Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kaphatnék egy jó térképet...

Kaphatnék egy jó térképet történelmi Magyarországról?

Figyelt kérdés

Áttekinthetőt, hogy pontosan melyik falvak s városokat vették el.


Az igaz, hogy 4 pici falu Lengyelországhoz került?



2021. máj. 1. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
2021. máj. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"történelmi Magyarországról?"


Nem tudom, hogy mennyire vagy otthon történelemben, de lehet, hogy hasznos lesz az infó: Magyarország (már amikor létezett ilyen, hogy például Magyarország, vagy Magyar királyság), határai elég sokszor változtak. Így aztán elég jó lenne tudni, hogy éppen melyik évre, de leginkább azon belül is melyik napra gondoltál?

2021. máj. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, itt van egy 1914-ből:

[link]


Alul választhatsz a mai állapotot mutató alaptérkép vagy műholdkép közül, a jobb felső sarokban lévő csúszkán pedig átlátszóságot tudsz állítani.


Lengyelországhoz pedig emlékeim szerint 25 vagy 26 település került, már amennyiben az I. világháborút lezáró határrendezésekről van szó.

2021. máj. 2. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3,

A „történelmi Magyarország” kifejezéssel általában a Monarchia-korabeli Mo-ra célzunk szerintem.

A határok valóban sokszor változtak, de szerintem 1718-tól (ha igazán szőrszálhasogatóak akarunk lenni, 1772-től) 1918-ig nem történt rendezés.

A kérdésre válaszolva pedig a hármas által linkelt térképet ajánlom fogyelmedbe:)

2021. máj. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!