkárosodással születne meg."


[link]

2021. ápr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
80%

"Miért van az hogy a jobboldaliak abortusz ellenesek?"


Jó, akkor velem mi van? Én nő vagyok, nem jobboldali, de mégis ellenzem hogy valaki jobbra balra kúrogasson aztán elintézi késalá fekvéssel.


1. Hol határozod meg az életet? Ha valaki egy terhes kismamát szúr le, azt úgy veszik, hogy a gyereket + az anyát ölte meg.


2. Az a gyerek nem csak úgy lesz. Van megoldás hogy valaki ne legyen terhes. Gumi, pirula, vagy egy pohár víz. Nem előtte, nem utána, helyette.


3. Az abortusz eredendően arra volt hogyha az anya életét veszélyeztette, avagy erőszak áldozata volt. Egyébként a nő ugyanolyan felelős.

2021. ápr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
89%

*a nő ugyanolyan felelős a nem kívánt terhességért.


Mielőtt valaki félreérti.

2021. ápr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Alex Fly ***** válasza:
78%

@3: a halálbüntetést nem ártatlan emberekkel szemben támogatják csak azért, mert az illető valakinek útban van.

Egyébként visszakérdeznék: a liberális oldal miért tartja elfogadhatatlannak egy, a társadalomra kiemelten veszélyes bűnözőnek a közösség védelmében történő eliminálását, miközben jogot formálnak olyanok ítélet nélküli, azonnali kivégzésére, akik semmi törvénybe ütköző cselekedetet nem követtek el, egyetlen "bűnük" hogy megfogantak?

2021. ápr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!